Australia Womens Curling Championships
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Australia Womens Curling Championships
May 17 - 22, 2026
|
| Draw May 19 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jessica Wytrychowski , AUS |
![]() |
1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 7 | ||||||
| Amanda Hlushak , AUS |
0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | ![]() | 4 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jessica Wytrychowski
| Games: | 4 |
| Record: | 4W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 16.15 |
| PA/G: | 2.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.72 |
Amanda Hlushak
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.86 |
| PA/G: | 7.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jessica Wytrychowski
Amanda Hlushak
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












