World Curling Report

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO2 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm GMT
Latvia Final
Austria (8)
France Final
China 11  (6)
Germany Final
Turkey (7)
Italy Final
Korea (8)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Fri, Dec 6 -- 5:30am ET
Feltscher Final
Kim (7)
Dudt Final
Kovaleva (7)
Skrlik Final
Madisson (8)
Jentsch Final
Han (8)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Fri, Dec 6 -- 1:00am ET
Horgan Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
van Dorp (8)
Schnider Final
Zou (8)
Glukhov Final
Kim (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 6 -- 4:30pm AT
Park Final
Chandler (7)
Jones Final
Murphy (6)
Rowsell Final
Comeau (8)
Hanson Final
Sullivan (EE)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 6 -- 4:30pm AT
Crawford Final
Oh (5)
Comeau Final
Smith (6)
Wang Final
Levesque (7)
Comeau Final
Graham (8)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm CT
Gamble  
Muirhead  
Comfort  
Deis  
Tokarz  
Kleiter  
Meyer  
Carss  
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 5:30pm CT
Smith  
Lyburn  
Wiebe  
LaVallee  
Bohn  
Smith  
Gauthier  
McCannell  
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 6:30pm ET
Cannon  
Watling  
Peterson  
Clark-Rouire  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Canad Inns Women's Classic -- A Event

Oct 17 - 20, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
Lauren Horton
1
Thu 10:00am
Loser to 31
SCORES
  [1]
Lauren Horton
Kelsey Rocque
Sayaka Yoshimura
3
Thu 5:00pm
Loser to 42
SCORES
  [17]
Lauren Horton
1
Thu 10:00am
Loser to 31
SCORES
  [2]
Sayaka Yoshimura
Darcy Robertson
Un-Chi Gim
6
Fri 1:30pm
Loser to 50
SCORES
  [25]
Laura Walker
1
Thu 10:00am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Laura Walker
Laura Walker
Laura Walker
Kerri Einarson
3
Thu 5:00pm
Loser to 41
SCORES
  [18]
1
Thu 10:00am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Kerri Einarson
Mackenzie Zacharias
Silvana Tirinzoni
8
Fri 8:30pm
Loser to 56
SCORES
  [29]
1
Thu 10:00am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Silvana Tirinzoni
Qualifier
Laurie St-Georges
Min Ji Kim
3
Thu 5:00pm
Loser to 40
SCORES
  [19]
Jamie Sinclair
1
Thu 10:00am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Jamie Sinclair
Jamie Sinclair
Eve Muirhead
Seina Nakajima
6
Fri 1:30pm
Loser to 51
SCORES
  [26]
1
Thu 10:00am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Seina Nakajima
Sherry Anderson
Eve Muirhead
Eve Muirhead
3
Thu 5:00pm
Loser to 39
SCORES
  [20]
1
Thu 10:00am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Eve Muirhead
Chrissy Cadorin
Theresa Cannon
2
Thu 1:30pm
Loser to 35
SCORES
  [9]
Theresa Cannon
Kerry Galusha
Elena Stern
4
Thu 8:30pm
Loser to 46
SCORES
  [21]
Elena Stern
2
Thu 1:30pm
Loser to 35
SCORES
  [10]
Elena Stern
Jennifer Clark-Rouire
Rachel Homan
6
Fri 1:30pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Rachel Homan
2
Thu 1:30pm
Loser to 36
SCORES
  [11]
Rachel Homan
Skylar Ackerman
Rachel Homan
EunJung Kim
4
Thu 8:30pm
Loser to 45
SCORES
  [22]
2
Thu 1:30pm
Loser to 36
SCORES
  [12]
EunJung Kim
Beth Peterson
Tracy Fleury
8
Fri 8:30pm
Loser to 54
SCORES
  [30]
2
Thu 1:30pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Tracy Fleury
Qualifier
Kristy Watling
Daniela Jentsch
4
Thu 8:30pm
Loser to 44
SCORES
  [23]
Daniela Jentsch
2
Thu 1:30pm
Loser to 37
SCORES
  [14]
Daniela Jentsch
Amber Holland
Daniela Jentsch
Jennifer Jones
6
Fri 1:30pm
Loser to 48
SCORES
  [28]
2
Thu 1:30pm
Loser to 38
SCORES
  [15]
Jennifer Jones
Abby Ackland
Tori Koana
Nina Roth
4
Thu 8:30pm
Loser to 43
SCORES
  [24]
2
Thu 1:30pm
Loser to 38
SCORES
  [16]
Tori Koana
Tori Koana

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO2 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm GMT
Latvia Final
Austria (8)
France Final
China 11  (6)
Germany Final
Turkey (7)
Italy Final
Korea (8)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Fri, Dec 6 -- 10:30am GMT
Feltscher Final
Kim (7)
Dudt Final
Kovaleva (7)
Skrlik Final
Madisson (8)
Jentsch Final
Han (8)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Fri, Dec 6 -- 6:00am GMT
Horgan Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
van Dorp (8)
Schnider Final
Zou (8)
Glukhov Final
Kim (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 6 -- 4:30pm AT
Park Final
Chandler (7)
Jones Final
Murphy (6)
Rowsell Final
Comeau (8)
Hanson Final
Sullivan (EE)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 6 -- 4:30pm AT
Crawford Final
Oh (5)
Comeau Final
Smith (6)
Wang Final
Levesque (7)
Comeau Final
Graham (8)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm CT
Gamble  
Muirhead  
Comfort  
Deis  
Tokarz  
Kleiter  
Meyer  
Carss  
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 5:30pm CT
Smith  
Lyburn  
Wiebe  
LaVallee  
Bohn  
Smith  
Gauthier  
McCannell  
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 6:30pm ET
Cannon  
Watling  
Peterson  
Clark-Rouire  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑