World Curling Report

Curling Scores

W: Meridian Canadian Open
Yorkton, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 11:00am CT
Kim 6th
Hasselborg
M: Meridian Canadian Open
Yorkton, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm CT
Jacobs Final
McEwen (7)
Gushue Final
Epping (7)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF2 -- Sun, Jan 19 -- 1:30pm ET
Perozak 2nd
Engelking
Wyatt 2nd
Matter
: Ponoka U18 Junior Bonspiel
Ponoka, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF2 -- Sun, Jan 19 -- 11:30am MT
Kurina 2nd
Kelba
Lysons 2nd
Wright
M: Ontario Tankard - Open Qualifier
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Jan 18 -- 8:00pm ET
Hall Final
Kean (10)
Steep Final
March (10)
Deruelle Final
Ainsley (7)
W: Ontario Scotties - Open Qualifier
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Jan 18 -- 8:00pm ET
Hastings 11  Final
Brandwood (8)
Cadorin Final
Horton (9)
Auld Final
Jones 12  (7)
W: Glynhill Ladies International
Glasgow, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 2:30pm GMT
Wrana Final
Kim (7)
Wilson Final
Witschonke (7)
M: Alberta Boston Pizza Cup Provincial Qualifier
Fort St. John, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm PT
Webb 10  Final
Pillsworth (10)
M: SaskTel Men's North Qualifier
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm CT
Heidt Final
Heidt (9)
Kendel Final
Fell (9)
Carss Final
Tokarz (9)
Vollman 10  Final
Neufeld (6)
Ede Final
Corrigal (7)
Pomedli Final
Armstrong 12  (10)
M: SaskTel Men's South Qualifier
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm CT
Meyer Final
Heidt (10)
Comfort 11  Final
Olson (5)
Woloschuk 10th
Zuravloff
M: California State Men's Club Championship
Tempe, AZ
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Jan 18 -- 6:00pm MT
Berndt Final
Baxter (6)
Lazarowich Final
Yoong (7)
Muyo Final
Mendoza (8)
W: USA Junior Women's National Championship
Eau Claire, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Jan 18 -- 1:00pm CT
Strouse Final
Farrell (EE)
M: USA Junior Men's National Championship
Eau Claire, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Jan 18 -- 9:00am CT
Tuma Final
Violette (10)
: Winter World Masters Games - Mixed
Innsbruck, AUT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Jan 17 -- 12:30pm CET
Schulze  
Orlov  
Gerber  
Jackson  
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Jan 14 -- 7:30pm NT
Mitchell Final
Curtis (9)
CHAMPION:
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sun, Jan 19 -- 8:30pm ET
Ferland  
Munroe  
Fournier  
Martel  
Roy  
Stewart  
Roberge  
Bedard  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
W: Meridian Canadian Open
Yorkton, Saskatchewan
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 11:00am CT
Kim 6th
Hasselborg
Central Time (CT)
D: Stu Sells Toronto Cricket Mixed Doubles Cashspiel
Toronto, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Pantel/Chandler Final
Bai/Xu (5)
Wilson/Dow  
Waye/Retchless  
Jang/Seong Final
Hickey/Janssen (7)
Shipmaker/Aprile  
Cottrill/Cottrill  
Eastern Time (ET)
M: Meridian Canadian Open
Yorkton, Saskatchewan
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Jacobs Final
McEwen (7)
Gushue Final
Epping (7)
Central Time (CT)
W: Women's World Qualification Event
Lohja, Finland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
ITA (Zappone) Final
TUR (Yildiz) (10)
Central European Time (CET)
M: Men's World Qualification Event
Lohja, Finland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
RUS (Glukhov) Final
JPN (Matsumura) (10)
Central European Time (CET)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Perozak 2nd
Engelking
Wyatt 2nd
Matter
Default (ET)
W: New Holland Canadian Junior Womens Championship
Langley, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
SK (Thevenot) Final
AB (Marks) (10)
MB (Zacharias) 10  Final
PEI (Ferguson) (8)
NT (Bain) Final
ON (Sutherland) (10)
Pacific Time (PT)
: Ponoka U18 Junior Bonspiel
Ponoka, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Kurina 2nd
Kelba
Lysons 2nd
Wright
Mountain Time (MT)
M: New Holland Canadian Junior Mens Championship
Langley, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
NONT (Horgan) Final
QC (Cheal) (9)
BC (Sato) Final
ON (Purdy) (10)
BC (Tao) Final
NL (Bruce) (EE)
MB (Walter) Final
NS (Weagle) (8)
Pacific Time (PT)
M: Ontario Tankard - Open Qualifier
Kitchener-Waterloo, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Hall Final
Kean (10)
Steep Final
March (10)
Deruelle Final
Ainsley (7)
Eastern Time (ET)
W: Ontario Scotties - Open Qualifier
Toronto, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Hastings 11  Final
Brandwood (8)
Cadorin Final
Horton (9)
Auld Final
Jones 12  (7)
Eastern Time (ET)
W: Glynhill Ladies International
Glasgow, Scotland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Wrana Final
Kim (7)
Greenwich Mean Time (GMT)
Wilson Final
Witschonke (7)
Greenwich Mean Time (GMT)
M: Alberta Boston Pizza Cup Provincial Qualifier
Fort St. John, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Webb 10  Final
Pillsworth (10)
Pacific Time (PT)
M: Alberta Boston Pizza Cup Provincial Qualifier
Edmonton, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Cross Final
Hamilton (6)
van Amsterdam 9th
Tym
Mountain Time (MT)
M: SaskTel Men's North Qualifier
North Battleford, Saskatchewan
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Heidt Final
Heidt (9)
Kendel Final
Fell (9)
Carss Final
Tokarz (9)
Vollman 10  Final
Neufeld (6)
Ede Final
Corrigal (7)
Pomedli Final
Armstrong 12  (10)
Central Time (CT)
M: SaskTel Men's South Qualifier
Swift Current, Saskatchewan
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Meyer Final
Heidt (10)
Comfort 11  Final
Olson (5)
Woloschuk 10th
Zuravloff
Central Time (CT)
M: California State Men's Club Championship
Tempe, Arizona
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Berndt Final
Baxter (6)
Lazarowich Final
Yoong (7)
Muyo Final
Mendoza (8)
Mountain Time (MT)
W: USA Junior Women's National Championship
Eau Claire, Wisconsin
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Strouse Final
Farrell (EE)
Central Time (CT)
W: California State Women's Club Championship
Tempe, Arizona
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Altus 10  Final
Rockwell (7)
Mountain Time (MT)
M: USA Junior Men's National Championship
Eau Claire, Wisconsin
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Tuma Final
Violette (10)
Central Time (CT)
: Winter World Masters Games - Doubles
Innsbruck, Austria
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Schoepp/Schoepp  
Regza/Regza  
Beck/Beck  
Klange/Millikin  
Central European Time (CET)
: Winter World Masters Games - Mixed
Innsbruck, Austria
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Schulze  
Orlov  
Gerber  
Jackson  
Central European Time (CET)
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, Newfoundland / Labrador
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Mitchell Final
Curtis (9)
Newfoundland Time (NT)
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, Quebec
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Ferland  
Munroe  
Fournier  
Martel  
Roy  
Stewart  
Roberge  
Bedard  
Eastern Time (ET)

Curling Scores

W: Meridian Canadian Open
Yorkton, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 11:00am CT
Kim 6th
Hasselborg
M: Meridian Canadian Open
Yorkton, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm CT
Jacobs Final
McEwen (7)
Gushue Final
Epping (7)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF2 -- Sun, Jan 19 -- 1:30pm ET
Perozak 2nd
Engelking
Wyatt 2nd
Matter
: Ponoka U18 Junior Bonspiel
Ponoka, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF2 -- Sun, Jan 19 -- 11:30am MT
Kurina 2nd
Kelba
Lysons 2nd
Wright
M: Ontario Tankard - Open Qualifier
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Jan 18 -- 8:00pm ET
Hall Final
Kean (10)
Steep Final
March (10)
Deruelle Final
Ainsley (7)
W: Ontario Scotties - Open Qualifier
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Jan 18 -- 8:00pm ET
Hastings 11  Final
Brandwood (8)
Cadorin Final
Horton (9)
Auld Final
Jones 12  (7)
W: Glynhill Ladies International
Glasgow, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 2:30pm GMT
Wrana Final
Kim (7)
Wilson Final
Witschonke (7)
M: Alberta Boston Pizza Cup Provincial Qualifier
Fort St. John, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm PT
Webb 10  Final
Pillsworth (10)
M: SaskTel Men's North Qualifier
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm CT
Heidt Final
Heidt (9)
Kendel Final
Fell (9)
Carss Final
Tokarz (9)
Vollman 10  Final
Neufeld (6)
Ede Final
Corrigal (7)
Pomedli Final
Armstrong 12  (10)
M: SaskTel Men's South Qualifier
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm CT
Meyer Final
Heidt (10)
Comfort 11  Final
Olson (5)
Woloschuk 10th
Zuravloff
M: California State Men's Club Championship
Tempe, AZ
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Jan 18 -- 6:00pm MT
Berndt Final
Baxter (6)
Lazarowich Final
Yoong (7)
Muyo Final
Mendoza (8)
W: USA Junior Women's National Championship
Eau Claire, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Jan 18 -- 1:00pm CT
Strouse Final
Farrell (EE)
M: USA Junior Men's National Championship
Eau Claire, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Jan 18 -- 9:00am CT
Tuma Final
Violette (10)
: Winter World Masters Games - Mixed
Innsbruck, AUT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Jan 17 -- 12:30pm CET
Schulze  
Orlov  
Gerber  
Jackson  
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Jan 14 -- 7:30pm NT
Mitchell Final
Curtis (9)
CHAMPION:
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sun, Jan 19 -- 8:30pm ET
Ferland  
Munroe  
Fournier  
Martel  
Roy  
Stewart  
Roberge  
Bedard  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

LONDON, Ontario - It's not as simple as one plus one equals two, but the math is on Team Europe's side at the OK Tire & BKT Tires Continental Cup, presented by Service Experts Heating, Air Conditioning and Plumbing (Photo: Celine Stucki / WCF).

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑