Curling Scores

: 50th Mile Zero Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Nov 26 -- 7:30pm PT
Yanagisawa 4th
Cseke
M: Challenge de Curling Desjardins
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Nov 26 -- 9:30pm ET
Epping 8th
Purcell
Skanes 6th
Roberge
Asselin 7th
Flemming
Sato 7th
Desjardins
W: Regina Highland SWCT Event
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm CT
Ackerman 6th
Holland
Emberley 5th
Tisdale
Barker 7th
Blais
Mitchell 6th
Hamon
Martin Final
Orsted (4)
Stevenson Final
Ricci (4)
W: Home Again Curling Classic
Listowel, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Nov 26 -- 9:00pm ET
Rizzo 4th
Duncan
M: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm AT
Thompson Final
Kennedy (8)
Tallon Final
Sullivan (6)
Smeltzer Final
Marin (7)
Eldridge 10  Final
Lister (5)
M: Stu Sells Cookstown Classic
Cookstown, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 9:00pm ET
Foster Final
Champ (8)
Kean Final
Pearce (5)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm AT
Kelly Final
MacPhail (6)
M: Challenge de Curling Desjardins OPEN
Charlevoix, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 20 -- Sat, Nov 26 -- 9:30pm ET
Lavoie 8th
Patry
Cloutier Final
Dunn (4)
Proulx Final
Maheux (4)
Boucher 8th
Woods
Lamoureux 8th
Picard
: 50th Mile Zero Cashspiel Challenge
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Nov 26 -- 7:30pm PT
Young 6th
Richardson 11 
Bruce 4th
Godberson
Doepker 7th
Adams
Warr 6th
Luckwell
Patterson 7th
Lind
Miller 6th
Brust
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Nov 26 -- 4:30pm MT
Northwood Final
Yurko (6)
McMahon Final
Desormeau (8)
Johnston Final
Abbs (5)
Snideman Final
Martens (8)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:00pm MT
Crough 4th
Wipf
Ballance 5th
Duncan
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- A Event

Jan 10 - 12, 2014
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Margaretha Sigfridsson

D1 - Fri 8:00am
Loser to 31
SCORES 
  [1]

Margaretha Sigfridsson

Briar Huerlimann

Binia Feltscher
D3 - Fri 1:00pm
Loser to 41
SCORES 
  [17]
Hannah Fleming

D1 - Fri 8:00am
Loser to 31
SCORES 
  [2]

Hannah Fleming

Hannah Fleming

Mari Motohashi
D5 - Fri 6:00pm
Loser to 51
SCORES 
  [25]
Silvana Tirinzoni

D1 - Fri 8:00am
Loser to 32
SCORES 
  [3]

Jonna McManus

Jonna McManus

Silvana Tirinzoni

Evita Regza
D3 - Fri 1:00pm
Loser to 42
SCORES 
  [18]

D1 - Fri 8:00am
Loser to 32
SCORES 
  [4]

Silvana Tirinzoni

Silvana Tirinzoni

Marianne Zuercher
D8 - Sat 10:45am
Loser to 56
SCORES 
  [29]

D1 - Fri 8:00am
Loser to 33
SCORES 
  [5]
Marianne Zuercher
Qualifier

CC Uzwil

Andrea Schoepp
D3 - Fri 1:00pm
Loser to 39
SCORES 
  [19]
Andrea Schoepp

D1 - Fri 8:00am
Loser to 33
SCORES 
  [6]

Andrea Schoepp

Linda Klimova
Andrea Schoepp

Lene Nielsen
D5 - Fri 6:00pm
Loser to 50
SCORES 
  [26]

D1 - Fri 8:00am
Loser to 34
SCORES 
  [7]

Olga Zharkova

Olga Zharkova

Eve Muirhead

Lausanne Olympique
D3 - Fri 1:00pm
Loser to 40
SCORES 
  [20]

D1 - Fri 8:00am
Loser to 34
SCORES 
  [8]

Eve Muirhead

Eve Muirhead

Michele Jaggi

D2 - Fri 10:30am
Loser to 35
SCORES 
  [9]

Michele Jaggi

Martina Strnadova

Cissi Ostlund
D4 - Fri 3:30pm
Loser to 45
SCORES 
  [21]
Alina Paetz

D2 - Fri 10:30am
Loser to 35
SCORES 
  [10]

Alina Paetz

Alina Paetz

Lorna Vevers
D6 - Fri 8:30pm
Loser to 47
SCORES 
  [27]
Alina Paetz

D2 - Fri 10:30am
Loser to 36
SCORES 
  [11]

Alina Kovaleva

Alina Kovaleva

Erika Brown

CC Uitikon-Waldegg
D4 - Fri 3:30pm
Loser to 46
SCORES 
  [22]

D2 - Fri 10:30am
Loser to 36
SCORES 
  [12]

Erika Brown

Erika Brown

Mirjam Ott
D8 - Sat 10:45am
Loser to 54
SCORES 
  [30]

D2 - Fri 10:30am
Loser to 37
SCORES 
  [13]
Mirjam Ott
Qualifier

Oihane Otaegi

Bingyu Wang
D4 - Fri 3:30pm
Loser to 43
SCORES 
  [23]
Mirjam Ott

D2 - Fri 10:30am
Loser to 37
SCORES 
  [14]

Angelina Jensen

Angelina Jensen
Mirjam Ott

Elena Stern
D6 - Fri 8:30pm
Loser to 48
SCORES 
  [28]

D2 - Fri 10:30am
Loser to 38
SCORES 
  [15]

Elena Stern

Madeleine Dupont

Anna Sidorova

Michelle Gribi
D4 - Fri 3:30pm
Loser to 44
SCORES 
  [24]

D2 - Fri 10:30am
Loser to 38
SCORES 
  [16]

Anna Sidorova

Anna Sidorova

Curling Scores

: 50th Mile Zero Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Nov 26 -- 7:30pm PT
Yanagisawa 4th
Cseke
M: Challenge de Curling Desjardins
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Nov 26 -- 9:30pm ET
Epping 8th
Purcell
Skanes 6th
Roberge
Asselin 7th
Flemming
Sato 7th
Desjardins
W: Regina Highland SWCT Event
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm CT
Ackerman 6th
Holland
Emberley 5th
Tisdale
Barker 7th
Blais
Mitchell 6th
Hamon
Martin Final
Orsted (4)
Stevenson Final
Ricci (4)
W: Home Again Curling Classic
Listowel, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Nov 26 -- 9:00pm ET
Rizzo 4th
Duncan
M: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm AT
Thompson Final
Kennedy (8)
Tallon Final
Sullivan (6)
Smeltzer Final
Marin (7)
Eldridge 10  Final
Lister (5)
M: Stu Sells Cookstown Classic
Cookstown, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 9:00pm ET
Foster Final
Champ (8)
Kean Final
Pearce (5)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm AT
Kelly Final
MacPhail (6)
M: Challenge de Curling Desjardins OPEN
Charlevoix, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 20 -- Sat, Nov 26 -- 9:30pm ET
Lavoie 8th
Patry
Cloutier Final
Dunn (4)
Proulx Final
Maheux (4)
Boucher 8th
Woods
Lamoureux 8th
Picard
: 50th Mile Zero Cashspiel Challenge
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Nov 26 -- 7:30pm PT
Young 6th
Richardson 11 
Bruce 4th
Godberson
Doepker 7th
Adams
Warr 6th
Luckwell
Patterson 7th
Lind
Miller 6th
Brust
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Nov 26 -- 4:30pm MT
Northwood Final
Yurko (6)
McMahon Final
Desormeau (8)
Johnston Final
Abbs (5)
Snideman Final
Martens (8)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:00pm MT
Crough 4th
Wipf
Ballance 5th
Duncan
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Denmark to play Switzerland for women's European gold

Denmark to play Switzerland for women's European gold

For the first time in twenty years, the Danish women's team (Photo: WCF) will compete for gold at the European Curling Championships against powerhouse Switzerland.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑