World Curling Report

Curling Scores

M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Corbett  
Deruelle  
Krell  
Willsey  
Ainsley  
Tippin  
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 15 -- 4:30pm MT
Sturmay  
Wenzek  
Vavrek 2nd
Tardi
Maerki  
Howard  
Appelman 2nd
Geall
Hamilton  
Park  
Kanda 2nd
Ma
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 15 -- 5:00pm AT
Mouat Final
Bryce (8)
Nyman Final
Murphy (6)
Schnider Final
MacDougall (8)
Thompson Final
Manuel (8)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 15 -- 4:30pm MT
Rocque  
Carey  
Wilson 2nd
Wark
Fujisawa 2nd
Wang
Berlando 2nd
Brown
Kalk 2nd
Sturmay
Skrlik 2nd
Guo
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 6:15pm ET
Manson 2nd
Palanuik
Ector 2nd
Chung
Libbus 2nd
Molberg
Lozinsky 2nd
Cheung
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Kurina 3rd
Kelba
Snider 2nd
Kiist
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Baute  
Wedge  
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 4:15pm MT
Yamuch 2nd
Hlushak
Sawiak 2nd
Pollard
Davies 2nd
Nedohin
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 12:15pm MT
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
Active Games:
Kioti Tractor Tour Challenge - Fantasy Curling
MENU: Game Information | Register | Standings | Teams | Groups
We're back! After a fun start with the Masters in North Bay, we're back with the Kioti Tractor Tour Challenge in Nova Scotia where the Top 15 men's and women's teams are joined by 32 more teams in a Tier 2 section. Jump in an challenge yourself now! Invite your friends and compete against each other!

Whether you're a die-hard fanatic or just want another fantasy sport to try, you will find fun and excitement with our fantasy curling tournaments for the 2019-2020 season. You can pick your favorite teams, learn about teams you've never heard of and enjoy a new way to experience The Roaring Game. It's free to play and our winners will receive a fun reward for their triumph.
 
Completed Games:
GSOC Masters - Fantasy Salary Cap Curling
MENU: Game Information | Standings | Teams | Groups

Fantasy Pick'em:
Play CurlingZone Fantasy Pick'em!
Welcome to our online Fantasy Curling game, where you pick the winners of World Curling Tour, Order of Merit and Playdown games! Login or Register below, and then click Make Picks to participate. Pick your winner by clicking on the headshot of the team.

We're working on contests for this season, including Scotties, Brier and Grand Slam games, so keep an eye here for future announcements!
CURLINGZONE USER CENTRE
Please Login or Click Here to Register for Contest to track your picks
CurlingZone Login:     Password:   
WEEK 16 LEADERS
User Wins/Picks
1. hartfromthesoo 158/241 
2. rangepick 157/258 
3. LisWeagleBRASIL 154/236 
4. 8 ender 150/258 
5. BWSpuds 120/204 
6. Geuselio_Hulk 119/214 
7. cameroon2 107/186 
8. a-mac 81/132 
9. teamdupuis 73/116 
10. chrisgreen86 54/90 
11. curling_robots 51/79 
12. afoley62 41/60 
13. wacknflop 32/62 
14. Mucc75 31/56 
15. E623 31/61 
16. iansilbe 29/56 
17. i-san 19/30 
18. HouseOnRocks 15/22 
19. Brookerb99 8/13 
20. pghesquire 5/7 
21. jim_w 2/8 
22. cwebb 1/1 
 
OVERALL LEADERS
User Wins/Picks
1. Geuselio_Hulk 943/1447 
2. rangepick 855/1340 
3. BWSpuds 763/1216 
4. LisWeagleBRASIL 730/1104 
5. jim_w 437/645 
6. KonnorGT 215/327 
7. curlinginbc 214/310 
8. hartfromthesoo 196/309 
9. 8 ender 185/336 
10. stm55 175/250 
11. cameroon2 162/273 
12. iansilbe 114/186 
13. chrisgreen86 105/166 
14. curling_robots 82/136 
15. a-mac 81/132 
16. teamdupuis 73/116 
17. afoley62 65/99 
18. Mucc75 47/83 
19. wacknflop 32/62 
20. E623 31/61 
21. ciaomichaella 26/49 
22. jal515 21/39 
23. i-san 19/30 
24. pat2396 19/34 
25. 12brian81 17/30 
26. Brookerb99 16/35 
27. HouseOnRocks 15/22 
28. brandtholt14 15/30 
29. curlingmasterb 14/21 
30. dselke 13/18 
31. Tim Hochban 11/24 
32. Mo$MoProblems 10/17 
33. Rothcurler 10/17 
34. mechman 8/20 
35. robocop 7/9 
36. duey01 6/7 
37. mackdinn 6/12 
38. ronlorchrist 6/15 
39. pghesquire 5/7 
40. Gerry 5/8 

Curling Scores

M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Corbett  
Deruelle  
Krell  
Willsey  
Ainsley  
Tippin  
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 15 -- 4:30pm MT
Sturmay  
Wenzek  
Vavrek 2nd
Tardi
Maerki  
Howard  
Appelman 2nd
Geall
Hamilton  
Park  
Kanda 2nd
Ma
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 15 -- 5:00pm AT
Mouat Final
Bryce (8)
Nyman Final
Murphy (6)
Schnider Final
MacDougall (8)
Thompson Final
Manuel (8)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 15 -- 4:30pm MT
Rocque  
Carey  
Wilson 2nd
Wark
Fujisawa 2nd
Wang
Berlando 2nd
Brown
Kalk 2nd
Sturmay
Skrlik 2nd
Guo
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 6:15pm ET
Manson 2nd
Palanuik
Ector 2nd
Chung
Libbus 2nd
Molberg
Lozinsky 2nd
Cheung
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Kurina 3rd
Kelba
Snider 2nd
Kiist
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Baute  
Wedge  
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 4:15pm MT
Yamuch 2nd
Hlushak
Sawiak 2nd
Pollard
Davies 2nd
Nedohin
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 12:15pm MT
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑