World Curling Report

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 5:30am ET
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 7 -- 11:15am CT
Lyburn 7th
Ryan
Bohn 9th
Gauthier
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin 8th
Fransson/Koehn
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 7 -- 12:15pm ET
Cannon 7th
Peterson
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 7 -- 11:15am CT
Jacobson Final
Muirhead (7)
Sutherland Final
Deis (7)
Tokarz Final
Meyer (8)
Franko Final
Ackerman (4)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 12:30pm AT
Sinnett Final
Roach (8)
Fenelon Final
McInnes Cooper (7)
Thompson Final
Grattan (7)
Cyr 10  Final
Thompson (4)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 12:30pm AT
Gim Final
Comeau (6)
Birt Final
Wang (7)
Mallais Final
Smith (8)
Hilliard Final
Crawford (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

StuSells Toronto Tankard -- A Event

Oct 5 - 8, 2018
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Eastern Time (ET)
John Epping
SFL-Morissette
4
Fri 4:30pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
John Epping
2
Fri 11:00am
Loser to 40
SCORES
  [2]
SFL-Morissette
Doug Kee
Tanner Horgan
8
Sat 11:00am
Loser to 47
SCORES
  [25]
Tanner Horgan
2
Fri 11:00am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Tanner Horgan
Riku Yanagisawa
Tanner Horgan
William Lyburn
6
Fri 10:00pm
Loser to 41
SCORES
  [18]
3
Fri 2:00pm
Loser to 32
SCORES
  [4]
Michael Fournier
Michael Fournier
10
Sat 4:30pm
Loser to 56
SCORES
  [29]
Glenn Howard
Qualifier
Jordan Chandler
6
Fri 10:00pm
Loser to 42
SCORES
  [19]
Glenn Howard
2
Fri 11:00am
Loser to 39
SCORES
  [6]
Greg Smith
Greg Smith
Glenn Howard
8
Sat 11:00am
Loser to 48
SCORES
  [26]
John Shuster
John Willsey
Stuart Thompson
4
Fri 4:30pm
Loser to 42
SCORES
  [20]
2
Fri 11:00am
Loser to 39
SCORES
  [8]
John Willsey
John Willsey
Reid Carruthers
Jia Liang Zang
3
Fri 2:00pm
Loser to 45
SCORES
  [21]
Reid Carruthers
1
Fri 8:30am
Loser to 44
SCORES
  [10]
Jia Liang Zang
Qiang Zou
Kirk Muyres
6
Fri 10:00pm
Loser to 50
SCORES
  [27]
Reid Carruthers
1
Fri 8:30am
Loser to 36
SCORES
  [11]
Kirk Muyres
Aiden Poole
Kirk Muyres
Mingjie Yuan
3
Fri 2:00pm
Loser to 45
SCORES
  [22]
1
Fri 8:30am
Loser to 36
SCORES
  [12]
Ze Zhong Zhang
Ze Zhong Zhang
8
Sat 11:00am
Loser to 54
SCORES
  [30]
Brendan Bottcher
Qualifier
Rob Retchless
3
Fri 2:00pm
Loser to 46
SCORES
  [23]
Brendan Bottcher
1
Fri 8:30am
Loser to 43
SCORES
  [14]
Rob Retchless
Brandon Tippin
Brendan Bottcher
5
Fri 7:30pm
Loser to 51
SCORES
  [28]
Scott McDonald
Scott McDonald
Xiu Yue Ma
3
Fri 2:00pm
Loser to 46
SCORES
  [24]
1
Fri 8:30am
Loser to 43
SCORES
  [16]
Xiu Yue Ma
Tsuyoshi Yamaguchi

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 3:30am MT
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 7 -- 11:15am CT
Lyburn 7th
Ryan
Bohn 9th
Gauthier
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin 8th
Fransson/Koehn
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 7 -- 12:15pm ET
Cannon 7th
Peterson
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 7 -- 11:15am CT
Jacobson Final
Muirhead (7)
Sutherland Final
Deis (7)
Tokarz Final
Meyer (8)
Franko Final
Ackerman (4)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 12:30pm AT
Sinnett Final
Roach (8)
Fenelon Final
McInnes Cooper (7)
Thompson Final
Grattan (7)
Cyr 10  Final
Thompson (4)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 12:30pm AT
Gim Final
Comeau (6)
Birt Final
Wang (7)
Mallais Final
Smith (8)
Hilliard Final
Crawford (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑