Curling Scores

M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 29 -- 7:00pm PT
Kleibrink 3rd
Kolomaya  Watch Live Curling!
de Jong 3rd
Cseke  Watch Live Curling!
Orme 3rd
Schneider  Watch Live Curling!
Yanagisawa 3rd
Berg  Watch Live Curling!
Park 2nd
Pierce  Watch Live Curling!
Nobert 3rd
Richard  Watch Live Curling!
Jeong 3rd
Beck
Morozumi 3rd
Solberg
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Sep 29 -- 4:00pm PT
Campbell Final
Jung (8) Watch Live Curling!
Tabata 9th
Wang  Watch Live Curling!
Wark Final
Jackson-Baier (7) Watch Live Curling!
Han Final
Brown (6) Watch Live Curling!
Dennis 7th
Reese-Hansen  Watch Live Curling!
Ellis Final
Nakamura (7) Watch Live Curling!
Sturmay 11  Final
Park 10  (EE)
Hafeli Final
Kanai (7)
M: PointsBet Invitational
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Sep 29 -- 4:30pm ET
Gushue Final
Wiebe (9)
Carruthers Final
Kleiter (10)
Sturmay Final
Dunstone (10)
McEwen Final
Bottcher (9)
W: PointsBet Invitational
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 29 -- 11:30am ET
Einarson 10  Final
Skrlik (10)
Grandy Final
Lawes (8)
Black Final
Jones (10)
Ladouceur Final
Homan 10  (9)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Sep 29 -- 9:30pm ET
Michaud 5th
Horton
Bornais 5th
Jean
Desjardins 4th
Beaufort
D: Colorado Curling Cup
Lafayette, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Fri, Sep 29 -- 8:00pm MT
Stop/Stop 3rd
Smit/Kizl
Foun/Foun 3rd
Wood/Kot
Nick/Nick 3rd
Farw/Rose
Podo/Parr 3rd
Dana/Alla
D: John Ross & Sons Mixed Doubles Spiel
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 29 -- 8:00pm AT
Daig/Manu Final
Burg/Burg (7)
Powe/Saun 12  Final
Mich/Mich (6)
Brot/Weag Final
Parm/Burg (7)
Smit/Purc Final
Jone/MacD (7)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Fri, Sep 29 -- 9:50pm EET
Westerberg Final
Truksans (8)
Jermann Final
Brunner (8)
Sik Final
Hostmaelingen (8)
W: Prague Ladies International
Prague, CZE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 29 -- 7:15pm CET
Farkova Final
Blair (EE)
Maurino Final
Kovacikova (8)
Hronova Final
Abbes (8)
: Curlers Corner U20 Mens Junior Bonspiel
Calgary, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 29 -- 8:00pm MT
Wipf 2nd
Hiebert
Burton 3rd
Dunkle
Duncan 3rd
Algot
: Hack2House Alberta Curling Series U15
Beaumont, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Sep 29 -- 7:00pm MT
Bachek 6th
Ferguson
Bohning 6th
McMillan
Smith 6th
Whitbread
Kennedy 6th
Landry
: Booster Juice Alberta Curling Series U18
Beaumont, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 29 -- 3:30pm MT
Deschiffart 11  Final
Desormeau (6)
Abbs 14  Final
Greenhough (6)
Whitbread Final
Yurko (8)
Wyatt Final
MacDonald (6)
Wainman Final
Kennedy 10  (6)
Young Final
Morison (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Skaslien wins 2019 WCT Tallinn Mixed Doubles International

Sep 20 - 22, 2019

Event Results:

Recent
Draw: CF -- Sun, Sep 22 -- 2:15pm EET
Paul/Paul Final
Skas/Nedr (8)
Rupp/Wund Final
Perr/Rios (EE)
Eastern European Time (EET)

 
Final Ranking    
Team Prize (CDN) Points
1.   Skaslien/Nedregotten $875  54.643 
2.   Paulova/Paul $583  40.071 
3.   Rupp/Wunderlin $292  32.786 
4.   Perret/Rios $---  29.143 
5.   Turmann/Lill $---  21.857 
5.   Morozova/Goryachev $---  21.857 
5.   Moskaleva/Eremin $---  21.857 
View Full Standings

Event Purse: $1,200
Entry Fee: $250 Euro
 
Location
Tallinn, Estonia
 
Contact
Contact
E: juuli@curlingtallinn.ee

Curling Scores

M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 29 -- 7:00pm PT
Kleibrink 3rd
Kolomaya  Watch Live Curling!
de Jong 3rd
Cseke  Watch Live Curling!
Orme 3rd
Schneider  Watch Live Curling!
Yanagisawa 3rd
Berg  Watch Live Curling!
Park 2nd
Pierce  Watch Live Curling!
Nobert 3rd
Richard  Watch Live Curling!
Jeong 3rd
Beck
Morozumi 3rd
Solberg
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Sep 29 -- 4:00pm PT
Campbell Final
Jung (8) Watch Live Curling!
Tabata 9th
Wang  Watch Live Curling!
Wark Final
Jackson-Baier (7) Watch Live Curling!
Han Final
Brown (6) Watch Live Curling!
Dennis 7th
Reese-Hansen  Watch Live Curling!
Ellis Final
Nakamura (7) Watch Live Curling!
Sturmay 11  Final
Park 10  (EE)
Hafeli Final
Kanai (7)
M: PointsBet Invitational
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Sep 29 -- 4:30pm ET
Gushue Final
Wiebe (9)
Carruthers Final
Kleiter (10)
Sturmay Final
Dunstone (10)
McEwen Final
Bottcher (9)
W: PointsBet Invitational
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 29 -- 11:30am ET
Einarson 10  Final
Skrlik (10)
Grandy Final
Lawes (8)
Black Final
Jones (10)
Ladouceur Final
Homan 10  (9)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Sep 29 -- 9:30pm ET
Michaud 5th
Horton
Bornais 5th
Jean
Desjardins 4th
Beaufort
D: Colorado Curling Cup
Lafayette, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Fri, Sep 29 -- 8:00pm MT
Stop/Stop 3rd
Smit/Kizl
Foun/Foun 3rd
Wood/Kot
Nick/Nick 3rd
Farw/Rose
Podo/Parr 3rd
Dana/Alla
D: John Ross & Sons Mixed Doubles Spiel
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 29 -- 8:00pm AT
Daig/Manu Final
Burg/Burg (7)
Powe/Saun 12  Final
Mich/Mich (6)
Brot/Weag Final
Parm/Burg (7)
Smit/Purc Final
Jone/MacD (7)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Fri, Sep 29 -- 9:50pm EET
Westerberg Final
Truksans (8)
Jermann Final
Brunner (8)
Sik Final
Hostmaelingen (8)
W: Prague Ladies International
Prague, CZE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 29 -- 7:15pm CET
Farkova Final
Blair (EE)
Maurino Final
Kovacikova (8)
Hronova Final
Abbes (8)
: Curlers Corner U20 Mens Junior Bonspiel
Calgary, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 29 -- 8:00pm MT
Wipf 2nd
Hiebert
Burton 3rd
Dunkle
Duncan 3rd
Algot
: Hack2House Alberta Curling Series U15
Beaumont, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Sep 29 -- 7:00pm MT
Bachek 6th
Ferguson
Bohning 6th
McMillan
Smith 6th
Whitbread
Kennedy 6th
Landry
: Booster Juice Alberta Curling Series U18
Beaumont, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 29 -- 3:30pm MT
Deschiffart 11  Final
Desormeau (6)
Abbs 14  Final
Greenhough (6)
Whitbread Final
Yurko (8)
Wyatt Final
MacDonald (6)
Wainman Final
Kennedy 10  (6)
Young Final
Morison (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Whyte Caps Canada Tour with Shorty Jenkins Title Win

Whyte Caps Canada Tour with Shorty Jenkins Title Win

Victory over Sweden's six-time world champions capped a stunning run of form for Team Whyte as they claimed the prestigious AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic title in Cornwall, Ontario to complete this season's impressive first tour of Canada.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑