Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Nov 27 -- 8:00am MT
Julia Kennedy 8th
Sierra Wyatt
Peter Hlushak 11  Final
Danielle Taylor (5)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 12:30pm CET
Scotland Final
Sweden (10)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 11:30am CET
Turkey Final
Russia (EE)
Spain 12  Final
Latvia (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 25 -- 2:00pm CET
Hungary Final
England (10)
Lithuania Final
Austria (10)
Slovakia Final
Spain (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

EJCT Thun -- Round-Robin

Nov 25 - 27, 2016
Group A
Lucien Lottenbach
Luzern, SUI
0.857  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jan Hess
Zug, SUI
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ross Whyte
Dumfries, SCO
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kristian Foss
Oslo, NOR
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Marc Muskatewitz
Fuessen, GER
0.286  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Gaetan Mancini
Thun, SUI
0.167  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group B
Cameron Bryce
Stirling, SCO
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Magnus Ramsfjell
Oslo, NOR
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Marco Hoesli
Glarus, SUI
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Andrin Schnider
Schaffhausen, SUI
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jorgen Myran
Oslo, NOR
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alberto Pimpini
Cortina d'Ampezzo, ITA
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Nov 24, 16 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Lucien Lottenbach Jan Hess 2-5    Final (8)
2 Gaetan Mancini Marc Muskatewitz 5-6    Final (EE)
Thu, Nov 24, 16 05:15 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Kristian Foss Ross Whyte 4-3    Final (8)
3 Jorgen Myran Magnus Ramsfjell 2-7    Final (6)
Thu, Nov 24, 16 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Cameron Bryce Alberto Pimpini 7-2    Final (7)
4 Lucien Lottenbach Gaetan Mancini 14-2    Final (7)
Fri, Nov 25, 16 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
3 Marco Hoesli Andrin Schnider 4-2    Final (8)
4 Marc Muskatewitz Kristian Foss 5-3    Final (EE)
Fri, Nov 25, 16 10:15 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Alberto Pimpini Jorgen Myran 2-5    Final (7)
4 Ross Whyte Jan Hess 6-2    Final (6)
Fri, Nov 25, 16 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Kristian Foss Lucien Lottenbach 1-7    Final (5)
4 Marco Hoesli Cameron Bryce 1-6    Final (7)
Fri, Nov 25, 16 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
4 Magnus Ramsfjell Andrin Schnider 9-4    Final (7)
2 Jan Hess Gaetan Mancini 8-4    Final (7)
Fri, Nov 25, 16 05:45 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jorgen Myran Marco Hoesli 3-6    Final (7)
3 Ross Whyte Marc Muskatewitz 5-4    Final (7)
Fri, Nov 25, 16 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Andrin Schnider Cameron Bryce 5-8    Final (7)
2 Magnus Ramsfjell Alberto Pimpini 9-2    Final (7)
Sat, Nov 26, 16 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
3 Jan Hess Kristian Foss 3-2    Final (8)
4 Gaetan Mancini Ross Whyte 3-4    Final (8)
Sat, Nov 26, 16 10:15 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Marc Muskatewitz Lucien Lottenbach 5-6    Final (8)
4 Alberto Pimpini Marco Hoesli 3-5    Final (8)
Sat, Nov 26, 16 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Andrin Schnider Jorgen Myran 6-5    Final (7)
3 Magnus Ramsfjell Cameron Bryce 2-8    Final (7)
Sat, Nov 26, 16 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Ross Whyte Lucien Lottenbach 1-7    Final (6)
4 Jan Hess Marc Muskatewitz 5-4    Final (EE)
Sat, Nov 26, 16 05:45 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Kristian Foss Gaetan Mancini 7-5    Final (7)
2 Marco Hoesli Magnus Ramsfjell 4-10    Final (6)
Sat, Nov 26, 16 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Jorgen Myran Cameron Bryce 2-5    Final (7)
3 Andrin Schnider Alberto Pimpini 4-10    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Nov 27 -- 8:00am MT
Julia Kennedy 8th
Sierra Wyatt
Peter Hlushak 11  Final
Danielle Taylor (5)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 12:30pm CET
Scotland Final
Sweden (10)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 11:30am CET
Turkey Final
Russia (EE)
Spain 12  Final
Latvia (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 25 -- 2:00pm CET
Hungary Final
England (10)
Lithuania Final
Austria (10)
Slovakia Final
Spain (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jones Ready for Semi-Finals

Jones Ready for Semi-Finals

Despite picking up a loss to provincial rivals Team Fleury in Friday afternoon's Draw 17, Jennifer Jones (Picture: Curling Canada) is through to the semi-finals at the 2021 Tim Hortons curling Trials.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑