World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Fri, Dec 13 -- 9:00am NT
Mouat 5th
Howard
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Fri, Dec 13 -- 9:00am NT
Homan 5th
Silvernagle
Carey 5th
Wrana
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 13 -- 12:15pm GMT
Carson 5th
Bryce
Hess 5th
Gallacher
Turner 5th
Craik
Muirhead 5th
Reed
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Le Gruyere AOP European B Curling Championships -- SFM

Nov 16 - 24, 2018
Rank Team SFM Value OOM Points
152.  Palancsa, Dorottya 0.100 13.1064
167.  Szeliga-Frynia, Marta 0.100 9.1898
169.  Turmann, Marie 0.100 8.8428
176.  Paulauskaite, Virginija 0.100 6.8924
199.  Farnell, Lisa 0.100 3.9534
201.  Skaslien, Kristin Moen 0.050 3.5016
210.  Yildiz, Dilsat 0.050 2.1882
223.  Otaegi, Oihane 0.050 1.5564
247.  Zavrtanik Drglin, Ajda 0.050 0.0000
247.  Sykorova, Silvia 0.050 0.0000
Teams Total: 0.750
Purse Factor: 1.000
Teams Factor: 0.813
Teams Scale: 2.400
Importance Factor: 1.900
Strength of Field: 2.779

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Fri, Dec 13 -- 9:00am NT
Mouat 5th
Howard
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Fri, Dec 13 -- 9:00am NT
Homan 5th
Silvernagle
Carey 5th
Wrana
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 13 -- 12:15pm GMT
Carson 5th
Bryce
Hess 5th
Gallacher
Turner 5th
Craik
Muirhead 5th
Reed
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑