Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
W: Tim Hortons Curling Trials
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Nov 27 -- 9:00am CT
Casey Scheidegger Final
Kerri Einarson (10)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Nov 27 -- 8:00am MT
Julia Kennedy Final
Sierra Wyatt 10  (8)
Peter Hlushak 11  Final
Danielle Taylor (5)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Nov 27 -- 9:00am MT
Kenan Wipf Final
Kyler Kurina (7)
James Ballance Final
Justin Runciman (7)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 12:30pm CET
Scotland Final
Sweden (10)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 11:30am CET
Turkey Final
Russia (EE)
Spain 12  Final
Latvia (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 25 -- 2:00pm CET
Hungary Final
England (10)
Lithuania Final
Austria (10)
Slovakia Final
Spain (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Brantford NISSAN Classic -- A Event

Nov 29 - Dec 1, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Eastern Time (ET)
Scott McDonald
D2-S:BGCC1 - Fri 10:00am
Loser to 22
SCORES
  [1]

Scott McDonald

Carter Bryant

Rylan Hartley
D4-S:BGCC3 - Fri 1:00pm
Loser to 30
SCORES
  [13]
Scott McDonald

D2-S:BGCC2 - Fri 10:00am
Loser to 22
SCORES
  [2]

Dayna Deruelle

Dayna Deruelle

Steve Allen
D8-S:PCC3 - Fri 9:30pm
Loser to 39
SCORES
  [19]
Codey Maus

D2-S:BGCC3 - Fri 10:00am
Loser to 23
SCORES
  [3]

Steve Allen
Qualifier

Brandon Tippin

Tyler Stewart
D4-S:BGCC5 - Fri 1:00pm
Loser to 31
SCORES
  [14]
Codey Maus

D2-S:BGCC4 - Fri 10:00am
Loser to 23
SCORES
  [4]

Codey Maus

Codey Maus

John Willsey

D2-S:BGCC5 - Fri 10:00am
Loser to 24
SCORES
  [5]

John Willsey

Ryan Sayer

Jacob Horgan
D4-S:BGCC1 - Fri 1:00pm
Loser to 32
SCORES
  [15]
John Willsey

D2-S:BGCC6 - Fri 10:00am
Loser to 24
SCORES
  [6]

Sam Steep

Sam Steep

Jason Camm
D8-S:PCC1 - Fri 9:30pm
Loser to 37
SCORES
  [20]
Wayne Tuck Jr.

D1-S:PCC1 - Fri 8:30am
Loser to 25
SCORES
  [7]

Brandon Corbett
Qualifier

Brandon Corbett

Wayne Tuck Jr.
D4-S:PCC3 - Fri 1:00pm
Loser to 33
SCORES
  [16]
Wayne Tuck Jr.

D1-S:PCC2 - Fri 8:30am
Loser to 25
SCORES
  [8]

Wayne Tuck Jr.

Team Stu Sells

Mark Kean

D1-S:PCC3 - Fri 8:30am
Loser to 26
SCORES
  [9]

Mark Kean

Damien Villard

Sam Mooibroek
D5-S:PCC1 - Fri 1:45pm
Loser to 28
SCORES
  [17]
Mark Kean

D1-S:PCC4 - Fri 8:30am
Loser to 26
SCORES
  [10]

Sandy MacEwan

Sandy MacEwan

Matthew Hall
D8-S:PCC2 - Fri 9:30pm
Loser to 38
SCORES
  [21]
Mark Kean

D3-S:PCC1 - Fri 11:00am
Loser to 27
SCORES
  [11]

Rob Ainsley
Qualifier

Rob Ainsley

Nicholas Bissonnette
D6-S:PCC4 - Fri 4:15pm
Loser to 29
SCORES
  [18]
Pat Ferris

D3-S:PCC2 - Fri 11:00am
Loser to 27
SCORES
  [12]

Pat Ferris

Pat Ferris

Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
W: Tim Hortons Curling Trials
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Nov 27 -- 9:00am CT
Casey Scheidegger Final
Kerri Einarson (10)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Nov 27 -- 8:00am MT
Julia Kennedy Final
Sierra Wyatt 10  (8)
Peter Hlushak 11  Final
Danielle Taylor (5)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Nov 27 -- 9:00am MT
Kenan Wipf Final
Kyler Kurina (7)
James Ballance Final
Justin Runciman (7)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 12:30pm CET
Scotland Final
Sweden (10)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 11:30am CET
Turkey Final
Russia (EE)
Spain 12  Final
Latvia (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 25 -- 2:00pm CET
Hungary Final
England (10)
Lithuania Final
Austria (10)
Slovakia Final
Spain (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jones Ready for Semi-Finals

Jones Ready for Semi-Finals

Despite picking up a loss to provincial rivals Team Fleury in Friday afternoon's Draw 17, Jennifer Jones (Picture: Curling Canada) is through to the semi-finals at the 2021 Tim Hortons curling Trials.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑