Curling Scores

W: Regina Highland SWCT Event
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 4:30pm CT
Barker Final
Anderson (3)
: 50th Mile Zero Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 27 -- 3:15pm PT
Yanagisawa Final
Kleiter (EE) Watch Live Curling!
Cseke 8th
Morozumi  Watch Live Curling!
M: Stu Sells Cookstown Classic
Cookstown, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 4:30pm ET
Ferris Final
Champ (6)
W: Home Again Curling Classic
Listowel, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 5:00pm ET
Brandwood Final
Rozon (7)
M: Challenge de Curling Desjardins
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 3:00pm ET
Epping Final
Asselin (8)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 27 -- 9:00am AT
Thompson Final
Sullivan (8)
Everist Final
Robichaud (8)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 27 -- 9:00am AT
Daigle Final
Crandall (8)
Powers Final
Campbell (EE)
: 50th Mile Zero Cashspiel Challenge
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 27 -- 3:15pm PT
Yungen Final
Holland (7)
Bruce Final
Godberson (4)
Doepker Final
Hinz (4)
M: Challenge de Curling Desjardins OPEN
Charlevoix, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 3:00pm ET
Bellavance Final
Girard (8)
Bornais Final
Maurice (6)
Lawton Final
Begin (8)
Dallaire Final
Maheux (5)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:00pm MT
Crough Final
Wipf (7)
Ballance Final
Duncan (7)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Nov 26 -- 4:30pm MT
Northwood Final
Yurko (6)
McMahon Final
Desormeau (8)
Johnston Final
Abbs (5)
Snideman Final
Martens (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Le Gruyere AOP European B Curling Championships -- Round-Robin

Nov 19 - 26, 2022
Round-Robin
Estonia
Kaldvee, M
10  0.900  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Czech Republic
Zelingrova, A
10  0.900  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lithuania
Paulauskaite, V
10  0.700  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Slovenia
Zavrtanik Drglin, A
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Finland
Ahrenberg, M
0.444  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
England
Farnell, L
0.444  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Belgium
van Oosterwyck, C
0.444  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Austria
Reitsma, M
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Slovakia
Kajanova, G
11  0.273  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Spain
Valles, L
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sat, Nov 19, 22 01:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Czech Republic Lithuania 5-6    Final (EE)
C Finland Estonia 5-11    Final (9)
D Slovakia Slovenia 4-7    Final (10)
E Spain England 2-10    Final (9)
F Belgium Austria 10-7    Final (9)
Sun, Nov 20, 22 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Estonia Spain 14-4    Final (7)
C Lithuania England 9-8    Final (10)
D Belgium Czech Republic 3-13    Final (7)
E Austria Slovenia 4-8    Final (9)
F Finland Slovakia 7-9    Final (10)
Sun, Nov 20, 22 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Slovenia Finland 4-7    Final (9)
C Czech Republic Austria 8-1    Final (6)
D Lithuania Spain 7-4    Final (9)
E Slovakia Belgium 8-6    Final (10)
F Estonia England 7-6    Final (EE)
Mon, Nov 21, 22 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B England Belgium 4-13    Final (8)
C Slovakia Spain 8-7    Final (10)
D Austria Estonia 3-5    Final (9)
E Slovenia Czech Republic 3-5    Final (9)
F Lithuania Finland 10-1    Final (6)
Mon, Nov 21, 22 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Slovakia Estonia 3-9    Final (8)
C Belgium Lithuania 7-9    Final (10)
D Czech Republic England 11-4    Final (7)
E Finland Austria 4-11    Final (9)
F Spain Slovenia 6-9    Final (EE)
Tue, Nov 22, 22 01:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Belgium Slovenia 7-5    Final (10)
C Estonia Czech Republic 5-8    Final (10)
D Spain Finland 6-10    Final (9)
E England Slovakia 7-6    Final (10)
F Austria Lithuania 4-7    Final (9)
Wed, Nov 23, 22 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Finland England 10-3    Final (6)
C Austria Slovakia 6-4    Final (10)
D Slovenia Lithuania 8-7    Final (10)
E Belgium Estonia 2-10    Final (6)
F Czech Republic Spain 11-2    Final (7)
Wed, Nov 23, 22 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Lithuania Slovakia 8-3    Final (9)
C Spain Belgium 8-9    Final (EE)
D England Austria 7-5    Final (9)
E Czech Republic Finland 13-4    Final (8)
F Slovakia Estonia 2-10    Final (8)
Thu, Nov 24, 22 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Spain Austria 3-10    Final (8)
C England Slovakia 8-6    Final (9)
D Finland Belgium 9-2    Final (8)
E Estonia Lithuania 10-9    Final (10)
F Slovakia Czech Republic 1-13    Final (6)
Fri, Nov 25, 22 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D Czech Republic Slovenia 8-7    Final (10)
E Lithuania Estonia 6-7    Final (EE)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Regina Highland SWCT Event
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 4:30pm CT
Barker Final
Anderson (3)
: 50th Mile Zero Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 27 -- 3:15pm PT
Yanagisawa Final
Kleiter (EE) Watch Live Curling!
Cseke 8th
Morozumi  Watch Live Curling!
M: Stu Sells Cookstown Classic
Cookstown, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 4:30pm ET
Ferris Final
Champ (6)
W: Home Again Curling Classic
Listowel, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 5:00pm ET
Brandwood Final
Rozon (7)
M: Challenge de Curling Desjardins
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 3:00pm ET
Epping Final
Asselin (8)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 27 -- 9:00am AT
Thompson Final
Sullivan (8)
Everist Final
Robichaud (8)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 27 -- 9:00am AT
Daigle Final
Crandall (8)
Powers Final
Campbell (EE)
: 50th Mile Zero Cashspiel Challenge
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 27 -- 3:15pm PT
Yungen Final
Holland (7)
Bruce Final
Godberson (4)
Doepker Final
Hinz (4)
M: Challenge de Curling Desjardins OPEN
Charlevoix, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 3:00pm ET
Bellavance Final
Girard (8)
Bornais Final
Maurice (6)
Lawton Final
Begin (8)
Dallaire Final
Maheux (5)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:00pm MT
Crough Final
Wipf (7)
Ballance Final
Duncan (7)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Nov 26 -- 4:30pm MT
Northwood Final
Yurko (6)
McMahon Final
Desormeau (8)
Johnston Final
Abbs (5)
Snideman Final
Martens (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Denmark to play Switzerland for women's European gold

Denmark to play Switzerland for women's European gold

For the first time in twenty years, the Danish women's team (Photo: WCF) will compete for gold at the European Curling Championships against powerhouse Switzerland.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑