Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Vollman (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding 8th
Callaghan
Blades Final
Forsythe (7)
Proulx 8th
Stevens
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Oct 31 -- 12:30pm ET
Melancon Final
Dufresne (4)
Frappier Final
Lafreniere (6)
Bienvenue Final
Bedard (6)
Gravel Final
Giroux (EE)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton 2nd
Cheung
Kiist 2nd
Perozak
Wipf 2nd
Davies
Chung  
Wright  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Boost National -- Round-Robin

Nov 14 - 19, 2017
Pool A
Brad Gushue
St. John's, NL
0.750  3-0  0-1  3-0  2-0  0-0 
Greg Balsdon
Kingston, ON
0.500  2-0  0-2  0-1  0-0  0-0 
Mike McEwen
Winnipeg, MB
0.500  1-0  1-2  0-1  0-0  0-1 
Bruce Mouat
Edinburgh, SCO
0.500  2-1  0-1  0-1  0-0  0-1 
John Morris
Vernon, BC
0.250  1-0  0-3  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Jason Gunnlaugson
Winnipeg, MB
1.000  3-0  1-0  1-0  3-0  0-0 
Kevin Koe
Calgary, AB
0.750  3-0  0-1  0-0  0-0  0-1 
Brad Jacobs
Sault Ste Marie, ON
0.500  0-0  2-2  0-0  0-0  0-0 
William Lyburn
Winnipeg, MB
0.250  1-2  0-1  1-1  0-0  0-1 
Greg Drummond
Stirling, SCO
0.000  0-1  0-3  0-1  0-0  0-1 
Pool C
Reid Carruthers
Winnipeg, MB
0.750  2-0  1-1  2-0  1-0  0-0 
Chang-Min Kim
Uiseong, KOR
0.750  2-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
John Epping
Toronto, ON
0.500  1-0  1-2  0-0  0-0  0-0 
Pat Simmons
Winnipeg, MB
0.500  2-0  0-2  0-1  0-0  1-0 
Rui Liu
Harbin, CHN
0.000  0-3  0-1  0-1  0-1  0-1 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Tue, Nov 14, 17 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Reid Carruthers Chang-Min Kim 3-7    Final (7)
Tue, Nov 14, 17 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jason Gunnlaugson Brad Jacobs 6-3    Final (8)
B John Epping Rui Liu 5-3    Final (8)
C Brad Gushue Mike McEwen 7-6    Final (EE)
D Kevin Koe Greg Drummond 7-3    Final (7)
Wed, Nov 15, 17 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
C Bruce Mouat Greg Balsdon 8-4    Final (7)
E Pat Simmons Chang-Min Kim 1-8    Final (6)
Wed, Nov 15, 17 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
C William Lyburn Jason Gunnlaugson 7-8    Final (EE)
D John Morris Mike McEwen 1-5    Final (5)
E Reid Carruthers Rui Liu 6-5    Final (EE)
Wed, Nov 15, 17 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A John Epping Pat Simmons 4-7    Final (8)
Wed, Nov 15, 17 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A John Morris Greg Balsdon 4-6    Final (8)
B Brad Jacobs Greg Drummond 9-2    Final (5)
D Bruce Mouat Brad Gushue 6-7    Final (EE)
E Kevin Koe William Lyburn 6-4    Final (7)
Thu, Nov 16, 17 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Rui Liu Chang-Min Kim 1-9    Final (6)
B Bruce Mouat John Morris 8-2    Final (5)
C Reid Carruthers John Epping 9-6    Final (8)
D Kevin Koe Jason Gunnlaugson 6-8    Final (EE)
Thu, Nov 16, 17 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Bruce Mouat Mike McEwen 2-7    Final (6)
B Brad Gushue Greg Balsdon 7-6    Final (8)
C Brad Jacobs Kevin Koe 4-6    Final (8)
D Rui Liu Pat Simmons 5-7    Final (EE)
E William Lyburn Greg Drummond 8-7    Final (8)
Fri, Nov 17, 17 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D John Epping Chang-Min Kim 4-1    Final (7)
Fri, Nov 17, 17 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Brad Jacobs William Lyburn 7-2    Final (7)
B Reid Carruthers Pat Simmons 6-5    Final (8)
C Brad Gushue John Morris 2-5    Final (7)
D Greg Balsdon Mike McEwen 5-2    Final (7)
E Jason Gunnlaugson Greg Drummond 10-7    Final (EE)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Vollman (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding 8th
Callaghan
Blades Final
Forsythe (7)
Proulx 8th
Stevens
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Oct 31 -- 12:30pm ET
Melancon Final
Dufresne (4)
Frappier Final
Lafreniere (6)
Bienvenue Final
Bedard (6)
Gravel Final
Giroux (EE)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton 2nd
Cheung
Kiist 2nd
Perozak
Wipf 2nd
Davies
Chung  
Wright  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑