World Curling Report

Curling Scores

W: Canad Inns Women's Classic
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 20 -- 6:00pm CT
Elena Stern
Rachel Homan

Final
(EE)
J: Heather MJCT U15 Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 20 -- 6:00pm CT
Noah Amy
Dayna Wahl

Final
(6)
M: Estevan SCT
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 20 -- 1:00pm CT
Shane Vollman
Ben Gamble

Final
(8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
W: Canad Inns Women's Classic
Portage la Prairie, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 20 -- 6:00pm CT
Elena Stern
Rachel Homan

Final
(EE)
Central Time (CT)
M: Medicine Hat Charity Classic
Medicine Hat, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Kirk Muyres
Ted Appelman
 
 

Shaun Meachem
Yusuke Morozumi
 
 

Kody Hartung
Jason Jacobson
 
 

William Lyburn
James Pahl
 
 

Mountain Time (MT)
M: Curling Masters Champery
Champery, Switzerland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Jaap van Dorp
Thomas Ulsrud

Final
(7)
Central European Time (CET)
W: Medicine Hat Charity Classic
Medicine Hat, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Kayla Skrlik
Jodi Vaughan

Final
(8)
Mountain Time (MT)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Meghan Walter
Victoria Beaudry

Final
(8)
Central Time (CT)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Ryan Wiebe
Jordon McDonald

Final
(8)
Central Time (CT)
J: Heather MJCT U15 Bonspiel
Winnipeg, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Noah Amy
Dayna Wahl

Final
(6)
Central Time (CT)
D: GOLDLINE Amos Mixed Doubles
Amos, Quebec
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Binette-Lavoie/Gravel
Simard/Simard

Final
(1)
Eastern Time (ET)
M: Stroud Sleeman Cash Spiel
Stroud, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Sandy MacEwan
Jason Camm

Final
(6)
Eastern Time (ET)
W: Stroud Sleeman Cash Spiel
Stroud, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Krista McCarville
Julie Tippin

Final
(6)
Eastern Time (ET)
M: Estevan SCT
Estevan, Saskatchewan
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Shane Vollman
Ben Gamble

Final
(8)
Central Time (CT)
: Red Deer Elks Junior Womens Spiel
Red Deer, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Abby Marks
Hollie Vincent

Final
(8)
Mountain Time (MT)
J: Rick Cotter Memorial Junior Womens Classic
Vernon, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Maeve Calhoun
Jensen Taylor

Final
(6)
Pacific Time (PT)
Sarah Daniels
Heather Drexel

Final
(EE)
Pacific Time (PT)
J: Red Deer Elks Junior Mens Spiel
Red Deer, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Jacob Libbus
Ryan Jacques

Final
(6)
Default (ET)
J: Rick Cotter Memorial Junior Mens Classic
Vernon, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Dawson Ballard
Hayato Sato

Final
(7)
Brayden Carpenter
Jared Palanuik

Final
(1)
Erik Colwell
Colorado Marr

Final
(8)
Nolan Blaesar
Matthew Lowery

Final
(1)
Pacific Time (PT)
D: WCT Austrian Mixed Doubles Cup
Kitzbuehel, Austria
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Skaslien/Nedregotten
Palancsa/Kiss
11 
Final
(7)
Jaeggi/Pfister
Schoepp/Harsch

Final
(7)
Central European Time (CET)
C: Stirling Wheelchair Curling International
Stirling, Scotland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Ziga Bajde
Hugh Nibloe

10 
Final
(7)
Konstantin Kurokhtin
Raymond Pfyffer

8th
Viljo Petersson-Dahl
Rosemary Lenton
 
 

Steve Emt
Jostein Stordahl
 
 

Default (ET)
M: Steele Cup Cash
Fredericton, New Brunswick
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Brody Hanson
Scott Jones
 
 

Mike Flannery
Wayne Tallon
 
 

Jean Guy Cyr
Shannon Fenelon
 
 

Remi Comeau
Jack Smeltzer
 
 

Atlantic Time (AT)
W: Steele Cup Cash
Fredericton, New Brunswick
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
J: EJCT Oslo Junior Men
Oslo, Norway
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
J: Brampton U21 Junior Mens Cashspiel
Brampton, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
J: Coldwater Rocktoberfest U18 Mens Spiel
Coldwater, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
J: EJCT Oslo Junior Women
Oslo, Norway
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
J: Brampton U21 Junior Womens Cashspiel
Brampton, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
J: Coldwater Rocktoberfest U18 Womens Spiel
Coldwater, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs

Curling Scores

W: Canad Inns Women's Classic
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 20 -- 6:00pm CT
Elena Stern
Rachel Homan

Final
(EE)
J: Heather MJCT U15 Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 20 -- 6:00pm CT
Noah Amy
Dayna Wahl

Final
(6)
M: Estevan SCT
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 20 -- 1:00pm CT
Shane Vollman
Ben Gamble

Final
(8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑