USER:: The Curling Store Cashspiel

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5) Watch Live Curling!
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

The Curling Store Cashspiel -- Round-Robin

Sep 24 - 26, 2021
Pool A
Shelly Bradley
Charlottetown, PEI
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Andrea Crawford
Fredericton, NB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tanya Hilliard
Halifax, NS
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Marlee Powers
Halifax, NS
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Christina Black
Halifax, NS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kelly Backman
Halifax, NS
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jessica Daigle
Moncton, NB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Garrett
, NS
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 24, 21 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Christina Black Garrett 5-4    Final (8)
C Jessica Daigle Kelly Backman 5-4    Final (8)
D Tanya Hilliard Marlee Powers 5-4    Final (8)
E Shelly Bradley Andrea Crawford 4-5    Final (8)
Sat, Sep 25, 21 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Tanya Hilliard Shelly Bradley 3-6    Final (7)
C Christina Black Jessica Daigle 6-5    Final (EE)
D Marlee Powers Andrea Crawford 6-5    Final (8)
E Garrett Kelly Backman 4-9    Final (7)
Sat, Sep 25, 21 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Tanya Hilliard Andrea Crawford 1-5    Final (6)
C Marlee Powers Shelly Bradley 6-7    Final (8)
D Garrett Jessica Daigle 7-4    Final (7)
E Christina Black Kelly Backman 9-2    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5) Watch Live Curling!
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Team Kelsey Rocque (photo: Anil Mungal) are through to the C-Side Qualifiers at the GSOC Masters in Oakville.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑