Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

WCT Tallinn Mixed Doubles International -- Round-Robin

Sep 20 - 22, 2019
Group A
Skaslien/Nedregotten
Oppdal, NOR
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Turmann/Lill
Tallinn, EST
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Fomina/Stukalsky
Moscow, RUS
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jang/Seong
Uiseong, KOR
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Palancsa/Kiss
Budapest, HUN
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wild/Kupper
, SUI
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group B
Morozova/Goryachev
, RUS
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Paulova/Paul
Prague, CZE
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Perret/Rios
Bern, SUI
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Westman/Ahlberg
Stockholm, SWE
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Song/Jeon
Uiseong, KOR
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Fowler/Fowler
, ENG
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group C
Moskaleva/Eremin
Moscow, RUS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rupp/Wunderlin
, SUI
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Heldin/Lindstroem
Stockholm, SWE
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Zappone/Gonin
, ITA
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Szekeres/Nagy
, HUN
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Madisson/Kukner
, EST
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Sep 19, 19 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Skaslien/Nedregotten Turmann/Lill 2-6    Final (7)
B Jang/Seong Wild/Kupper 5-4    Final (8)
C Palancsa/Kiss Fomina/Stukalsky 5-9    Final (8)
Fri, Sep 20, 19 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Perret/Rios Fowler/Fowler 9-1    Final (5)
B Paulova/Paul Westman/Ahlberg 2-9    Final (6)
C Morozova/Goryachev Song/Jeon 6-5    Final (8)
Fri, Sep 20, 19 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Moskaleva/Eremin Szekeres/Nagy 8-2    Final (6)
B Rupp/Wunderlin Madisson/Kukner 7-6    Final (8)
C Heldin/Lindstroem Zappone/Gonin 12-9    Final (8)
Fri, Sep 20, 19 12:25 PM
Sheet Team Team Score    End
A Fomina/Stukalsky Wild/Kupper 8-3    Final (8)
B Turmann/Lill Jang/Seong 9-6    Final (EE)
C Skaslien/Nedregotten Palancsa/Kiss 7-2    Final (7)
Fri, Sep 20, 19 02:25 PM
Sheet Team Team Score    End
A Song/Jeon Westman/Ahlberg 6-9    Final (7)
B Fowler/Fowler Paulova/Paul 3-8    Final (6)
C Perret/Rios Morozova/Goryachev 4-9    Final (8)
Fri, Sep 20, 19 04:50 PM
Sheet Team Team Score    End
A Zappone/Gonin Madisson/Kukner 9-7    Final (8)
B Szekeres/Nagy Rupp/Wunderlin 6-9    Final (7)
C Moskaleva/Eremin Heldin/Lindstroem 9-8    Final (8)
Fri, Sep 20, 19 06:50 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jang/Seong Palancsa/Kiss 8-5    Final (8)
B Fomina/Stukalsky Skaslien/Nedregotten 3-7    Final (8)
C Wild/Kupper Turmann/Lill 2-9    Final (7)
Fri, Sep 20, 19 09:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Paulova/Paul Morozova/Goryachev 8-4    Final (7)
B Song/Jeon Perret/Rios 6-9    Final (8)
C Westman/Ahlberg Fowler/Fowler 5-4    Final (8)
Sat, Sep 21, 19 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Rupp/Wunderlin Heldin/Lindstroem 7-6    Final (8)
B Zappone/Gonin Moskaleva/Eremin 6-10    Final (7)
C Madisson/Kukner Szekeres/Nagy 3-11    Final (6)
Sat, Sep 21, 19 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Wild/Kupper Skaslien/Nedregotten 7-9    Final (8)
B Palancsa/Kiss Turmann/Lill 7-6    Final (8)
C Fomina/Stukalsky Jang/Seong 7-2    Final (7)
Sat, Sep 21, 19 12:25 PM
Sheet Team Team Score    End
A Westman/Ahlberg Perret/Rios 4-7    Final (7)
B Morozova/Goryachev Fowler/Fowler 8-7    Final (8)
C Song/Jeon Paulova/Paul 6-7    Final (8)
Sat, Sep 21, 19 02:25 PM
Sheet Team Team Score    End
A Madisson/Kukner Moskaleva/Eremin 4-9    Final (7)
B Heldin/Lindstroem Szekeres/Nagy 10-8    Final (8)
C Zappone/Gonin Rupp/Wunderlin 6-7    Final (8)
Sat, Sep 21, 19 04:50 PM
Sheet Team Team Score    End
A Turmann/Lill Fomina/Stukalsky 7-6    Final (8)
B Wild/Kupper Palancsa/Kiss 6-8    Final (8)
C Jang/Seong Skaslien/Nedregotten 4-7    Final (8)
Sat, Sep 21, 19 06:50 PM
Sheet Team Team Score    End
A Fowler/Fowler Song/Jeon 6-12    Final (7)
B Westman/Ahlberg Morozova/Goryachev 5-8    Final (8)
C Paulova/Paul Perret/Rios 10-7    Final (8)
Sat, Sep 21, 19 09:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Szekeres/Nagy Zappone/Gonin 7-8    Final (8)
B Madisson/Kukner Heldin/Lindstroem 3-7    Final (7)
C Rupp/Wunderlin Moskaleva/Eremin 6-7    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑