World Curling Report

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady Final
Reed (7)
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Adelboden International -- A Event

Sep 10 - 13, 2020
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Yannick Schwaller

D1 - Fri 8:00am
Loser to 15
SCORES
  [1]
Yannick Schwaller

Silvana Tirinzoni

D3 - Fri 2:00pm
Loser to 21
SCORES
  [9]
Bjorn Jungen

Bjorn Jungen

Bjorn Jungen

D1 - Fri 8:00am
Loser to 15
SCORES
 

  [2]

Sixten Totzek

D7 - Sat 10:45am
Loser to 23
SCORES
  [13]

Joel Retornaz
Qualifier

D1 - Fri 8:00am
Loser to 16
SCORES
  [3]
Joel Retornaz

Christian Bangerter

Joel Retornaz

D3 - Fri 2:00pm
Loser to 21
SCORES
  [10]
Jan Hess

Jan Hess

D1 - Fri 8:00am
Loser to 16
SCORES
  [4]
Mathias Genner

Peter De Cruz

D2 - Fri 11:00am
Loser to 17
SCORES
  [5]
Peter De Cruz

Christian Heinimann

D4 - Fri 6:30pm
Loser to 22
SCORES
  [11]
Peter De Cruz

Daniel Magnusson

Daniel Magnusson

D2 - Fri 11:00am
Loser to 17
SCORES
  [6]
Marco Hoesli

D7 - Sat 10:45am
Loser to 24
SCORES
  [14]

Jaap van Dorp
Qualifier

D2 - Fri 11:00am
Loser to 18
SCORES
  [7]
Klaudius Harsch

Klaudius Harsch

Andrin Schnider

D4 - Fri 6:30pm
Loser to 22
SCORES
  [12]
Andrin Schnider

Andrin Schnider

D2 - Fri 11:00am
Loser to 18
SCORES
  [8]
Luca Rizzolli

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady Final
Reed (7)
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Steffen Walstad (photo by Anil Mungal), with new team in tow, finished 4-0 in the elite division while Alexander Lindstroem wins main event title.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑