World Curling Report

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady Final
Reed (7)
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Goldline - US Open of Curling Contender -- A Event

Sep 11 - 13, 2020
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)

Daniel Casper

D1-S:A - Fri 1:00pm
Loser to 27
SCORES
  [13]
Daniel Casper

Stephen Imes

D3-S:E - Fri 6:30pm
Loser to 36
SCORES
  [17]
Korey Dropkin

Korey Dropkin

D6-S:D - Sat 10:30am
Loser to 41
SCORES
  [21]

Riley Fenson
Qualifier

D1-S:C - Fri 1:00pm
Loser to 31
SCORES
  [14]
Connor Kauffman

Connor Kauffman

Connor Kauffman

D4-S:C - Fri 9:00pm
Loser to 39
SCORES
  [18]
Nicholas Connolly

Nicholas Connolly

D2 - Fri 3:30pm
Loser to 31
SCORES
  [10]
Harold Woods

Darryl Sobering

D2-S:D - Fri 3:30pm
Loser to 27
SCORES
  [15]
Darryl Sobering

Jeremy Hozjan

D4-S:A - Fri 9:00pm
Loser to 37
SCORES
  [19]
Darryl Sobering

Jed Brundidge

D6-S:C - Sat 10:30am
Loser to 40
SCORES
  [22]

Kevin Tuma
Qualifier

D1-S:B - Fri 1:00pm
Loser to 30
SCORES
  [16]
Kevin Tuma

Wesley Wendling

Rich Ruohonen

D3-S:F - Fri 6:30pm
Loser to 34
SCORES
  [20]

Rich Ruohonen

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady Final
Reed (7)
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Steffen Walstad (photo by Anil Mungal), with new team in tow, finished 4-0 in the elite division while Alexander Lindstroem wins main event title.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑