World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Epping 2nd
Mouat
Edin 3rd
Matsumura
Howard 3rd
McEwen
Jacobs 3rd
Schwaller
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Hasselborg 3rd
Stern
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic -- Scores

Oct 6 - 9, 2017

<<<<  >>>>
Mon, Oct 9 -- 3:30pm -- Times shown as Mountain Time (MT)

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Nina Roth
, USA
   0  2  0  0  0  2  0  X  4  
Rachel Homan
Ottawa, ON
     1  0  1  1  1  0  2  X  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Nina
Roth
Third:
Player Photo
Tabitha
Peterson
Second:
Player Photo
Aileen
Geving
Lead:
Player Photo
Becca
Hamilton
Skip:
Player Photo
Rachel
Homan
Third:
Player Photo
Emma
Miskew
Second:
Player Photo
Joanne
Courtney
Lead:
Player Photo
Lisa
Weagle


Show All Draws/Games

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Epping 2nd
Mouat
Edin 3rd
Matsumura
Howard 3rd
McEwen
Jacobs 3rd
Schwaller
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Hasselborg 3rd
Stern
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑