AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Curling Scores
AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Sep 10 - 15, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Seina Nakajima Nagano, JPN |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 1 | 6 | |||
| Nina Roth McFarland , USA |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Seina Nakajima
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.19 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Nina Roth
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 5.67 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Seina Nakajima
Nina Roth
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Seina Nakajima | ||
| Nina Roth | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















