World Curling Report

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Mon, Nov 18 -- 8:00pm CET
SCO 4th
SWE
CZE 4th
RUS
EST 4th
GER
DEN 4th
LAT
SUI 4th
NOR
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Mon, Nov 18 -- 12:30pm MT
Brown 3rd
Sinclair
Koana 3rd
Richards
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Mon, Nov 18 -- 12:30pm MT
Whyte 3rd
Pahl
Tardi 3rd
Ruohonen
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Mon, Nov 18 -- 4:00pm CET
ITA Final
NOR (EE)
SWE 10  Final
NED (7)
SUI Final
ENG (EE)
SCO Final
DEN (EE)
GER 11  Final
RUS (9)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
LTU 6th
ITA
POL 7th
FIN
ENG 7th
HUN
SVK 7th
ESP
TUR 7th
BLR
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
AUT 6th
POL
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Meridian Canadian Open -- A Event

Jan 8 - 13, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
Anna Hasselborg
3
Wed 11:30am
Loser to 15
SCORES
  [1]
Eve Muirhead
Eve Muirhead
5
Wed 7:00pm
Loser to 21
SCORES
  [9]
Eve Muirhead
Chelsea Carey
Casey Scheidegger
2
Wed 8:00am
Loser to 15
SCORES
 

  [2]

Casey Scheidegger
8
Thu 3:00pm
Loser to 24
SCORES
  [13]
Silvana Tirinzoni
Qualifier
2
Wed 8:00am
Loser to 16
SCORES
  [3]
Satsuki Fujisawa
Satsuki Fujisawa
Satsuki Fujisawa
5
Wed 7:00pm
Loser to 21
SCORES
  [10]
Jennifer Jones
Jennifer Jones
3
Wed 11:30am
Loser to 16
SCORES
  [4]
Isabella Wrana
Kerri Einarson
2
Wed 8:00am
Loser to 17
SCORES
  [5]
Nina Roth
Nina Roth
6
Thu 8:00am
Loser to 22
SCORES
  [11]
Robyn Silvernagle
Tracy Fleury
Robyn Silvernagle
3
Wed 11:30am
Loser to 17
SCORES
  [6]
Robyn Silvernagle
8
Thu 3:00pm
Loser to 23
SCORES
  [14]
Rachel Homan
Qualifier
4
Wed 3:00pm
Loser to 18
SCORES
  [7]
Rachel Homan
Laura Walker
Rachel Homan
6
Thu 8:00am
Loser to 22
SCORES
  [12]
Darcy Robertson
Darcy Robertson
2
Wed 8:00am
Loser to 18
SCORES
  [8]
Elena Stern

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Mon, Nov 18 -- 8:00pm CET
SCO 4th
SWE
CZE 4th
RUS
EST 4th
GER
DEN 4th
LAT
SUI 4th
NOR
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Mon, Nov 18 -- 12:30pm MT
Brown 3rd
Sinclair
Koana 3rd
Richards
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Mon, Nov 18 -- 12:30pm MT
Whyte 3rd
Pahl
Tardi 3rd
Ruohonen
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Mon, Nov 18 -- 4:00pm CET
ITA Final
NOR (EE)
SWE 10  Final
NED (7)
SUI Final
ENG (EE)
SCO Final
DEN (EE)
GER 11  Final
RUS (9)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
LTU 6th
ITA
POL 7th
FIN
ENG 7th
HUN
SVK 7th
ESP
TUR 7th
BLR
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
AUT 6th
POL
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑