Curling Scores

M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Mon, Jan 30 -- 7:30am AT
Manuel 2nd
Purcell
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 6:00pm CT
MacEwan 10th
Horgan  Watch Live Curling!
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm NT
Young Final
Smith (10) Watch Live Curling!
W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Jan 29 -- 5:00pm AT
Black Final
Hilliard (8)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm CT
Martin Final
Silvernagle (9) Watch Live Curling!
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm CT
McCarville Final
Burns (9) Watch Live Curling!
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm ET
Homan Final
Duncan (8) Watch Live Curling!
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm ET
Howard Final
McEwen (7) Watch Live Curling!
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm NT
Curtis 11  Final
Strong (9) Watch Live Curling!
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm CT
Jones 10  Final
Walter (8) Watch Live Curling!
W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 1:30pm CET
Tirinzoni Final
Wrana (6)
M: PEI Tankard
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Jan 29 -- 8:00am ET
Smith Final
Higgins (9)
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Jan 28 -- 7:00pm AT
Birt Final
London (7)
M: Belgium Men's Challenger
Zemst, BEL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CET
Jeong 10  Final
Odorizzi (7)
Verreycken Final
Hertman (8) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Greater Toronto Mixed Doubles Curling Cup -- Round-Robin

Oct 1 - 2, 2022
Pool A
Bailey/Sipura
St. Catharines, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Chen/Robertson
Kingston, JAM
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Hung/Chang
Hong Kong, HKG
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Burghout/Thompson
Toronto, ON
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Hussain/Husain
Leonora, GUY
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Randell/Lemieux
St. Catharines, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Benson/Jackson
Brighton, MI
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Spurgeon/Kong
Kingston, JAM
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Zheng/Pietrangelo
Niagara Falls, ON
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mallett/Jackson
Mississauga, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kidd/Kidd
Bridgenorth , ON
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Gale Seixeiro/Seixeiro
Lisbon, POR
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sat, Oct 1, 22 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Bailey/Sipura Burghout/Thompson 10-4    Final (7)
2 Hung/Chang Chen/Robertson 3-9    Final (6)
3 Randell/Lemieux Benson/Jackson 12-2    Final (5)
4 Hussain/Husain Spurgeon/Kong 12-11    Final (EE)
5 Kidd/Kidd Gale Seixeiro/Seixeiro 7-2    Final (7)
6 Zheng/Pietrangelo Mallett/Jackson 9-8    Final (8)
Sat, Oct 1, 22 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Benson/Jackson Hussain/Husain 5-7    Final (8)
2 Spurgeon/Kong Randell/Lemieux 6-4    Final (8)
3 Gale Seixeiro/Seixeiro Zheng/Pietrangelo 5-8    Final (8)
4 Mallett/Jackson Kidd/Kidd 11-9    Final (8)
5 Burghout/Thompson Hung/Chang 6-7    Final (8)
6 Chen/Robertson Bailey/Sipura 6-8    Final (6)
Sat, Oct 1, 22 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Gale Seixeiro/Seixeiro Mallett/Jackson 3-10    Final (7)
2 Kidd/Kidd Zheng/Pietrangelo 6-7    Final (8)
3 Burghout/Thompson Chen/Robertson 6-9    Final (7)
4 Bailey/Sipura Hung/Chang 1-7    Final (6)
5 Randell/Lemieux Hussain/Husain 8-3    Final (6)
6 Benson/Jackson Spurgeon/Kong 8-4    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Mon, Jan 30 -- 7:30am AT
Manuel 2nd
Purcell
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 6:00pm CT
MacEwan 10th
Horgan  Watch Live Curling!
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm NT
Young Final
Smith (10) Watch Live Curling!
W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Jan 29 -- 5:00pm AT
Black Final
Hilliard (8)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm CT
Martin Final
Silvernagle (9) Watch Live Curling!
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm CT
McCarville Final
Burns (9) Watch Live Curling!
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm ET
Homan Final
Duncan (8) Watch Live Curling!
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm ET
Howard Final
McEwen (7) Watch Live Curling!
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm NT
Curtis 11  Final
Strong (9) Watch Live Curling!
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm CT
Jones 10  Final
Walter (8) Watch Live Curling!
W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 1:30pm CET
Tirinzoni Final
Wrana (6)
M: PEI Tankard
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Jan 29 -- 8:00am ET
Smith Final
Higgins (9)
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Jan 28 -- 7:00pm AT
Birt Final
London (7)
M: Belgium Men's Challenger
Zemst, BEL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CET
Jeong 10  Final
Odorizzi (7)
Verreycken Final
Hertman (8) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Silvernagle captures Saskatchewan Scotties

Silvernagle captures Saskatchewan Scotties

Robyn Silvernagle defeated Nancy Martin in the finals of the 2023 Saskatchewan Scotties on Sunday afternoon.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑