Curling Scores

W: U21 Ontario Provincials
Dundas, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Sun, Mar 3 -- 5:00pm ET
Johnston Final
Acres (9) Watch Live Curling!
M: U21 Ontario Provincials
Dundas, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Sun, Mar 3 -- 5:00pm ET
MacTavish 11  Final
Garner (7)
M: USA Curling Mixed Doubles National Championship
Traverse City, MI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Mar 3 -- 4:00pm ET
Thie/Drop Final
Hami/Hami (7) Watch Live Curling!
Gevi/Shus Final
Ande/Rich (7) Watch Live Curling!
D: GOLDLINE Tour Finals
Chicoutimi, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Mar 3 -- 2:00pm ET
Adam/Robi Final
Gagn/Mori 10  (8)
Ouel/Rous Final
Beau/Sima (4)
Roy/Roy 10  Final
Lang/Mori (4)
M: Estonia Mixed Doubles Nationals
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Mar 3 -- 10:00am EET
Grom/Lill Final
Kaar/Pada (7)
Elmi/Kukn Final
Kald/Lill (8)
: Hvidovre Mixed Doubles Cup
Hvidovre, DEN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Mar 3 -- 3:00pm CET
Yang/Tian Final
Otae/Unan (7)
Rome/Goni Final
Walc/Augu (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Everest Canadian Senior Championships -- Round-Robin

Dec 3 - 9, 2023
Championship Pool
Saskatchewan
Martin, N
10  0.900  3-1  3-0  1-0  1-0  0-0 
Alberta
Ford-Johnston, A
10  0.700  3-2  2-0  1-1  0-0  0-2 
Ontario
Froud, S
10  0.700  3-1  3-0  2-1  1-1  0-0 
British Columbia
Gushulak, D
10  0.700  3-0  2-2  0-1  1-0  0-0 
Northwest Territories
Cormier, S
10  0.600  4-0  0-3  0-0  0-0  0-0 
Manitoba
Brown, J
10  0.500  0-1  4-2  1-0  0-0  0-0 
Quebec
Osborne, C
10  0.500  4-2  1-0  1-1  0-0  0-1 
Nova Scotia
Saulnier, A
10  0.500  1-2  3-1  0-1  0-0  0-0 
Seeding Pool
Ontario
Froud, S
10  0.700  3-1  3-0  2-1  1-1  0-0 
Prince Edward Island
Bradley, S
0.667  2-2  3-1  2-1  0-0  2-0 
Nunavut
Chislett, G
0.222  0-3  1-4  1-0  0-0  0-0 
New Brunswick
Graham, S
0.222  0-5  2-1  1-1  1-0  0-0 
Yukon
Spenner, L
0.222  0-6  1-1  0-2  0-0  0-0 
Northern Ontario
Szajewski, S
0.222  0-0  2-6  0-0  0-0  0-0 
Seeding Pool
Saskatchewan
Martin, N
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
British Columbia
Gushulak, D
0.833  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alberta
Ford-Johnston, A
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Northwest Territories
Cormier, S
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
New Brunswick
Graham, S
0.167  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Newfoundland / Labrador
Osborne, P
0.167  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Northern Ontario
Szajewski, S
0.167  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Seeding Pool
Ontario
Froud, S
0.833  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Quebec
Osborne, C
0.833  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nova Scotia
Saulnier, A
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Manitoba
Brown, J
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Prince Edward Island
Bradley, S
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nunavut
Chislett, G
0.167  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Yukon
Spenner, L
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.
 

Sun, Dec 3, 23 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 New Brunswick Northern Ontario 6-9    Final (8)
2 Nunavut Yukon 8-7    Final (8)
5 Manitoba Nova Scotia 3-6    Final (7)
7 Newfoundland / Labrador Saskatchewan 2-13    Final (6)
Sun, Dec 3, 23 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2    Extra
3    Extra
5    Extra
4 Northwest Territories Alberta 1-9    Final (6)
6 Prince Edward Island Ontario 5-4    Final (EE)
Mon, Dec 4, 23 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1    Extra
2    Extra
5    Extra
8 Ontario Nunavut 7-3    Final (8)
3 Saskatchewan British Columbia 9-3    Final (8)
4 Nova Scotia Quebec 4-5    Final (8)
7 Alberta New Brunswick 6-5    Final (8)
Mon, Dec 4, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1    Extra
2    Extra
5    Extra
6    Extra
3 Newfoundland / Labrador Northwest Territories 3-7    Final (7)
4 Manitoba Prince Edward Island 6-5    Final (8)
7 Quebec Yukon 9-5    Final (8)
8 British Columbia Northern Ontario 8-4    Final (8)
Mon, Dec 4, 23 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3    Extra
4    Extra
6 Nova Scotia Nunavut 8-2    Final (6)
7    Extra
8    Extra
1 Alberta Newfoundland / Labrador 11-3    Final (6)
2 Ontario Manitoba 6-3    Final (8)
5 Saskatchewan New Brunswick 6-4    Final (7)
Tue, Dec 5, 23 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 British Columbia Alberta 8-6    Final (EE)
4    Extra
6    Extra
7 New Brunswick Northwest Territories 4-11    Final (7)
3 Quebec Ontario 8-9    Final (EE)
5 Nunavut Prince Edward Island 5-9    Final (7)
Tue, Dec 5, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1    Extra
2    Extra
3    Extra
5    Extra
4 Alberta Northern Ontario 12-3    Final (6)
6 Yukon Nova Scotia 3-9    Final (6)
7 Northwest Territories British Columbia 3-6    Final (7)
8 Prince Edward Island Quebec 1-7    Final (6)
Tue, Dec 5, 23 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1    Extra
4    Extra
6    Extra
8    Extra
2 Newfoundland / Labrador New Brunswick 5-6    Final (EE)
3 Manitoba Nunavut 6-3    Final (7)
5 Ontario Yukon 8-1    Final (6)
7 Northern Ontario Saskatchewan 3-6    Final (7)
Wed, Dec 6, 23 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
3    Extra
4    Extra
5    Extra
7 Yukon Manitoba 1-9    Final (6)
1 Northwest Territories Saskatchewan 0-11    Final (7)
2 Prince Edward Island Nova Scotia 2-5    Final (7)
6 Northern Ontario Newfoundland / Labrador 2-12    Final (6)
Wed, Dec 6, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Nunavut Quebec 2-13    Final (6)
4 New Brunswick British Columbia 2-9    Final (6)
7 Saskatchewan Alberta 6-5    Final (EE)
8 Nova Scotia Ontario 2-9    Final (6)
Wed, Dec 6, 23 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Yukon Prince Edward Island 6-7    Final (8)
2 Northern Ontario Northwest Territories 3-6    Final (7)
5 British Columbia Newfoundland / Labrador 6-2    Final (7)
6 Quebec Manitoba 8-3    Final (7)
Thu, Dec 7, 23 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Newfoundland / Labrador Nunavut 10-1    Final (6)
4 New Brunswick Yukon 1-7    Final (6)
6 Prince Edward Island Northern Ontario 9-2    Final (6)
Thu, Dec 7, 23 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
5 Saskatchewan Manitoba 2-11    Final (6)
6 British Columbia Ontario 4-5    Final (8)
7 Alberta Quebec 11-4    Final (7)
8 Northwest Territories Nova Scotia 6-4    Final (8)
Thu, Dec 7, 23 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Yukon Northern Ontario 5-7    Final (8)
4 Newfoundland / Labrador Prince Edward Island 7-9    Final (EE)
6 Nunavut New Brunswick 4-12    Final (7)
3    Extra
Thu, Dec 7, 23 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Nova Scotia Saskatchewan 4-6    Final (8)
2 Manitoba British Columbia 4-6    Final (7)
3 Ontario Alberta 3-4    Final (EE)
4 Quebec Northwest Territories 3-7    Final (7)
Fri, Dec 8, 23 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
5 British Columbia Nova Scotia 5-8    Final (8)
6 Saskatchewan Quebec 6-3    Final (7)
7 Northwest Territories Ontario 3-8    Final (7)
8 Alberta Manitoba 4-6    Final (8)
Fri, Dec 8, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 New Brunswick Prince Edward Island 2-13    Final (6)
3 Northern Ontario Nunavut 6-7    Final (8)
5 Newfoundland / Labrador Yukon 5-6    Final (EE)
8 Alberta Saskatchewan     02:00 PM
Fri, Dec 8, 23 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Manitoba Northwest Territories 5-6    Final (7)
2 Prince Edward Island Manitoba    Extra
3 Nova Scotia Alberta 4-6    Final (8)
4    Extra
5 Quebec British Columbia 4-6    Final (7)
7 Ontario Saskatchewan 4-8    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: U21 Ontario Provincials
Dundas, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Sun, Mar 3 -- 5:00pm ET
Johnston Final
Acres (9) Watch Live Curling!
M: U21 Ontario Provincials
Dundas, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Sun, Mar 3 -- 5:00pm ET
MacTavish 11  Final
Garner (7)
M: USA Curling Mixed Doubles National Championship
Traverse City, MI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Mar 3 -- 4:00pm ET
Thie/Drop Final
Hami/Hami (7) Watch Live Curling!
Gevi/Shus Final
Ande/Rich (7) Watch Live Curling!
D: GOLDLINE Tour Finals
Chicoutimi, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Mar 3 -- 2:00pm ET
Adam/Robi Final
Gagn/Mori 10  (8)
Ouel/Rous Final
Beau/Sima (4)
Roy/Roy 10  Final
Lang/Mori (4)
M: Estonia Mixed Doubles Nationals
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Mar 3 -- 10:00am EET
Grom/Lill Final
Kaar/Pada (7)
Elmi/Kukn Final
Kald/Lill (8)
: Hvidovre Mixed Doubles Cup
Hvidovre, DEN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Mar 3 -- 3:00pm CET
Yang/Tian Final
Otae/Unan (7)
Rome/Goni Final
Walc/Augu (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Bonot steals win from Bottcher for 3-1 record

Bonot steals win from Bottcher for 3-1 record

After three upsets Monday morning, Northern Ontario's Trevor Bonot (Photo: Curling Canada) continued the trend in Draw 8.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑