World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Epping Final
Mouat (5)
Edin Final
Matsumura (7)
Howard Final
McEwen (7)
Jacobs Final
Schwaller (7)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Hasselborg Final
Stern (8)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic -- B Event

Oct 6 - 9, 2017
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Michelle Englot
Holly Scott
5
Sat 9:00am
Loser to 67
SCORES
  [39]
Daniela Jentsch
3
Fri 5:15pm
Loser to 59
SCORES
  [31]
Daniela Jentsch
7
Sat 4:30pm
Loser to 71
SCORES
  [47]
Rachel Homan
Daniela Jentsch
Rachel Homan
Holly Donaldson
9
Sun 9:00am
Loser to 76
SCORES
  [53]
Rachel Homan
Sherry Anderson
5
Sat 9:00am
Loser to 67
SCORES
  [40]
Kristen Streifel
3
Fri 5:15pm
Loser to 59
SCORES
  [32]
Kristen Streifel
7
Sat 4:30pm
Loser to 72
SCORES
  [48]
Cory Christensen
Kristen Streifel
Cory Christensen
Jamie Sinclair
10
Sun 12:45pm
Loser to 79
SCORES
  [57]
Jessie Hunkin
5
Sat 9:00am
Loser to 61
SCORES
  [41]
Jamie Sinclair
Qualifier
3
Fri 5:15pm
Loser to 60
SCORES
  [33]
Jessie Hunkin
Rhonda Varnes
7
Sat 4:30pm
Loser to 69
SCORES
  [49]
Jamie Sinclair
Diane Gushulak
9
Sun 9:00am
Loser to 77
SCORES
  [54]
Casey Scheidegger
Amber Holland
5
Sat 9:00am
Loser to 61
SCORES
  [42]
Diane Gushulak
3
Fri 5:15pm
Loser to 60
SCORES
  [34]
Jodi Marthaller
Casey Scheidegger
Jodi Marthaller
Nina Roth
Kayla Skrlik
6
Sat 12:45pm
Loser to 70
SCORES
  [43]
Nina Roth
4
Fri 9:00pm
Loser to 63
SCORES
  [35]
Un-Chi Gim
8
Sat 8:15pm
Loser to 65
SCORES
  [50]
Nina Roth
Un-Chi Gim
Briane Meilleur
Val Sweeting
10
Sun 12:45pm
Loser to 75
SCORES
  [55]
Nina Roth
Geri-Lynn Ramsay
6
Sat 12:45pm
Loser to 70
SCORES
  [44]
Geri-Lynn Ramsay
4
Fri 9:00pm
Loser to 63
SCORES
  [36]
Geri-Lynn Ramsay
8
Sat 8:15pm
Loser to 66
SCORES
  [51]
Darcy Robertson
Selena Sturmay
Darcy Robertson
Kerri Einarson
11
Sun 4:30pm
Loser to 82
SCORES
  [58]
Allison Flaxey
6
Sat 12:45pm
Loser to 62
SCORES
  [45]
Kerri Einarson
Qualifier
4
Fri 9:00pm
Loser to 64
SCORES
  [37]
Allison Flaxey
Stefanie Lawton
8
Sat 8:15pm
Loser to 68
SCORES
  [52]
Jennifer Jones
Jennifer Jones
10
Sun 12:45pm
Loser to 74
SCORES
  [56]
Jennifer Jones
Ashley Howard
6
Sat 12:45pm
Loser to 62
SCORES
  [46]
Jennifer Jones
4
Fri 9:00pm
Loser to 64
SCORES
  [38]
Nancy Martin
Nadine Scotland
Nancy Martin

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Epping Final
Mouat (5)
Edin Final
Matsumura (7)
Howard Final
McEwen (7)
Jacobs Final
Schwaller (7)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Hasselborg Final
Stern (8)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑