Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Dec 4 -- 9:00pm CT
Tyler Tardi Final
Steve Irwin (6) Watch Live Curling!
Luc Violette Final
Tanner Horgan (8)
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 4 -- 6:30pm PT
Shawna Jensen Final
Kristen Ryan (8)
Shiella Cowan Final
Taylor Reese-Hansen (8)
Gushulak Final
Amy Wheatcroft (8)
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Dec 4 -- 9:30pm PT
Jason Montgomery 6th
Cameron de Jong
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 4 -- 9:00pm CT
Bethany Allan Final
Makenna Hadway (7)
Samantha Gevers Final
Zoey Terrick (EE)
M: Alberta Boston Pizza Cup - Qualifier
Fort McMurray, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 4 -- 7:00pm MT
Johnson Tao Final
Lance Bussieres (10)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Ackerman1-3 at Sutherland Womens Trial Curling Event

Sep 25 - 27, 2020

Saskatoon, Saskatchewan
Games: 4  
Record: 1W - 3L  
PF/G: 6.92  
PA/G: 8.46  
Hammer Efficiency: 0.18  
Steal Defense: 0.36  
Force Efficiency: 0.33  
Steal Efficiency: 0.27  

 
Skylar Ackerman (Saskatoon, SK) finished 1-3 in the 12 team
Sutherland Womens Trial Curling Event qualifying round, held September 25 - 27, 2020 at the Sutherland Curling Club in Saskatoon, Canada. In their opening game, Ackerman defeated Sherrilee Orsted (Regina, SK) 8-1, then went on to lose 7-4 against Jessica Mitchell (Regina, SK). Ackerman lost 6-4 to Nancy Martin (Saskatoon, SK). Ackerman lost 8-2 to Brett Barber (Biggar, SK) in their final qualifying round match.
 
Ackerman ranks 40th overall on the Year-to-Date rankings with 0.000 points earned so far this season.
 

Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Dec 4 -- 9:00pm CT
Tyler Tardi Final
Steve Irwin (6) Watch Live Curling!
Luc Violette Final
Tanner Horgan (8)
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 4 -- 6:30pm PT
Shawna Jensen Final
Kristen Ryan (8)
Shiella Cowan Final
Taylor Reese-Hansen (8)
Gushulak Final
Amy Wheatcroft (8)
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Dec 4 -- 9:30pm PT
Jason Montgomery 6th
Cameron de Jong
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 4 -- 9:00pm CT
Bethany Allan Final
Makenna Hadway (7)
Samantha Gevers Final
Zoey Terrick (EE)
M: Alberta Boston Pizza Cup - Qualifier
Fort McMurray, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 4 -- 7:00pm MT
Johnson Tao Final
Lance Bussieres (10)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Team Lott Advances to DEKALB Quarterfinals

Team Lott Advances to DEKALB Quarterfinals

Update: The article has been revised from its first edition which initially referred to Team Lott as "Team Simmons.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑