Curling Scores

M: Morioka City Mens Memorial Cup
Morioka, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 1:45am ET
Hasegawa Final
Segawa (7)
Shikano Final
Fujii (7)
M: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jun 15 -- 9:00pm ET
Kim Final
Lee (10)
W: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jun 15 -- 9:00pm ET
Kim Final
Gim 10  (9)
M: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Iida Final
Shibatani (8)
Hasegawa Final
Hirata 16  (5)
W: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Tabata Final
Kawamura (8)
Ogihara Final
Nakagawa (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Arthur Mixed Doubles Spiel sponsored by Erb Electric & Arthur Foodland -- Round-Robin

Oct 20 - 22, 2023
Pool A
Zheng/Pietrangelo
Niagara Falls, ON
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Hussain/Husain
Leonora, GUY
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Shipmaker/Aprile
Mississauga , ON
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
McGovern/Looman
Forest, ON
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Wasylkiw/Konings
Stouffville, ON
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Smith/Thomson
Newmarket, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Senneker/Gleaton
Kalamazoo, MI
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Davis/Davis
Mississauga, ON
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Sandham/Craig
Guelph, ON
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pifer/Pifer
Charlotte , NC
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Walsh/Simin
Oakland, CA
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Scebbi/Scebbi
Cleveland, OH
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Mallett/Jackson
Toronto, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Robertson/Robertson
Palmerston, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Spruit/Spruit
Winchester, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Paquette/Daoust
Sudbury, NONT
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool E
Burghout/Thompson
Toronto, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cottrill/Cottrill
Belgrave, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Bailey/Sipura
Georgetown, ON
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Benson/Jackson
Northville, MI
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.
 

Fri, Oct 20, 23 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Cottrill/Cottrill Bailey/Sipura 8-6    Final (8)
3 Benson/Jackson Burghout/Thompson 3-7    Final (6)
Fri, Oct 20, 23 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Wasylkiw/Konings Senneker/Gleaton 7-5    Final (7)
2 Sandham/Craig Walsh/Simin 15-5    Final (6)
3 Pifer/Pifer Scebbi/Scebbi 11-0    Final (5)
4 Davis/Davis Smith/Thomson 4-7    Final (7)
Fri, Oct 20, 23 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Mallett/Jackson Paquette/Daoust 11-2    Final (6)
2 Zheng/Pietrangelo McGovern/Looman 7-6    Final (8)
3 Hussain/Husain Shipmaker/Aprile 12-1    Final (7)
4 Robertson/Robertson Spruit/Spruit 7-6    Final (8)
Sat, Oct 21, 23 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Cottrill/Cottrill Benson/Jackson 3-9    Final (7)
2 Wasylkiw/Konings Smith/Thomson 10-5    Final (8)
3 Davis/Davis Senneker/Gleaton 3-7    Final (7)
4 Bailey/Sipura Burghout/Thompson 2-11    Final (5)
Sat, Oct 21, 23 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Scebbi/Scebbi Walsh/Simin 2-6    Final (7)
2 Robertson/Robertson Paquette/Daoust 6-4    Final (7)
3 Mallett/Jackson Spruit/Spruit 5-10    Final (8)
4 Sandham/Craig Pifer/Pifer 11-7    Final (EE)
Sat, Oct 21, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Zheng/Pietrangelo Shipmaker/Aprile 11-4    Final (7)
2 Cottrill/Cottrill Burghout/Thompson 12-8    Final (8)
3 Bailey/Sipura Benson/Jackson 8-2    Final (5)
4 Hussain/Husain McGovern/Looman 10-2    Final (5)
Sat, Oct 21, 23 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Wasylkiw/Konings Davis/Davis 10-1    Final (6)
2 Sandham/Craig Scebbi/Scebbi 9-2    Final (6)
3 Pifer/Pifer Walsh/Simin 8-6    Final (EE)
4 Smith/Thomson Senneker/Gleaton 11-3    Final (6)
Sat, Oct 21, 23 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Spruit/Spruit Paquette/Daoust 7-2    Final (6)
2 Zheng/Pietrangelo Hussain/Husain 10-3    Final (4)
3 Shipmaker/Aprile McGovern/Looman 8-7    Final (8)
4 Mallett/Jackson Robertson/Robertson 6-1    Final (5)
Sat, Oct 21, 23 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1    Extra
2    Extra

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Morioka City Mens Memorial Cup
Morioka, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 1:45am ET
Hasegawa Final
Segawa (7)
Shikano Final
Fujii (7)
M: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jun 15 -- 9:00pm ET
Kim Final
Lee (10)
W: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jun 15 -- 9:00pm ET
Kim Final
Gim 10  (9)
M: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Iida Final
Shibatani (8)
Hasegawa Final
Hirata 16  (5)
W: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Tabata Final
Kawamura (8)
Ogihara Final
Nakagawa (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Park looking to defend Korean men's title

Park looking to defend Korean men's title

Gangwon Province's Park Jong-duk (Photo: Steve Seixeiro/WCF) will try to make it a second straight national title this week in Uijeongbu.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑