Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brad Jacobs (8)
W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones Final
Tracy Fleury (EE) Watch Live Curling!
W: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Kayla Skrlik Final
Daniela Jentsch (EE) Watch Live Curling!
W: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Emma Jensen Final
Samantha Gevers (7)
M: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Parker Konschuh Final
Terry Meek (8) Watch Live Curling!
M: Kamloops Crown of Curling
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 24 -- 12:30pm PT
SooHyuk Kim Final
Jeff Richard (7)
: SaskTour Women's Nutana
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm CT
Jessica Mitchell Final
Kaitlyn Jones (7)
M: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Jace Freeman Final
Jordon McDonald (7)
M: SaskTour Men's Highland
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm CT
Kelly Knapp 9th
Shaun Meachem
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Celia Evans Final
Allyson McNutt (8)
G: Lakeshore CWG Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 2:30pm ET
Ella Lenentine Final
Abby Slauenwhite (7)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Calan MacIsaac Final
Jack Higdon (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:00am ET
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
Luke Godin Final
Timothy Marin 10  (5)
D: Norway Open Mixed Doubles
Hedmarken, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:30am CET
Hueppi/Weiss Final
Maia Ramsfjell (7)
Ronning/Braenden Final
Mona Jensen (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Curling Classic -- A Event

Nov 17 - 20, 2017
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Brad Heidt

D1 - Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES
  [1]

Daylan Vavrek

Daylan Vavrek

SooHyuk Kim
D3 - Fri 4:30pm
Loser to 46
SCORES
  [17]
Daylan Vavrek

D1 - Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES
  [2]

Adam Norget

Adam Norget

Tyler Tardi
D5 - Sat 9:30am
Loser to 51
SCORES
  [25]
Tyler Tardi

D1 - Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [3]

Tyler Tardi

Ryan Deis

Tyler Tardi

Charley Thomas
D3 - Fri 4:30pm
Loser to 45
SCORES
  [18]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [4]

Wylie Eden

Wylie Eden

Aaron Sluchinski
D7 - Sat 4:30pm
Loser to 54
SCORES
  [29]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Aaron Sluchinski

Jeff Guignard

Rasmus Stjerne
D3 - Fri 4:30pm
Loser to 44
SCORES
  [19]
Rasmus Stjerne

D1 - Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES
  [6]

Rasmus Stjerne

Scott Cruickshank
Brendan Bottcher

Karsten Sturmay
D5 - Sat 9:30am
Loser to 48
SCORES
  [26]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [7]

Wade White

Wade White

Brendan Bottcher

Brendan Bottcher
D3 - Fri 4:30pm
Loser to 43
SCORES
  [20]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [8]

Brendan Bottcher

Lowell Peterman

Colton Flasch

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 35
SCORES
  [9]

Colton Flasch

Tristan Steinke

Stefan Staehli
D4 - Fri 8:00pm
Loser to 42
SCORES
  [21]
Colton Flasch

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 35
SCORES
  [10]

Stefan Staehli

Shinya Abe

Ted Appelman
D6 - Sat 1:00pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Colton Flasch

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 36
SCORES
  [11]

Ted Appelman

Shane Parcels

Ted Appelman

Jamie King
D4 - Fri 8:00pm
Loser to 41
SCORES
  [22]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 36
SCORES
  [12]

Sean Geall

Sean Geall

Yusuke Morozumi
D8 - Sat 8:00pm
Loser to 56
SCORES
  [30]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Yusuke Morozumi

Terry Meek

Jason Ackerman
D4 - Fri 8:00pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Yusuke Morozumi

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 37
SCORES
  [14]

Jason Ackerman

Kevin Park
Yusuke Morozumi

Dean Joanisse
D6 - Sat 1:00pm
Loser to 50
SCORES
  [28]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 38
SCORES
  [15]

Dean Joanisse

Michael Roy

Drew Heidt

Jeremy Harty
D4 - Fri 8:00pm
Loser to 39
SCORES
  [24]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 38
SCORES
  [16]

Drew Heidt

Drew Heidt

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brad Jacobs (8)
W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones Final
Tracy Fleury (EE) Watch Live Curling!
W: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Kayla Skrlik Final
Daniela Jentsch (EE) Watch Live Curling!
W: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Emma Jensen Final
Samantha Gevers (7)
M: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Parker Konschuh Final
Terry Meek (8) Watch Live Curling!
M: Kamloops Crown of Curling
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 24 -- 12:30pm PT
SooHyuk Kim Final
Jeff Richard (7)
: SaskTour Women's Nutana
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm CT
Jessica Mitchell Final
Kaitlyn Jones (7)
M: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Jace Freeman Final
Jordon McDonald (7)
M: SaskTour Men's Highland
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm CT
Kelly Knapp 9th
Shaun Meachem
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Celia Evans Final
Allyson McNutt (8)
G: Lakeshore CWG Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 2:30pm ET
Ella Lenentine Final
Abby Slauenwhite (7)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Calan MacIsaac Final
Jack Higdon (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:00am ET
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
Luke Godin Final
Timothy Marin 10  (5)
D: Norway Open Mixed Doubles
Hedmarken, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:30am CET
Hueppi/Weiss Final
Maia Ramsfjell (7)
Ronning/Braenden Final
Mona Jensen (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Fleury Victorious in GSOC Masters Final

Fleury Victorious in GSOC Masters Final

Tracy Fleury (Picture: Anil Mungal) is once again Grand Slam Masters Champion, after winning Sunday's final 9-7 against Jennifer Jones.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑