USER:: The Challenger

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5) Watch Live Curling!
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

The Challenger -- Round-Robin

Sep 24 - 26, 2021
Group
Irene Schori
Limmattal, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Anna Hasselborg
Sundbyberg, SWE
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Eve Muirhead
Stirling, UK
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Silvana Tirinzoni
Aarau, SUI
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Raphaela Keiser
St. Moritz, SUI
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Liisa Turmann
Tallinn, EST
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nora Wuest
Wetzikon, SUI
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Gina Aitken
Stirling, UK
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 24, 21 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Anna Hasselborg Liisa Turmann 8-4    Final (7)
3 Irene Schori Raphaela Keiser 8-2    Final (7)
4 Nora Wuest Silvana Tirinzoni 6-7    Final (8)
5 Eve Muirhead Gina Aitken 10-2    Final (6)
Fri, Sep 24, 21 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Eve Muirhead Raphaela Keiser 6-5    Final (8)
2 Irene Schori Silvana Tirinzoni 7-6    Final (8)
3 Anna Hasselborg Gina Aitken 7-1    Final (4)
5 Nora Wuest Liisa Turmann 2-8    Final (6)
Sat, Sep 25, 21 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Nora Wuest Gina Aitken 11-3    Final (7)
3 Eve Muirhead Silvana Tirinzoni 3-5    Final (7)
4 Anna Hasselborg Raphaela Keiser 4-1    Final (7)
5 Irene Schori Liisa Turmann 6-1    Final (6)
Sat, Sep 25, 21 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Anna Hasselborg Silvana Tirinzoni 4-6    Final (7)
2 Irene Schori Gina Aitken 6-5    Final (8)
4 Eve Muirhead Liisa Turmann 7-1    Final (6)
5 Raphaela Keiser Nora Wuest 7-2    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5) Watch Live Curling!
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Team Kelsey Rocque (photo: Anil Mungal) are through to the C-Side Qualifiers at the GSOC Masters in Oakville.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑