Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

The Big Spiel -- A Event

Jan 10 - 13, 2019
A Event | B Event | C Event | D Event | E Event | F Event | G Event | H Event |
Times shown as Central Time (CT)
Mike Farbelow

D1-S:CC1 - Thu 5:30pm
Loser to 125
SCORES
  [1]

Mike Farbelow

Tim Bachmeier

Rich Gross
D3-S:FT3 - Fri 12:00pm
Loser to 188
SCORES
  [65]
Mike Farbelow

D1-S:CC2 - Thu 5:30pm
Loser to 125
SCORES
  [2]

Jeff Helstrom

Jeff Helstrom

Than Tibbetts
D5-S:SP7 - Fri 6:00pm
Loser to 250
SCORES
  [97]
Mike Farbelow

D1-S:CC3 - Thu 5:30pm
Loser to 126
SCORES
  [3]

Than Tibbetts

Bonspiel Jovi's

Timothy Doherty

Cathlene Uhl
D3-S:FT1 - Fri 12:00pm
Loser to 188
SCORES
  [66]

D1-S:CC4 - Thu 5:30pm
Loser to 126
SCORES
  [4]

Timothy Doherty

Timothy Doherty

Mark Faltesek
D7-S:FSB - Sat 10:30am
Loser Out
SCORES
  [113]
Mike Farbelow

D1-S:FT1 - Thu 5:30pm
Loser to 127
SCORES
  [5]
Mark Faltesek

John Bauer

Joel Ingersoll
D3-S:CC3 - Fri 12:00pm
Loser to 189
SCORES
  [67]
Mark Faltesek

D1-S:FT2 - Thu 5:30pm
Loser to 127
SCORES
  [6]

Dan Ostheimer

Dan Ostheimer
Jordan Wesler

Matthew Marsolek
D5-S:SP5 - Fri 6:00pm
Loser to 250
SCORES
  [98]

D1-S:FT3 - Thu 5:30pm
Loser to 128
SCORES
  [7]

Matthew Marsolek

Mike Fellrath

Jordan Wesler

Bill Morrison
D3-S:CC1 - Fri 12:00pm
Loser to 189
SCORES
  [68]

D1-S:FT4 - Thu 5:30pm
Loser to 128
SCORES
  [8]

Jordan Wesler

Jordan Wesler
D10-S:SP3 - Sat 7:15pm
Loser Out
SCORES
  [121]
Mike Farbelow

Jonathan Jamieson

D2-S:CC1 - Thu 8:00pm
Loser to 129
SCORES
  [9]

Jonathan Jamieson

Merlin Eddy

Joe Walter
D4-S:SP3 - Fri 2:30pm
Loser to 190
SCORES
  [69]
Jonathan Jamieson

D2-S:CC2 - Thu 8:00pm
Loser to 129
SCORES
  [10]

Mark Tolvstad

Mark Tolvstad

Joe Evert
D6-S:CC5 - Fri 8:30pm
Loser to 251
SCORES
  [99]
Bob Burnett

D2-S:CC3 - Thu 8:00pm
Loser to 130
SCORES
  [11]

Trent Storry

Trent Storry

Bob Burnett

Bob Burnett
D4-S:SP1 - Fri 2:30pm
Loser to 190
SCORES
  [70]

D2-S:CC5 - Thu 8:00pm
Loser to 130
SCORES
  [12]

Bob Burnett

Shawn Boyle

Scott Piroth
D8-S:FSF - Sat 1:00pm
Loser Out
SCORES
  [114]
Bob Burnett

D2-S:FT1 - Thu 8:00pm
Loser to 131
SCORES
  [13]
Scott Piroth

Guy Davis

Duane Hebert
D4-S:SP2 - Fri 2:30pm
Loser to 191
SCORES
  [71]
Scott Piroth

D2-S:FT2 - Thu 8:00pm
Loser to 131
SCORES
  [14]

Duane Hebert

Steve Pater
Mark Willmert

Jonathan Lee
D6-S:CC2 - Fri 8:30pm
Loser to 251
SCORES
  [100]

D2-S:FT3 - Thu 8:00pm
Loser to 132
SCORES
  [15]

George Carroll

George Carroll

Mark Willmert

James Winslade
D4-S:SP7 - Fri 2:30pm
Loser to 191
SCORES
  [72]

D2-S:FT4 - Thu 8:00pm
Loser to 132
SCORES
  [16]

Mark Willmert

Mark Willmert

Jim Bronson

D3-S:SP1 - Fri 12:00pm
Loser to 161
SCORES
  [73]
Jim Bronson

Andy Pollasch

D5-S:FT4 - Fri 6:00pm
Loser to 206
SCORES
  [101]
Jim Bronson

Chris DeLauder

Mike Verdoorn

D3-S:SP2 - Fri 12:00pm
Loser to 161
SCORES
  [74]

Mike Verdoorn

D7-S:CC2 - Sat 10:30am
Loser to 259
SCORES
  [115]
Merlin Orvik

Merlin Orvik

D3-S:SP3 - Fri 12:00pm
Loser to 162
SCORES
  [75]
Merlin Orvik

Tim Risdal

Merlin Orvik

D5-S:FT1 - Fri 6:00pm
Loser to 206
SCORES
  [102]

Ron Silverness

Ron Silverness

D3-S:SP4 - Fri 12:00pm
Loser to 162
SCORES
  [76]

Stu Taran

D9-S:SP3 - Sat 5:30pm
Loser Out
SCORES
  [122]
Merlin Orvik

Adam Stevinson

D3-S:SP5 - Fri 12:00pm
Loser to 163
SCORES
  [77]
Adam Stevinson

Team TCCA

D5-S:FT2 - Fri 6:00pm
Loser to 207
SCORES
  [103]
Adam Stevinson

Jason Botterill

Jason Botterill

D3-S:SP6 - Fri 12:00pm
Loser to 163
SCORES
  [78]

Nick Lundbohm

D7-S:CC3 - Sat 10:30am
Loser to 259
SCORES
  [116]
Margie Smith

Grohowski

D3-S:SP7 - Fri 12:00pm
Loser to 164
SCORES
  [79]
Margie Smith

Margie Smith

Margie Smith

D5-S:FT3 - Fri 6:00pm
Loser to 207
SCORES
  [104]

Matt Jacobson

Matt Mielke

D3-S:SP8 - Fri 12:00pm
Loser to 164
SCORES
  [80]

Matt Mielke

James Honsvall

D1-S:CC5 - Thu 5:30pm
Loser to 141
SCORES
  [33]

Samuel Thiesse

Samuel Thiesse

John Solem
D4-S:FSD - Fri 2:30pm
Loser to 196
SCORES
  [81]
Stephen Imes

D1-S:CC6 - Thu 5:30pm
Loser to 141
SCORES
  [34]

Stephen Imes

Stephen Imes

Gabe Hart
D6-S:SP3 - Fri 8:30pm
Loser to 254
SCORES
  [105]
Darren Kress

D1-S:SP5 - Thu 5:30pm
Loser to 142
SCORES
  [35]

Gabe Hart

Matthew Stotts

Darren Kress

Michael Lerner
D4-S:CC2 - Fri 2:30pm
Loser to 196
SCORES
  [82]

D1-S:SP6 - Thu 5:30pm
Loser to 142
SCORES
  [36]

Darren Kress

Darren Kress

Amy Timm
D8-S:FT1 - Sat 1:00pm
Loser Out
SCORES
  [117]
Darren Kress

D1-S:SP4 - Thu 5:30pm
Loser to 143
SCORES
  [37]
Anthony Ames

Anthony Ames

Kirk Thompson
D4-S:CC6 - Fri 2:30pm
Loser to 197
SCORES
  [83]
Anthony Ames

D1-S:SP3 - Thu 5:30pm
Loser to 143
SCORES
  [38]

Kirk Thompson

Jim Stute
Anthony Ames

Big Top Barkers
D6-S:SP7 - Fri 8:30pm
Loser to 254
SCORES
  [106]

D1-S:SP2 - Thu 5:30pm
Loser to 144
SCORES
  [39]

Big Top Barkers

Michael Stark

Bob Alwin

Bob Alwin
D4-S:CC5 - Fri 2:30pm
Loser to 197
SCORES
  [84]

D1-S:SP1 - Thu 5:30pm
Loser to 144
SCORES
  [40]

Bob Alwin

Calvin Rausch
D10-S:CC3 - Sat 7:15pm
Loser Out
SCORES
  [123]
Brad Caldwell

Darrick Kizlyk

D2-S:CC4 - Thu 8:00pm
Loser to 145
SCORES
  [41]

Darrick Kizlyk

Michael Yaremchuk

Michael Glessner
D4-S:FT2 - Fri 2:30pm
Loser to 198
SCORES
  [85]
Bob Hedstrom

D2-S:CC6 - Thu 8:00pm
Loser to 145
SCORES
  [42]

Bob Hedstrom

Bob Hedstrom

Dan Andrews
D6-S:FSB - Fri 8:30pm
Loser to 255
SCORES
  [107]
Steve Cervenik

D2-S:SP6 - Thu 8:00pm
Loser to 146
SCORES
  [43]

Peter Hovland

Peter Hovland

Steve Cervenik

Jason Card
D4-S:FT4 - Fri 2:30pm
Loser to 198
SCORES
  [86]

D2-S:SP5 - Thu 8:00pm
Loser to 146
SCORES
  [44]

Steve Cervenik

Steve Cervenik

John Gardner
D8-S:SP7 - Sat 1:00pm
Loser Out
SCORES
  [118]
Brad Caldwell

D2-S:SP4 - Thu 8:00pm
Loser to 147
SCORES
  [45]
Taylor Hill

Taylor Hill

Joshua Proehl
D4-S:FT1 - Fri 2:30pm
Loser to 199
SCORES
  [87]
Taylor Hill

D2-S:SP3 - Thu 8:00pm
Loser to 147
SCORES
  [46]

Joshua Proehl

Brian Betlock
Brad Caldwell

Day Drinkers
D6-S:CC3 - Fri 8:30pm
Loser to 255
SCORES
  [108]

D2-S:SP2 - Thu 8:00pm
Loser to 148
SCORES
  [47]

Guy Davis

Guy Davis

Brad Caldwell

Drew Urban
D4-S:FT3 - Fri 2:30pm
Loser to 199
SCORES
  [88]

D2-S:SP1 - Thu 8:00pm
Loser to 148
SCORES
  [48]

Brad Caldwell

Brad Caldwell

Seppo Sormunen

D3-S:CC5 - Fri 12:00pm
Loser to 169
SCORES
  [89]
Seppo Sormunen

Christopher Brooks

D5-S:FSB - Fri 6:00pm
Loser to 210
SCORES
  [109]
Seppo Sormunen

Nick Freeman

Nick Freeman

D3-S:CC6 - Fri 12:00pm
Loser to 169
SCORES
  [90]

Mike Crea

D7-S:SP2 - Sat 10:30am
Loser to 261
SCORES
  [119]
Hunter Clawson

Dave Langworthy

D3-S:FSA - Fri 12:00pm
Loser to 170
SCORES
  [91]
Dan Arlig

Dan Arlig

Hunter Clawson

D5-S:CC5 - Fri 6:00pm
Loser to 210
SCORES
  [110]

Jeff Jurgens

Hunter Clawson

D3-S:FSB - Fri 12:00pm
Loser to 170
SCORES
  [92]

Hunter Clawson

D9-S:FSC - Sat 5:30pm
Loser Out
SCORES
  [124]
Hunter Clawson

Paul Flexman

D3-S:FSC - Fri 12:00pm
Loser to 171
SCORES
  [93]
Paul Flexman

Lloyd Yanis

D5-S:SP1 - Fri 6:00pm
Loser to 211
SCORES
  [111]
Paul Flexman

Jeff Hogden

Mae Hagenbuch

D3-S:FSD - Fri 12:00pm
Loser to 171
SCORES
  [94]

Mae Hagenbuch

D7-S:CC4 - Sat 10:30am
Loser to 261
SCORES
  [120]
Geoff Goodland

Debra Horn

D3-S:FSE - Fri 12:00pm
Loser to 172
SCORES
  [95]
Debra Horn

Andy Hovland

Geoff Goodland

D5-S:SP2 - Fri 6:00pm
Loser to 211
SCORES
  [112]

Dan Jobin

Geoff Goodland

D3-S:FSF - Fri 12:00pm
Loser to 172
SCORES
  [96]

Geoff Goodland

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑