Curling Scores

M: Wakkanai Midori Challenge Cup
Hokkaido, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Aug 18 -- 7:00pm ET
Noguchi Final
Maeda (7)
Abe Final
Hirata (EE)
Sato Final
Ishimura (8)
Iida Final
Morozumi (6)
W: Euro Super Series
Stirling, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Aug 18 -- 8:30pm GMT
Farmer Final
Morrison (8) Watch Live Curling!
Mesloe Final
Jentsch (EE)
W: Wakkanai Midori Challenge Cup
Wakkanai, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Aug 19 -- 3:20am GMT
Kitazawa 3rd
Sasaki
Yamamoto 3rd
Minami
Miura  
Tabata  
Yoshimura 3rd
Kanai
Get Your Free Meals!
M: Baden Masters
Baden, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Aug 19 -- 8:00am CET
Retornaz  
Waddell  
Gosgens  
Ramsfjell  
Hostmaelingen  
Stocker  
Iseli  
Mouat  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Alberta Curling Series: Avonair -- Round-Robin

Oct 1 - 3, 2021
Pool A
SooHyuk Kim
Uiseong, KOR
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ted Appelman
Edmonton, AB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rob Maksymetz
Grande Prairie, AB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Glen Hansen
Edmonton, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Michael Dahms
Airdrie, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Ryan Jacques
Edmonton, AB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Johnson Tao
Edmonton, AB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Evan van Amsterdam
Calgary, AB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Warren Cross
Edmonton, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Scott Webb
Grande Prairie, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 1, 21 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
5 SooHyuk Kim Ted Appelman 7-3    Final (4)
6 Rob Maksymetz Michael Dahms 5-2    Final (7)
7 Ryan Jacques Evan van Amsterdam 4-1    Final (6)
8 Johnson Tao Warren Cross 8-2    Final (8)
Fri, Oct 1, 21 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 SooHyuk Kim Glen Hansen 10-4    Final (7)
2 Ted Appelman Rob Maksymetz 9-0    Final (3)
3 Ryan Jacques Scott Webb 6-2    Final (6)
4 Evan van Amsterdam Johnson Tao 1-6    Final (6)
Fri, Oct 1, 21 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
5 SooHyuk Kim Rob Maksymetz 5-4    Final (8)
6 Ted Appelman Michael Dahms 9-2    Final (5)
7 Ryan Jacques Johnson Tao 6-7    Final (EE)
8 Evan van Amsterdam Warren Cross 9-8    Final (EE)
Sat, Oct 2, 21 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
5 Michael Dahms Glen Hansen 0-8    Final (5)
6 Warren Cross Scott Webb 8-6    Final (8)
Sat, Oct 2, 21 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Glen Hansen Rob Maksymetz 3-5    Final (8)
2 SooHyuk Kim Michael Dahms 6-2    Final (7)
3 Scott Webb Johnson Tao 8-5    Final (8)
4 Ryan Jacques Warren Cross 5-4    Final (EE)
Sat, Oct 2, 21 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Ted Appelman Glen Hansen 8-2    Final (5)
4 Evan van Amsterdam Scott Webb 4-3    Final (5)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Wakkanai Midori Challenge Cup
Hokkaido, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Aug 18 -- 7:00pm ET
Noguchi Final
Maeda (7)
Abe Final
Hirata (EE)
Sato Final
Ishimura (8)
Iida Final
Morozumi (6)
W: Euro Super Series
Stirling, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Aug 18 -- 8:30pm GMT
Farmer Final
Morrison (8) Watch Live Curling!
Mesloe Final
Jentsch (EE)
W: Wakkanai Midori Challenge Cup
Wakkanai, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Aug 19 -- 3:20am GMT
Kitazawa 3rd
Sasaki
Yamamoto 3rd
Minami
Miura  
Tabata  
Yoshimura 3rd
Kanai
M: Baden Masters
Baden, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Aug 19 -- 8:00am CET
Retornaz  
Waddell  
Gosgens  
Ramsfjell  
Hostmaelingen  
Stocker  
Iseli  
Mouat  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑