World Curling Report

Curling Scores

W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm MT
Englot Final
Hudyma (6)
Sherrer Final
Guo (8)
Wilson Final
Pierce (8)
Stiksma Final
Brown (8)
Wark Final
Skrlik (EE)
Richards Final
Berlando (3)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm MT
Jacques Final
Gempeler (EE)
Wenzek Final
Kanda (7)
Meachem Final
Hartung (8)
Whyte Final
Geall (8)
Scoffin Final
Richard (6)
Ruohonen Final
Vavrek (6)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
NOR Final
DEN (9)
EST Final
LAT 10  (EE)
RUS Final
SUI (9)
SCO Final
CZE (9)
SWE Final
GER (9)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell 8th
Kean
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm MT
Northwood Final
Dieckelt (8)
Molnar 8th
Desormeau
Park Final
Jacques (3)
Northwood Final
Dieckelt (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:30pm ET
Wipf Final
Kelba (7)
Kroker Final
Kiist (8)
Burton Final
Kurina (7)
Wipf Final
Kelba (7)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
SVK 11th
WAL
LTU 10th
FRA
EST Final
HUN (10)
BLR Final
LAT (10)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

DeJong wins 2019 Cora Breakfast & Lunch Grande Prairie Cash Spiel

Oct 11 - 13, 2019

Event Results:

Recent
Draw: CF -- Sun, Oct 13 -- 3:30pm MT
Webb Final
DeJong (1)
Mountain Time (MT)

 
Final Ranking Prize  Points 
Team Prize (CDN) Points
1.   Delia DeJong $1,900  10.499 
2.   Scott Webb $1,400  7.699 
3.   Marla Sherrer $900  5.949 
3.   Ryan Norman $900  5.949 
5.   Jeff Ginter $700  2.100 
5.   Daylan Vavrek $700  2.100 
View Full Standings

Event Information
Purse Breakdown: $8,000 Total
 
 
Location
Grande Prairie, Alberta
 
Contact
Jordan Steinke
E: 0028stei@gmail.com

Curling Scores

W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm MT
Englot Final
Hudyma (6)
Sherrer Final
Guo (8)
Wilson Final
Pierce (8)
Stiksma Final
Brown (8)
Wark Final
Skrlik (EE)
Richards Final
Berlando (3)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm MT
Jacques Final
Gempeler (EE)
Wenzek Final
Kanda (7)
Meachem Final
Hartung (8)
Whyte Final
Geall (8)
Scoffin Final
Richard (6)
Ruohonen Final
Vavrek (6)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
NOR Final
DEN (9)
EST Final
LAT 10  (EE)
RUS Final
SUI (9)
SCO Final
CZE (9)
SWE Final
GER (9)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell 8th
Kean
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm MT
Northwood Final
Dieckelt (8)
Molnar 8th
Desormeau
Park Final
Jacques (3)
Northwood Final
Dieckelt (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:30pm ET
Wipf Final
Kelba (7)
Kroker Final
Kiist (8)
Burton Final
Kurina (7)
Wipf Final
Kelba (7)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
SVK 11th
WAL
LTU 10th
FRA
EST Final
HUN (10)
BLR Final
LAT (10)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑