Curling Scores

J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm ET
Snow Final
Kavanaugh (7)
Weagle 8th
MacIsaac
Strang 7th
Schut
McEachren 8th
Mosher
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
Perozak 10  8th
Cheung
Wipf Final
Chung (EE)
Wright Final
Davies (8)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 3:00pm ET
Yarmuch Final
Thomas (6)
Whittmire Final
Matter (6)
Burton Final
Donaldson (6)
Fleger Final
Whitbread (5)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm AT
MacNutt Final
Proulx (8)
Forsythe Final
Nodding (6)
Callaghan 10  Final
Blades (7)
Stevens Final
Shaw (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm MT
Gedak  
Wills  
Vollman  
Howard  
Zuravloff  
Behm  
Gamble  
Kleiter  
Knapp  
Bryden  
Woloschuk  
Deis  
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Challenge de Curling de Gatineau (Arena) -- B Event

Oct 18 - 21, 2018
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Eastern Time (ET)
Brent MacDougall

Jordan McNamara
D7 - Fri 10:45am
Loser to 45
SCORES
  [28]

Mark Fenner

D4 - Thu 4:30pm
Loser to 42
SCORES
  [22]

Mark Fenner

Mark Fenner
D10 - Fri 7:00pm
Loser to 47
SCORES
  [34]
Jia Liang Zang

Jia Liang Zang

D7 - Fri 10:45am
Loser to 45
SCORES
  [29]

Jia Liang Zang
D12 - Sat 8:30am
Loser to 53
SCORES
  [37]
Jia Liang Zang

D4 - Thu 4:30pm
Loser to 42
SCORES
  [23]

Andrew Symonds
Qualifier

Mingjie Yuan
Stuart Thompson

Steve Allen

Pascal Chouinard
D7 - Fri 10:45am
Loser to 40
SCORES
  [30]

Steve Allen

D4 - Thu 4:30pm
Loser to 43
SCORES
  [24]

Greg Smith

Greg Smith
D10 - Fri 7:00pm
Loser to 48
SCORES
  [35]
Steve Allen

Martin Ferland

D7 - Fri 10:45am
Loser to 40
SCORES
  [31]

Steven Munroe
D12 - Sat 8:30am
Loser to 51
SCORES
  [38]
Charley Thomas

D5 - Thu 7:00pm
Loser to 43
SCORES
  [25]

Steven Munroe
Qualifier

SFL-Morissette
Charley Thomas

John Epping

Scott McDonald
D7 - Fri 10:45am
Loser to 41
SCORES
  [32]

Scott McDonald

D5 - Thu 7:00pm
Loser to 44
SCORES
  [26]

Scott McDonald

Doug Kee
D10 - Fri 7:00pm
Loser to 46
SCORES
  [36]
Mark Homan

Marco Hoesli

D7 - Fri 10:45am
Loser to 41
SCORES
  [33]

Mark Homan
D12 - Sat 8:30am
Loser to 52
SCORES
  [39]
Bruce Mouat

D5 - Thu 7:00pm
Loser to 44
SCORES
  [27]

Mark Homan
Qualifier

Gaetan Mancini
Bruce Mouat

Curling Scores

J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm ET
Snow Final
Kavanaugh (7)
Weagle 8th
MacIsaac
Strang 7th
Schut
McEachren 8th
Mosher
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
Perozak 10  8th
Cheung
Wipf Final
Chung (EE)
Wright Final
Davies (8)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 3:00pm ET
Yarmuch Final
Thomas (6)
Whittmire Final
Matter (6)
Burton Final
Donaldson (6)
Fleger Final
Whitbread (5)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm AT
MacNutt Final
Proulx (8)
Forsythe Final
Nodding (6)
Callaghan 10  Final
Blades (7)
Stevens Final
Shaw (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm MT
Gedak  
Wills  
Vollman  
Howard  
Zuravloff  
Behm  
Gamble  
Kleiter  
Knapp  
Bryden  
Woloschuk  
Deis  
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑