World Curling Report

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
M: Simms Home Hardware NB U18 Boys Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sun, Feb 16 -- 1:30pm ET
Johnston Final
Pugsley (8)
Stewart Final
Leblanc (7)
Boyle Final
Porter (7)
Roberts Final
Groom (8)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Feb 16 -- 10:00am MT
Kiist 12  Final
Ferguson (6)
Wright 10  Final
Van Amsterdam (6)
Davies Final
Bauer (8)
Snider Final
Hiebert (8)
Comeillie Final
Jacques (4)
Yamuch Final
Northwood (6)
Nedohin Final
Deschiffart (8)
Shannon Final
Young (8)
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Morozumi Final
Yamaguchi (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Nakajima 10  Final
Yoshimura (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Yukon Men's Championship -- Round-Robin

Jan 24 - 26, 2020
Pat Paslawski
Whitehorse, YK
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Thomas Scoffin
Whitehorse, YK
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Darol Stuart
Whitehorse, YK
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Jan 24, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
5 Darol Stuart Thomas Scoffin     09:00 AM
Fri, Jan 24, 20 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
4 Thomas Scoffin Pat Paslawski     02:00 PM
Sat, Jan 25, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
6 Pat Paslawski Darol Stuart     09:00 AM
Sat, Jan 25, 20 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
7 Pat Paslawski Thomas Scoffin     02:00 PM
Sat, Jan 25, 20 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Thomas Scoffin Darol Stuart     07:00 PM
Sun, Jan 26, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
4 Darol Stuart Pat Paslawski     09:00 AM

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
M: Simms Home Hardware NB U18 Boys Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sun, Feb 16 -- 1:30pm ET
Johnston Final
Pugsley (8)
Stewart Final
Leblanc (7)
Boyle Final
Porter (7)
Roberts Final
Groom (8)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Feb 16 -- 10:00am MT
Kiist 12  Final
Ferguson (6)
Wright 10  Final
Van Amsterdam (6)
Davies Final
Bauer (8)
Snider Final
Hiebert (8)
Comeillie Final
Jacques (4)
Yamuch Final
Northwood (6)
Nedohin Final
Deschiffart (8)
Shannon Final
Young (8)
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Morozumi Final
Yamaguchi (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Nakajima 10  Final
Yoshimura (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑