World Curling Report

Curling Scores

M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Nov 21 -- 6:30pm ET
Chandler Final
Ferland (7)
Munroe  
Bedard  
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
ISR Final
TUR (10)
LAT Final
AUT (10)
LTU Final
POL (6)
FRA Final
BLR (10)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
HUN Final
SVK (10)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, Quebec
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Nov 21 -- 6:30pm ET
Chandler Final
Ferland (7)
Munroe  
Bedard  
Default (ET)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, Sweden
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
Central European Time (CET)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, Sweden
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
Central European Time (CET)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
Pacific Time (PT)
M: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Horgan  
Stewart  
Gauthier  
Smith  
Dilello  
Foster  
Chambers  
Sigurdson  
Smith  
Birchard  
Central Time (CT)
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
Mountain Time (MT)
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, Nova Scotia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Hilliard  
Birt  
Ferguson  
McEvoy  
Myketyn-Driscoll  
Robichaud  
Brothers  
Stevens  
Atlantic Time (AT)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
Central Time (CT)
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Cottrill/Cottrill  
Liscumb/Liscumb  
Eastern Time (ET)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, Sweden
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
ISR Final
TUR (10)
LAT Final
AUT (10)
LTU Final
POL (6)
FRA Final
BLR (10)
Central European Time (CET)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, Sweden
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
HUN Final
SVK (10)
Central European Time (CET)
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Eastern Time (ET)
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
Mountain Time (MT)
J: EJCT Thun Junior Men
Thun, Switzerland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
J: Lacombe U18
Lacombe, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
: Lacombe U15
Lacombe, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
W: EJCT Thun Junior Women
Thun, Switzerland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs

Curling Scores

M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Nov 21 -- 6:30pm ET
Chandler Final
Ferland (7)
Munroe  
Bedard  
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
ISR Final
TUR (10)
LAT Final
AUT (10)
LTU Final
POL (6)
FRA Final
BLR (10)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
HUN Final
SVK (10)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑