World Curling Report

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady Final
Reed (7)
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- Tie-Breakers

Jan 11 - 14, 2018
A Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Marina Hauser

D8 - Fri 8:00pm
Loser Out
SCORES
  [1]

Diana Gaspari

Diana Gaspari

D10 - Sat 10:30am
Loser Out
SCORES

  [17]
Alina Paetz

Alina Paetz

Angelina Jensen
D12 - Sat 4:00pm
Loser Out
SCORES
  [25]
Alina Paetz

D8 - Fri 8:00pm
Loser Out
SCORES
  [3]

Angelina Jensen
To Consolation Playoffs

Michelle Schlachter

D10 - Sat 10:30am
Loser Out
SCORES
  [18]
Selina Witschonke

Selina Witschonke

Jana Stritt

D10 - Sat 10:30am
Loser Out
SCORES
  [19]
Jana Stritt

Ursi Hegner

D12 - Sat 4:00pm
Loser Out
SCORES
  [26]
Jana Stritt

Andrea Schoepp
To Consolation Playoffs

D10 - Sat 10:30am
Loser Out
SCORES
  [20]
Andrea Schoepp

Mari Hansen

Yilun Jiang

D10 - Sat 10:30am
Loser Out
SCORES
  [21]
Yilun Jiang

Claire Hamilton

D12 - Sat 4:00pm
Loser Out
SCORES
  [27]
Yilun Jiang

Chantale Widmer
To Consolation Playoffs

D10 - Sat 10:30am
Loser Out
SCORES
  [22]
Chantale Widmer

Melissa Tanner

Hannah Fleming

D12 - Sat 4:00pm
Loser Out
SCORES
  [28]
Hannah Fleming

To Consolation Playoffs

Dorottya Palancsa

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady Final
Reed (7)
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Steffen Walstad (photo by Anil Mungal), with new team in tow, finished 4-0 in the elite division while Alexander Lindstroem wins main event title.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑