World Curling Report

Curling Scores

M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Nov 21 -- 4:00pm ET
SFL-Morissette 5th
Balsdon
Nyman 4th
Fournier
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
ISR Final
TUR (10)
LAT Final
AUT (10)
LTU Final
POL (6)
FRA Final
BLR (10)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
HUN Final
SVK (10)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Irwin wins 2019 Carberry King Spud Classic - Berth Spiel

Nov 8 - 10, 2019

Event Results:

Recent
Draw: CF -- Sun, Nov 10 -- 5:00pm CT
Irwin Final
Smith (7)
Central Time (CT)

 
Final Ranking Prize  Points 
Team Prize (CDN) Points
1.   Steve Irwin $2,000  15.201 
2.   Jordan Smith $1,500  11.147 
3.   Ty Dilello $1,000  8.614 
3.   Jeff Stewart $1,000  8.614 
5.   Riley Smith $500  6.080 
5.   Graham McFarlane $500  6.080 
View Full Standings

Event Information
First draw will be Friday morning with playoffs on Sunday Berth to 2020 Viterra Championship to highest eligible team. Purse Breakdown: 1st: $2,000 2nd: $1,500 3/4: $1,000 5/6: $500
 
 
Location
Carberry Curling Club
500 Stickle Street,
Carberry, Manitoba, Canada
 
Contact
Kelly Marnoch
E: kellymarnoch@hotmail.com

Curling Scores

M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Nov 21 -- 4:00pm ET
SFL-Morissette 5th
Balsdon
Nyman 4th
Fournier
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
ISR Final
TUR (10)
LAT Final
AUT (10)
LTU Final
POL (6)
FRA Final
BLR (10)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
HUN Final
SVK (10)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑