World Curling Report

Curling Scores

W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W2 -- Thu, Dec 5 -- 8:30pm ET
Han Final
Kovaleva (8)
Feltscher Final
Skrlik (7)
Jentsch Final
Kim (7)
Dudt Final
Madisson (EE)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Thu, Dec 5 -- 7:30pm GMT
Kazakhstan Final
Hong Kong (8)
Korea 13  Final
Nigeria (6)
Netherlands Final
Austria (8)
Lithuania Final
Slovakia (EE)
Slovenia Final
Latvia (8)
Poland Final
Italy (7)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Fri, Dec 6 -- 6:00am GMT
Horgan Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
van Dorp (8)
Schnider Final
Zou (8)
Glukhov Final
Kim (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Murphy  
Rowsell  
Chandler  
Hanson  
Comeau  
Jones  
Sullivan  
Park  
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm CT
Gamble  
Muirhead  
Comfort  
Deis  
Tokarz  
Kleiter  
Meyer  
Carss  
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 5:30pm CT
Smith  
Lyburn  
Wiebe  
LaVallee  
Bohn  
Smith  
Gauthier  
McCannell  
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Graham  
Crawford  
Yan  
Comeau  
Cousins  
Wang  
Smith  
Gim  
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 6:30pm ET
Cannon  
Watling  
Peterson  
Clark-Rouire  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Trail Appliance Autumn Gold Curling Classic -- B Event

Oct 8 - 11, 2004
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Marie-France Larouche
Olga Zharkova


Loser to 63
SCORES
  [39]
Marie-France Larouche


Loser to 59
SCORES
  [31]
Bronwen Webster


Loser to 72
SCORES
  [47]
Marie-France Larouche
Bronwen Webster
Patti Lank
Jennifer Jones


Loser to 75
SCORES
  [53]
Renelle Bryden
Moe Meguro


Loser to 63
SCORES
  [40]
Atina Johnston


Loser to 59
SCORES
  [32]
Atina Johnston


Loser to 69
SCORES
  [48]
Renelle Bryden
Atina Johnston
Renelle Bryden
Sherry Anderson


Loser to 79
SCORES
  [57]
Kathy Brown


Loser to 70
SCORES
  [41]
Kathy Brown


Loser to 61
SCORES
  [33]
Kathy Brown
Heather Rankin


Loser to 71
SCORES
  [49]
Kathy Brown
Shannon Nimmo


Loser to 74
SCORES
  [54]
Cheryl Bernard
CC Bern


Loser to 70
SCORES
  [42]
Shannon Nimmo


Loser to 61
SCORES
  [34]
CC Bern
Cheryl Bernard
Sue Fulkerth
Kelly Scott
Barb Spencer


Loser to 60
SCORES
  [43]
Kelly Scott


Loser to 62
SCORES
  [35]
Terry Loschuk


Loser to 65
SCORES
  [50]
Deb Santos
Terry Loschuk
Deb Santos
Sherry Middaugh


Loser to 77
SCORES
  [55]
Sherry Middaugh
Diane Foster


Loser to 60
SCORES
  [44]
Sherry Middaugh


Loser to 62
SCORES
  [36]
Diane Foster


Loser to 68
SCORES
  [51]
Sherry Middaugh
Linda Wagner
Cathy King
Amber Holland


Loser to 82
SCORES
  [58]
Jennifer Vejprava


Loser to 67
SCORES
  [45]
Amber Holland


Loser to 64
SCORES
  [37]
Karen Powell
Karen Powell


Loser to 66
SCORES
  [52]
Amber Holland
Debbie McCormick


Loser to 76
SCORES
  [56]
Stefanie Lawton
Joelle Duguid


Loser to 67
SCORES
  [46]
Joelle Duguid


Loser to 64
SCORES
  [38]
Joelle Duguid
Stefanie Lawton
Renee Sonnenberg

Curling Scores

W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W2 -- Thu, Dec 5 -- 8:30pm ET
Han Final
Kovaleva (8)
Feltscher Final
Skrlik (7)
Jentsch Final
Kim (7)
Dudt Final
Madisson (EE)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Thu, Dec 5 -- 7:30pm GMT
Kazakhstan Final
Hong Kong (8)
Korea 13  Final
Nigeria (6)
Netherlands Final
Austria (8)
Lithuania Final
Slovakia (EE)
Slovenia Final
Latvia (8)
Poland Final
Italy (7)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Fri, Dec 6 -- 6:00am GMT
Horgan Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
van Dorp (8)
Schnider Final
Zou (8)
Glukhov Final
Kim (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Murphy  
Rowsell  
Chandler  
Hanson  
Comeau  
Jones  
Sullivan  
Park  
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm CT
Gamble  
Muirhead  
Comfort  
Deis  
Tokarz  
Kleiter  
Meyer  
Carss  
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 5:30pm CT
Smith  
Lyburn  
Wiebe  
LaVallee  
Bohn  
Smith  
Gauthier  
McCannell  
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Graham  
Crawford  
Yan  
Comeau  
Cousins  
Wang  
Smith  
Gim  
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 6:30pm ET
Cannon  
Watling  
Peterson  
Clark-Rouire  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑