World Curling Report

Curling Scores

M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 15 -- 2:00pm ET
Ferris 7th
Hartley
Dupuis Final
Kelly (6)
Horgan Final
Allen (6)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 1:00pm MT
Sluchinski 5th
Scoffin
Gempeler 5th
Whyte
Harty 5th
Cookson
Pahl 4th
Jacques
Richard 4th
Cross
Hartung 6th
Kang
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 1:00pm MT
Vaughan 5th
Stiksma
Daniels 4th
Marks
Koana 4th
Hammond
Richards 5th
Englot
Hudyma 4th
Pierce
Sinclair 4th
Barber
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 15 -- 5:00pm AT
Mouat  
Bryce  
Nyman  
Murphy  
Schnider  
MacDougall  
Thompson 2nd
Manuel
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 15 -- 2:00pm ET
Nichols Final
Dadswell (7)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 12:15pm MT
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
Games: 50  
Record: 29W - 21L  
PF/G: 6.87  
PA/G: 6.22  
Hammer Efficiency: 0.37  
Steal Defense: 0.17  
Force Efficiency: 0.55  
Steal Efficiency: 0.21  

Curling Scores

M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 15 -- 2:00pm ET
Ferris 7th
Hartley
Dupuis Final
Kelly (6)
Horgan Final
Allen (6)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 1:00pm MT
Sluchinski 5th
Scoffin
Gempeler 5th
Whyte
Harty 5th
Cookson
Pahl 4th
Jacques
Richard 4th
Cross
Hartung 6th
Kang
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 1:00pm MT
Vaughan 5th
Stiksma
Daniels 4th
Marks
Koana 4th
Hammond
Richards 5th
Englot
Hudyma 4th
Pierce
Sinclair 4th
Barber
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 15 -- 5:00pm AT
Mouat  
Bryce  
Nyman  
Murphy  
Schnider  
MacDougall  
Thompson 2nd
Manuel
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 15 -- 2:00pm ET
Nichols Final
Dadswell (7)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 12:15pm MT
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑