World Curling Report

Curling Scores

M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am MT
Maerki Final
Cross (4)
Vavrek 5th
Sturmay
Tardi 5th
Howard
Pahl 5th
Hess
Scoffin 6th
Kang
Richard 11  Final
Ma (5)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am MT
Stubbs 6th
Kim
Rocque Final
Berlando (4)
Vaughan 6th
Daniels
Silvernagle 5th
Sinclair
Wark 5th
Wang
Barber 6th
Skrlik
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm AT
Mouat 5th
Howard
Murphy 5th
Bryce
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm ET
Ferris 2nd
Krell
Kean 2nd
Birr
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W2 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am CET
SWE Final
SUI (7)
RUS Final
GER (10)
CZE Final
EST (10)
LAT Final
NOR (10)
DEN Final
SCO (EE)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm ET
Hutchinson 2nd
Belcourt
Armstrong 2nd
Baute
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 17 -- 9:00am MT
Finney 3rd
Northwood
Dieckelt 5th
Johnston
Finney 3rd
Northwood
Dieckelt 5th
Johnston
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 17 -- 11:00am ET
Lacey 5th
Wipf
Kelba 4th
Snider
Kiist 5th
Ballance
Lis 4th
Burton
Lacey 5th
Wipf
Kelba 4th
Snider
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 17 -- 11:00am ET
Manson 5th
Chung
Lozinsky 5th
Cheung
Libbus 5th
Molberg
Palanuik 6th
Ector
Manson 5th
Chung
Lozinsky 5th
Cheung
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am CET
CZE Final
FIN (10)
TUR Final
LAT (9)
POL Final
FRA (7)
BLR Final
LTU (9)
ISR Final
AUT (EE)
BUL Final
ESP 11  (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Nov 16 -- 8:45pm MT
Molberg 9th
Hartwell
Crough Final
Vincent (8)
Wytrychowski Final
Bevan-Stewart (8)
Lepine 7th
Bain
Bakker Final
Cinnamon (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 16 -- 4:45pm MT
Davies Final
Yamuch (6)
Nedohin Final
Sawiak (8)
Hlushak 12  Final
Pollard (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Karuizawa International -- Scores

Dec 15 - 18, 2016

<<<< 
Sun, Dec 18 -- 2:10am -- Times shown as Eastern Time (ET) | Switch to MEN'S SCORES

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Un-Chi Gim
Gyeonggi-do, KOR
   1  1  0  3  0  2  0  X  7  
Margaretha Sigfridsson
Skelleftea, SWE
     0  0  1  0  2  0  1  X  4  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Un-Chi
Gim
Third:
Player Photo
Min-Ji
Um
Second:
Player Photo
Seul-Bee
Lee
Lead:
Player Photo
Yoon-Jung
Yeom
Fourth:
Player Photo
Cissi
Ostlund
Third:
Player Photo
Christina
Bertrup
Second:
Player Photo
Maria
Wennerstroem
Skip:
Player Photo
Margaretha
Sigfridsson


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Anna Sidorova
Moscow, RUS
     0  0  3  0  0  0  0  0  3  
Eve Muirhead
Perth, SCO
   1  1  0  0  0  0  2  1  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Anna
Sidorova
Third:
Player Photo
Aleksandra
Raeva
Second:
Player Photo
Margarita
Fomina
Lead:
Player Photo
Nkeiruka
Ezekh
Skip:
Player Photo
Eve
Muirhead
Third:
Player Photo
Anna
Sloan
Second:
Player Photo
Vicki
Adams
Lead:
Player Photo
Lauren
Gray


Show All Draws/Games | Switch to MEN'S SCORES

Curling Scores

M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am MT
Maerki Final
Cross (4)
Vavrek 5th
Sturmay
Tardi 5th
Howard
Pahl 5th
Hess
Scoffin 6th
Kang
Richard 11  Final
Ma (5)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am MT
Stubbs 6th
Kim
Rocque Final
Berlando (4)
Vaughan 6th
Daniels
Silvernagle 5th
Sinclair
Wark 5th
Wang
Barber 6th
Skrlik
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm AT
Mouat 5th
Howard
Murphy 5th
Bryce
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm ET
Ferris 2nd
Krell
Kean 2nd
Birr
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W2 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am CET
SWE Final
SUI (7)
RUS Final
GER (10)
CZE Final
EST (10)
LAT Final
NOR (10)
DEN Final
SCO (EE)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm ET
Hutchinson 2nd
Belcourt
Armstrong 2nd
Baute
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 17 -- 9:00am MT
Finney 3rd
Northwood
Dieckelt 5th
Johnston
Finney 3rd
Northwood
Dieckelt 5th
Johnston
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 17 -- 11:00am ET
Lacey 5th
Wipf
Kelba 4th
Snider
Kiist 5th
Ballance
Lis 4th
Burton
Lacey 5th
Wipf
Kelba 4th
Snider
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 17 -- 11:00am ET
Manson 5th
Chung
Lozinsky 5th
Cheung
Libbus 5th
Molberg
Palanuik 6th
Ector
Manson 5th
Chung
Lozinsky 5th
Cheung
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am CET
CZE Final
FIN (10)
TUR Final
LAT (9)
POL Final
FRA (7)
BLR Final
LTU (9)
ISR Final
AUT (EE)
BUL Final
ESP 11  (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Nov 16 -- 8:45pm MT
Molberg 9th
Hartwell
Crough Final
Vincent (8)
Wytrychowski Final
Bevan-Stewart (8)
Lepine 7th
Bain
Bakker Final
Cinnamon (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 16 -- 4:45pm MT
Davies Final
Yamuch (6)
Nedohin Final
Sawiak (8)
Hlushak 12  Final
Pollard (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑