World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Hasselborg 7th
Silvernagle
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Bottcher Final
Matsumura (6)
Epping 7th
Howard
Jacobs 7th
Edin
Gushue 7th
Paterson
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm GMT
Bryce 5th
McNay
Hess 5th
Carson
Lottenbach 5th
Turner
Reed 5th
Craik
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel

Nov 15 - 17, 2019

Event Results:

Recent
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Mountain Time (MT)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Mountain Time (MT)

 
Location
Sherwood Park Curl Club
199 Georgian Way,
Sherwood Park, Alberta, Canada

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Hasselborg 7th
Silvernagle
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Bottcher Final
Matsumura (6)
Epping 7th
Howard
Jacobs 7th
Edin
Gushue 7th
Paterson
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm GMT
Bryce 5th
McNay
Hess 5th
Carson
Lottenbach 5th
Turner
Reed 5th
Craik
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑