World Curling Report

Curling Scores

W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm CT
Barker 2nd
Anderson
Howard 2nd
Englot
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:30pm AT
Arsenault Final
Jones (9)
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:00pm AT
Crawford Final
Quillian (9)
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 1:30pm ET
Roberge Final
Bedard (9)
CHAMPION:
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 12:00pm ET
St-Georges Final
Verreault (10)
CHAMPION:
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Jan 26 -- 10:00am MT
Rocque Final
Hilker (9)
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 9:00am AT
Murphy 10  Final
Thompson (9)
CHAMPION:
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Farmer Final
Bryce (10)
CHAMPION:
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Craik Final
Gallacher (10)
CHAMPION:
W: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schultz  
Holt  
M: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schommer 4th
Robertson
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
M: Yukon Men's Championship
Whitehorse, YK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 9:00am PT
Stuart  
Scoffin  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Cargill Curling Training Centre Icebreaker -- Scores

Aug 23 - 25, 2019

 >>>>
Fri, Aug 23 -- 6:00pm -- Times shown as Central Time (CT) | Switch to WOMEN'S SCORES

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jason Gunnlaugson
Winnipeg, MB
   2  3  2  0  4  X      11  
Ross LaVallee
Winnipeg, MB
     0  0  0  2  0  X      2  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Jason
Gunnlaugson
Third:
Player Photo
Alex
Forrest
Second:
Player Photo
Adam
Casey
Lead:
Player Photo
Connor
Njegovan
Skip:
No Photo
Ross
LaVallee
Third:
No Photo
Shawn
Demianyk
Second:
No Photo
Chris
Stewart
Lead:
No Photo
Kayle
Miller


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
JT Ryan
Winnipeg , MB
     0  0  2  0  0  0  1  0  3  
Jed Brundidge
St. Paul, MN
   1  0  0  1  1  1  0  1  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
JT
Ryan
Third:
Player Photo
Colin
Kurz
Second:
Player Photo
Brendan
Bilawka
Lead:
Player Photo
Cole
Chandler
Skip:
Player Photo
Jed
Brundidge
Third:
Player Photo
Evan
Workin
Second:
No Photo
Nic
Wagner
Lead:
Player Photo
Cameron
Rittenour


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Braden Calvert
Winnipeg, MB
   2  0  2  0  0  2  0  X  6  
Kohsuke Hirata
,
     0  1  0  0  2  0  1  X  4  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Braden
Calvert
Third:
Player Photo
Kyle
Kurz
Second:
Player Photo
Ian
McMillan
Lead:
Player Photo
Robbie
Gordon
Skip:
No Photo
Kohsuke
Hirata
Third:
No Photo
Yoshiya
Miura
Second:
Player Photo
Hiromu
Otani
Lead:
No Photo
Yuto
Kamada


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Ty Dilello
Winnipeg, MB
     0  0  1  0  2  0  2  0  1  6  
Brett Walter
,
   1  1  0  1  0  1  0  1  0  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Ty
Dilello
Third:
Player Photo
Hayden
Forrester
Second:
Player Photo
Brennan
Sampson
Lead:
Player Photo
Brendan
Wilson
Skip:
No Photo
Brett
Walter
Third:
No Photo
Thomas
Dunlop
Second:
No Photo
Zachary
Wasylik
Lead:
No Photo
Lawson
Yates


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Rich Ruohonen
Minneapolis, USA
   2  1  0  1  0  2  0  1  7  
Tsuyoshi Yamaguchi
Nagano, JPN
     0  0  2  0  2  0  1  0  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Fourth:
Player Photo
Greg
Persinger
Skip:
Player Photo
Rich
Ruohonen
Second:
Player Photo
Colin
Hufman
Lead:
Player Photo
Phil
Tilker
Skip:
Player Photo
Tsuyoshi
Yamaguchi
Third:
Player Photo
Riku
Yanagisawa
Second:
Player Photo
Satoshi
Koizumi
Lead:
Player Photo
Fukuhiro
Ohno


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Tanner Horgan
Winnipeg Beach, MB
     0  1  1  0  0  1  0  1  4  
Jacques Gauthier
Winnipeg, MB
   0  0  0  1  0  0  1  0  2  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Tanner
Horgan
Third:
Player Photo
Colton
Lott
Second:
Player Photo
Kyle
Doering
Lead:
Player Photo
Tanner
Lott
Skip:
Player Photo
Jacques
Gauthier
Third:
No Photo
Jordan
Peters
Second:
No Photo
Brayden
Payette
Lead:
No Photo
Zack
Bilawka


Show All Draws/Games | Switch to WOMEN'S SCORES

Curling Scores

W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm CT
Barker 2nd
Anderson
Howard 2nd
Englot
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:30pm AT
Arsenault Final
Jones (9)
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:00pm AT
Crawford Final
Quillian (9)
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 1:30pm ET
Roberge Final
Bedard (9)
CHAMPION:
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 12:00pm ET
St-Georges Final
Verreault (10)
CHAMPION:
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Jan 26 -- 10:00am MT
Rocque Final
Hilker (9)
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 9:00am AT
Murphy 10  Final
Thompson (9)
CHAMPION:
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Farmer Final
Bryce (10)
CHAMPION:
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Craik Final
Gallacher (10)
CHAMPION:
W: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schultz  
Holt  
M: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schommer 4th
Robertson
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
M: Yukon Men's Championship
Whitehorse, YK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 9:00am PT
Stuart  
Scoffin  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑