World Curling Report

Curling Scores

M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Mon, Nov 18 -- 12:30pm MT
Whyte 8th
Pahl
Tardi Final
Ruohonen (5)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Mon, Nov 18 -- 12:30pm MT
Brown 8th
Sinclair
Koana 7th
Richards
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Mon, Nov 18 -- 8:00pm CET
SCO 9th
SWE
CZE 8th
RUS
EST 9th
GER
DEN 9th
LAT
SUI 11  Final
NOR (9)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Mon, Nov 18 -- 4:00pm CET
ITA Final
NOR (EE)
SWE 10  Final
NED (7)
SUI Final
ENG (EE)
SCO Final
DEN (EE)
GER 11  Final
RUS (9)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
LTU Final
ITA (8)
POL Final
FIN 10  (9)
ENG Final
HUN (8)
SVK 10th
ESP
TUR Final
BLR (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
AUT Final
POL (7)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Kyle Flett Memorial MJCT -- Scores

Nov 7 - 10, 2019

 >>>>
Thu, Nov 7 -- 6:15pm -- Times shown as Central Time (CT) | Switch to MEN'S SCORES

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Cassandra Stobbe
Winnipeg, MB
     0  1  0  0  0  1  X  X  2  
Grace Beaudry
Winnipeg, MB
   2  0  2  1  1  0  X  X  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Cassandra
Stobbe
Third:
No Photo
Samantha
Gevers
Second:
No Photo
Hannah
Thiessen
Lead:
No Photo
Quinn
Allan
Skip:
No Photo
Grace
Beaudry
Third:
No Photo
Arianne
Courcelles
Second:
No Photo
Jensen
Letham
Lead:
No Photo
Chelsea
Swaile


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Arah Davies
Winnipeg, MB
     1  0  0  1  1  1  1  X  5  
Emily Ogg
Winnipeg, MB
   0  0  6  0  0  0  0  X  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Arah
Davies
Third:
No Photo
Taylor
Davies
Second:
No Photo
Jenessa
Rutter
Lead:
No Photo
TBA
TBA
Skip:
No Photo
Emily
Ogg
Third:
No Photo
Mackenzie
Arbuckle
Second:
No Photo
Hannah
Fisowich
Lead:
No Photo
Madelyn
Pryzlak


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Serena Gray-Withers
Stonewall, MB
   2  1  1  2  4  X  X  X  10  
Cheyenne Ehnes
, MB
     0  0  0  0  0  X  X  X  0  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Serena
Gray-Withers
Third:
No Photo
Kathryn
Cullen
Second:
No Photo
Brianna
Cullen
Lead:
No Photo
Lane
Prokopowich
Skip:
No Photo
Cheyenne
Ehnes
Third:
No Photo
Morgan
Maguet
Second:
No Photo
Dayna
Lea
Lead:
No Photo
Autumn
Good


Show All Draws/Games | Switch to MEN'S SCORES

Curling Scores

M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Mon, Nov 18 -- 12:30pm MT
Whyte 8th
Pahl
Tardi Final
Ruohonen (5)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Mon, Nov 18 -- 12:30pm MT
Brown 8th
Sinclair
Koana 7th
Richards
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Mon, Nov 18 -- 8:00pm CET
SCO 9th
SWE
CZE 8th
RUS
EST 9th
GER
DEN 9th
LAT
SUI 11  Final
NOR (9)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Mon, Nov 18 -- 4:00pm CET
ITA Final
NOR (EE)
SWE 10  Final
NED (7)
SUI Final
ENG (EE)
SCO Final
DEN (EE)
GER 11  Final
RUS (9)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
LTU Final
ITA (8)
POL Final
FIN 10  (9)
ENG Final
HUN (8)
SVK 10th
ESP
TUR Final
BLR (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
AUT Final
POL (7)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑