World Curling Report

Curling Scores

M: Ontario Tankard
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Mon, Jan 27 -- 8:00pm ET
Willsey 9th
Howard
McDonald 8th
Camm
Epping Final
Allen (8)
Kean 8th
Ferris
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Mon, Jan 27 -- 8:30pm CT
Silvernagle 6th
Howard
Barker 7th
Anderson
W: Ontario Scotties Tournament of Hearts
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Mon, Jan 27 -- 1:00pm ET
Hastings Final
Brandwood (8)
Homan Final
Froud (8)
Duncan Final
Harrison (10)
Inglis Final
Murphy (10)
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 5:00pm MT
Walker Final
Rocque (9)
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:30pm AT
Arsenault Final
Jones (9)
CHAMPION:
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:00pm AT
Crawford Final
Quillian (9)
CHAMPION:
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 1:30pm ET
Roberge Final
Bedard (9)
CHAMPION:
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 12:00pm ET
St-Georges Final
Verreault (10)
CHAMPION:
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 9:00am AT
Murphy 10  Final
Thompson (9)
CHAMPION:
W: BC Scotties
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Jan 28 -- 9:00am PT
Pewarchuk  
Brown  
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Farmer Final
Bryce (10)
CHAMPION:
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Craik Final
Gallacher (10)
CHAMPION:
W: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schultz  
Holt  
M: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schommer 4th
Robertson
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
M: Yukon Men's Championship
Whitehorse, YK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 9:00am PT
Stuart  
Scoffin  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Prague Classic -- Scores

Nov 7 - 10, 2019

<<<<  >>>>
Sun, Nov 10 -- 3:00pm -- Times shown as Central European Time (CET)

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Ross Whyte
Stirling , SCO
     0  1  0  1  0  2  0  1  5  
Borys Jasiecki
Sopot, POL
   1  0  2  0  1  0  0  0  4  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Ross
Whyte
Third:
Player Photo
Robin
Brydone
Second:
Player Photo
Duncan
McFadzean
Lead:
Player Photo
Euan
Kyle
Skip:
Player Photo
Borys
Jasiecki
Third:
No Photo
Konrad
Stych
Second:
Player Photo
Krzyszstof
Domin
Lead:
Player Photo
Bartosz
Lobaza


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Zsolt Kiss
Budapest, HUN
     0  0  2  2  0  0  1  0  5  
Luke Carson
Stirling, SCO
   0  2  0  0  1  1  0  4  8  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Zsolt
Kiss
Third:
No Photo
Kristof
Czermann
Second:
No Photo
David
Balazs
Lead:
No Photo
Lorinc
Tatar
Skip:
No Photo
Luke
Carson
Third:
Player Photo
Stuart
Taylor
Second:
Player Photo
Mark
Taylor
Lead:
Player Photo
Alasdair
Schreiber


Show All Draws/Games

Curling Scores

M: Ontario Tankard
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Mon, Jan 27 -- 8:00pm ET
Willsey 9th
Howard
McDonald 8th
Camm
Epping Final
Allen (8)
Kean 8th
Ferris
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Mon, Jan 27 -- 8:30pm CT
Silvernagle 6th
Howard
Barker 7th
Anderson
W: Ontario Scotties Tournament of Hearts
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Mon, Jan 27 -- 1:00pm ET
Hastings Final
Brandwood (8)
Homan Final
Froud (8)
Duncan Final
Harrison (10)
Inglis Final
Murphy (10)
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 5:00pm MT
Walker Final
Rocque (9)
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:30pm AT
Arsenault Final
Jones (9)
CHAMPION:
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:00pm AT
Crawford Final
Quillian (9)
CHAMPION:
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 1:30pm ET
Roberge Final
Bedard (9)
CHAMPION:
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 12:00pm ET
St-Georges Final
Verreault (10)
CHAMPION:
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 9:00am AT
Murphy 10  Final
Thompson (9)
CHAMPION:
W: BC Scotties
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Jan 28 -- 9:00am PT
Pewarchuk  
Brown  
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Farmer Final
Bryce (10)
CHAMPION:
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Craik Final
Gallacher (10)
CHAMPION:
W: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schultz  
Holt  
M: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schommer 4th
Robertson
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
M: Yukon Men's Championship
Whitehorse, YK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 9:00am PT
Stuart  
Scoffin  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑