Curling Scores

W: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Sun, Dec 4 -- 8:30am CT
Strouse 2nd
Barker
Ackland  
McMakin  
Scheidegger 2nd
Jones
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Sun, Dec 4 -- 8:30am CT
Sullivan 2nd
Carruthers
Smith 2nd
Sturmay
Dunnam 2nd
Wiebe
M: World Mixed Doubles Qualification Event
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sun, Dec 4 -- 12:30pm GMT
Kazakhstan Final
Slovenia (8) Watch Live Curling!
Spain 10  Final
Hong Kong (7) Watch Live Curling!
Finland Final
Guyana (6) Watch Live Curling!
Slovakia Final
Ukraine (8) Watch Live Curling!
Get Your Free Meals!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 4 -- 9:00am MT
Sherrer  
Skrlik    Watch Live Curling!
Stiksma  
Hunkin    Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sun, Dec 4 -- 9:00am MT
Tym  
Hansen    Watch Live Curling!
M: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 4 -- 8:00am ET
Steep 6th
Kean
Champ Final
Ainsley (6)
Camm 7th
Fournier
Heggestad Final
Reid (7)
Chandler 7th
Tippin
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 3 -- 8:30pm PT
Reese-Hansen Final
Birnie (7) Watch Live Curling!
Gushulak 10  Final
Mychaluk (5) Watch Live Curling!
Cowan Final
Jackson-Baier (7) Watch Live Curling!
Ryan Final
Jensen (6) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 3 -- 6:00pm ET
Gim Final
Wasylkiw (7)
Harrison Final
Zemmelink (7)
Kim Final
Auld (6)
Mann Final
Kiemele (7)
Jaeggi Final
Armstrong (8)
Howard Final
Acres (5)
Ladouceur Final
Brandwood (8) Watch Live Curling!
Inglis Final
Deschene (7)
Galusha 10  Final
Rozon (7)
Duncan Final
Heggestad (6)
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 12:30pm PT
Sobering Final
Montgomery (7) Watch Live Curling!
Robillard Final
Cseke (8) Watch Live Curling!
Yanagisawa 10  Final
Strathdee (4) Watch Live Curling!
Connolly Final
Longworth (8) Watch Live Curling!
M: Scott Comfort RE/MAX Blue Chip Realty SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sat, Dec 3 -- 9:00pm CT
Manners Final
Joyce (6)
Pomedli Final
Gamble (8)
Henry Final
Muyres 10  (3) Watch Live Curling!
M: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 8:00pm ET
Freeman Final
Graham (4)
Szydlik Final
Robins 11  (8)
Kostna Final
Norris (8)
Dundas Final
Olafson (7)
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 7:00pm CT
Hayward Final
Buchalter (6)
Beaudry Final
Maguet (7)
: Innisfail AJCT U15 Spiel
Innisfail, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 3 -- 6:00pm MT
Deschiffart Final
Bishop (8)
Ruttan Final
Falkenberg 11  (8)
DeSchiffart 12  Final
Morrison (6)
Miller Final
Androschuk (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Michael Izsak Memorial Junior Womens Cash Spiel -- A Event

Sep 23 - 25, 2022
A Event | B Event |
Times shown as Mountain Time (MT)

Claire Booth

Hannah Northwood
D2 - Sat 9:00am
Loser to 24
SCORES 
  [9]
Claire Booth

D1 - Fri 7:00pm
Loser to 15
SCORES 
  [2]

Chloe Johnston

Chloe Johnston

D4 - Sat 7:00pm
Loser to 26
SCORES 
  [13]
Claire Booth

Mikayla Cook
Qualifier 1

D2 - Sat 9:00am
Loser to 19
SCORES 
  [10]
Emma Deschiffart

Emma Deschiffart

Myla Plett

CJ Jackson
D2 - Sat 9:00am
Loser to 21
SCORES 
  [11]
Myla Plett

D1 - Fri 7:00pm
Loser to 20
SCORES 
  [6]

CJ Jackson

Raquel Sniderman

D4 - Sat 7:00pm
Loser to 25
SCORES 
  [14]
Myla Plett

Sydney Libbus
Qualifier 2

Kayleigh Shannon
D2 - Sat 9:00am
Loser to 20
SCORES 
  [12]
Kayleigh Shannon

D1 - Fri 7:00pm
Loser to 21
SCORES 
  [8]

Kayleigh Shannon

Irelande McMahon

Curling Scores

W: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Sun, Dec 4 -- 8:30am CT
Strouse 2nd
Barker
Ackland  
McMakin  
Scheidegger 2nd
Jones
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Sun, Dec 4 -- 8:30am CT
Sullivan 2nd
Carruthers
Smith 2nd
Sturmay
Dunnam 2nd
Wiebe
M: World Mixed Doubles Qualification Event
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sun, Dec 4 -- 12:30pm GMT
Kazakhstan Final
Slovenia (8) Watch Live Curling!
Spain 10  Final
Hong Kong (7) Watch Live Curling!
Finland Final
Guyana (6) Watch Live Curling!
Slovakia Final
Ukraine (8) Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 4 -- 9:00am MT
Sherrer  
Skrlik    Watch Live Curling!
Stiksma  
Hunkin    Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sun, Dec 4 -- 9:00am MT
Tym  
Hansen    Watch Live Curling!
M: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 4 -- 8:00am ET
Steep 6th
Kean
Champ Final
Ainsley (6)
Camm 7th
Fournier
Heggestad Final
Reid (7)
Chandler 7th
Tippin
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 3 -- 8:30pm PT
Reese-Hansen Final
Birnie (7) Watch Live Curling!
Gushulak 10  Final
Mychaluk (5) Watch Live Curling!
Cowan Final
Jackson-Baier (7) Watch Live Curling!
Ryan Final
Jensen (6) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 3 -- 6:00pm ET
Gim Final
Wasylkiw (7)
Harrison Final
Zemmelink (7)
Kim Final
Auld (6)
Mann Final
Kiemele (7)
Jaeggi Final
Armstrong (8)
Howard Final
Acres (5)
Ladouceur Final
Brandwood (8) Watch Live Curling!
Inglis Final
Deschene (7)
Galusha 10  Final
Rozon (7)
Duncan Final
Heggestad (6)
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 12:30pm PT
Sobering Final
Montgomery (7) Watch Live Curling!
Robillard Final
Cseke (8) Watch Live Curling!
Yanagisawa 10  Final
Strathdee (4) Watch Live Curling!
Connolly Final
Longworth (8) Watch Live Curling!
M: Scott Comfort RE/MAX Blue Chip Realty SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sat, Dec 3 -- 9:00pm CT
Manners Final
Joyce (6)
Pomedli Final
Gamble (8)
Henry Final
Muyres 10  (3) Watch Live Curling!
M: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 8:00pm ET
Freeman Final
Graham (4)
Szydlik Final
Robins 11  (8)
Kostna Final
Norris (8)
Dundas Final
Olafson (7)
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 7:00pm CT
Hayward Final
Buchalter (6)
Beaudry Final
Maguet (7)
: Innisfail AJCT U15 Spiel
Innisfail, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 3 -- 6:00pm MT
Deschiffart Final
Bishop (8)
Ruttan Final
Falkenberg 11  (8)
DeSchiffart 12  Final
Morrison (6)
Miller Final
Androschuk (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Japan's Junior Star Sae Yamamoto into ACS Semifinals

Japan's Junior Star Sae Yamamoto into ACS Semifinals

2022 World Junior Champion (photo: WCF/Alina Pavlyuchik) is undefeated into the playoff round at Curling Stadium Alberta Curling Series 5 presented by Hardline Curling.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑