World Curling Report

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Sun, Dec 8 -- 5:30am ET
Jentsch 10  Final
Madisson (7)
Kovaleva Final
Feltscher (8)
Kim Final
Dudt (7)
Han Final
Skrlik (7)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Sun, Dec 8 -- 1:00am ET
Glukhov Final
Zou (7)
van Dorp Final
Horgan (7)
Ruohonen Final
Nyman (8)
Kim Final
Schnider (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 3:30pm AT
Jones 5th
Grattan
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 3:30pm AT
Gim 4th
Birt
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 12:30pm CET
Andersson/Granbom Final
Turmann/Lill (8)
Fransson/Koehn Final
Regza/Regza (8)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Dec 8 -- 10:30am CT
Ryan Final
Wiebe (8)
Gauthier Final
Bohn (6)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Dec 8 -- 11:30am ET
Peterson Final
Robertson (6)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 9:00pm CT
Meachem Final
Sutherland (7)
Wills Final
Kleiter (7)
Hartung Final
Armstrong (8)
Gamble Final
Comfort (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Le Gruyere AOP European B Curling Championships -- Round-Robin

Nov 16 - 23, 2019
Group A
Czech Republic
Klima, L
0.857  4-1  2-0  0-1  0-0  0-0 
Finland
Pollanen, J
0.714  4-1  1-1  1-0  0-0  0-0 
Spain
Vez, S
0.714  3-0  2-2  1-0  1-0  0-0 
Wales
Pougher, J
0.571  1-0  3-3  2-1  1-0  1-1 
Estonia
Lill, H
0.429  3-1  0-3  0-1  0-0  0-0 
Hungary
Kalocsay, O
0.286  0-4  2-1  1-1  0-0  0-0 
Bulgaria
Seiler, R
0.286  0-2  2-3  2-1  1-0  0-1 
Slovakia
Pitonak, P
0.143  1-3  0-3  0-2  0-1  0-1 
Group B
Poland
Jasiecki, B
1.000  5-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Turkey
Karagoz, U
0.857  3-0  2-1  0-0  0-0  0-0 
France
Mercier, E
0.571  1-0  2-3  3-0  0-0  2-0 
Belarus
Shalamitski, I
0.571  3-2  1-0  0-0  0-0  0-0 
Latvia
Truksans, M
0.571  3-1  0-2  1-0  0-0  0-0 
Israel
Pokras, A
0.143  1-1  0-4  0-1  0-2  0-0 
Lithuania
Rykov, K
0.143  0-2  1-3  0-2  0-1  0-0 
Austria
Wunderer, S
0.143  0-2  1-3  0-1  0-0  1-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sat, Nov 16, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
G Turkey Lithuania 8-6    Final (10)
Sat, Nov 16, 19 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
G Austria France 5-6    Final (10)
H Belarus Poland 3-6    Final (9)
J Latvia Israel 8-3    Final (9)
K Bulgaria Czech Republic 6-8    Final (10)
L Spain Finland 1-8    Final (8)
M Hungary Slovakia 9-5    Final (10)
Sat, Nov 16, 19 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
M Estonia Wales 9-4    Final (9)
Sun, Nov 17, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
G Czech Republic Finland 5-6    Final (10)
H Turkey Latvia 6-3    Final (9)
J Poland France 7-1    Final (7)
K Belarus Lithuania 9-5    Final (9)
L Israel Austria 5-7    Final (EE)
M Bulgaria Spain 2-11    Final (8)
Sun, Nov 17, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
G Slovakia Wales 6-7    Final (EE)
H Lithuania France 5-6    Final (EE)
J Estonia Hungary 5-6    Final (10)
L Belarus Latvia 7-5    Final (10)
Mon, Nov 18, 19 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
G Belarus Israel 10-7    Final (9)
H Wales Hungary 7-5    Final (9)
J Finland Bulgaria 8-5    Final (9)
K Slovakia Estonia 10-3    Final (8)
L Latvia France 10-6    Final (9)
M Spain Czech Republic 3-7    Final (8)
Mon, Nov 18, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
J Austria Poland 2-8    Final (7)
Tue, Nov 19, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
G Hungary Spain 5-8    Final (10)
H Slovakia Bulgaria 9-10    Final (EE)
K France Israel 8-7    Final (EE)
L Wales Czech Republic 3-10    Final (8)
M Latvia Lithuania 5-4    Final (10)
Tue, Nov 19, 19 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
M Austria Turkey 2-8    Final (6)
Tue, Nov 19, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
H Estonia Spain 4-7    Final (9)
J Bulgaria Wales 7-8    Final (EE)
K Hungary Finland 5-9    Final (9)
L Czech Republic Slovakia 9-6    Final (10)
M Poland Israel 11-1    Final (6)
Wed, Nov 20, 19 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
L France Turkey 2-7    Final (6)
Wed, Nov 20, 19 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
G Poland Latvia 11-6    Final (9)
H Czech Republic Estonia 6-4    Final (9)
J Spain Slovakia 9-2    Final (7)
L Bulgaria Hungary 7-6    Final (10)
M Wales Finland 8-6    Final (10)
Wed, Nov 20, 19 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
J Turkey Belarus 8-3    Final (9)
M Lithuania Austria 8-2    Final (8)
Wed, Nov 20, 19 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
G Estonia Bulgaria 6-3    Final (10)
H Finland Slovakia 9-2    Final (6)
J Hungary Czech Republic 2-9    Final (6)
K Spain Wales 7-6    Final (EE)
Thu, Nov 21, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
H Austria Belarus 4-8    Final (10)
J Israel Lithuania 6-4    Final (10)
K Turkey Poland 5-8    Final (9)
Thu, Nov 21, 19 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
L Finland Estonia 9-12    Final (10)
Thu, Nov 21, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
H Israel Turkey 5-7    Final (10)
K Latvia Austria 8-5    Final (10)
L Lithuania Poland 3-8    Final (6)
M France Belarus 7-6    Final (10)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Sun, Dec 8 -- 10:30am GMT
Jentsch 10  Final
Madisson (7)
Kovaleva Final
Feltscher (8)
Kim Final
Dudt (7)
Han Final
Skrlik (7)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Sun, Dec 8 -- 6:00am GMT
Glukhov Final
Zou (7)
van Dorp Final
Horgan (7)
Ruohonen Final
Nyman (8)
Kim Final
Schnider (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 3:30pm AT
Jones 5th
Grattan
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 3:30pm AT
Gim 4th
Birt
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 12:30pm CET
Andersson/Granbom Final
Turmann/Lill (8)
Fransson/Koehn Final
Regza/Regza (8)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Dec 8 -- 10:30am CT
Ryan Final
Wiebe (8)
Gauthier Final
Bohn (6)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Dec 8 -- 11:30am ET
Peterson Final
Robertson (6)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 9:00pm CT
Meachem Final
Sutherland (7)
Wills Final
Kleiter (7)
Hartung Final
Armstrong (8)
Gamble Final
Comfort (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑