Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 11:00am ET
Tirinzoni 6th
Inglis
Kim 6th
Kelly
Armstrong 6th
Ladouceur
Mann 6th
Strouse
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm MT
Webb 4th
Libbus  Watch Live Curling!
Tao 5th
Hartung  Watch Live Curling!
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 8:00am ET
Mooibroek Final
Ramsfjell (7)
Colter Final
Horgan (7)
Edin Final
Stocker (6)
Retornaz Final
Schwaller (7)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm ET
Menard 3rd
Wise
Asselin 3rd
Munroe
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am CT
Smith Final
Sigurdson (6)
McDonald Final
Walter (7)
M: Alliston Curling Club Cash Spiel
Alliston, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am ET
Balsdon Final
Bryant (8)
Froud Final
Heggestad (8)
Brackett Final
Heggestad (8)
Hutchinson Final
Pearce (8)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am CT
Ackland Final
Robertson (5)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Challenge Casino de Charlevoix -- Teams

Nov 25 - 28, 2010
Adams


Bridgewater
Nova Scotia

Skip
Player Photo
Shawn
Adams
Third
Player Photo
Paul
Flemming
Second
Player Photo
Andrew
Gibson
Lead
Player Photo
Kelly
Mittelstadt
Bedard


Lacolle
Quebec

Skip
Player Photo
Daniel
Bedard
Third
Player Photo
Jean-Pierre
Venne
Second
Player Photo
Sylvain
Lejour
Lead
Player Photo
Yannick
Lejour
Charette


Gatineau
Quebec

Skip
Player Photo
Pierre
Charette
Third
Player Photo
Mathieu
Beaufort
Second
Player Photo
Frederic
Boulanger
Lead
Player Photo
Louis
Biron
Elie


Laval
Quebec

Skip
Player Photo
Dan
Elie
Third
No Photo
Eric
Gravel
Second
Player Photo
Benoit
Gagné
Lead
No Photo
Stéphane
Lamy
Ferbey


St. Johns
Newfoundland / Labrador

Fourth
Player Photo
Brad
Gushue
Skip
Player Photo
Randy
Ferbey
Front
Player Photo
Mark
Nichols
Front
Player Photo
Ryan
Fry
Front
Player Photo
Jamie
Danbrook
Ferland


Trois-Rivieres
Quebec

Skip
Player Photo
Martin
Ferland
Third
Player Photo
Francois
Roberge
Second
Player Photo
Shawn
Fowler
Lead
Player Photo
Maxime
Elmaleh
Fitzner-Leblanc


Halifax
Nova Scotia

Skip
Player Photo
Ian
Fitzner-Leblanc
Third
No Photo
Stuart
MacLean
Second
No Photo
Kent
Smith
Lead
Player Photo
Philip
Crowell
Fournier


Montreal
Quebec

Skip
Player Photo
Michael
Fournier
Third
No Photo
Tom
Wharry
Second
No Photo
Derek
Lockwood
Lead
Player Photo
Mike
Kennedy
Gagne


Saguenay
Quebec

Skip
Player Photo
Francois
Gagne
Third
Player Photo
Robert
Desjardins
Second
Player Photo
Christian
Bouchard
Lead
Player Photo
Philippe
Menard
Hemmings


Montreal
Quebec

Skip
Player Photo
Guy
Hemmings
Third
Player Photo
Jean-Michel
Arsenault
Second
Player Photo
Erik
Lachance
Lead
Player Photo
Maxime
Benoit
Kennedy



New Brunswick

Skip
Player Photo
Mike
Kennedy
Third
Player Photo
Chris
Jeffrey
Second
No Photo
Scot
Fox
Lead
No Photo
Dave
Konefal
McEwen


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Mike
McEwen
Third
Player Photo
B.J.
Neufeld
Second
Player Photo
Matt
Wozniak
Lead
Player Photo
Denni
Neufeld
Menard


Gatineau
Quebec

Skip
Player Photo
Jean-Michel
Menard
Third
Player Photo
Martin
Crete
Second
Player Photo
Eric
Sylvain
Lead
Player Photo
Jean
Gagnon
Murphy


Halifax
Nova Scotia

Skip
Player Photo
Jamie
Murphy
Third
Player Photo
Jordan
Pinder
Second
Player Photo
Kris
Granchelli
Lead
No Photo
Donald
MacDermaid Jr.
Reid


Saguenay
Quebec

Skip
Player Photo
Serge
Reid
Third
Player Photo
Francois
Gionest
Second
Player Photo
Simon
Collin
Lead
Player Photo
Steeve
Villeneuve
Richardson


Ottawa
Ontario

Skip
Player Photo
Greg
Richardson
Third
Player Photo
Mark
Homan
Second
No Photo
Brian
Fleischhaker
Lead
Player Photo
Paul
Winford
Stevens


Halifax
Nova Scotia

Skip
Player Photo
Chad
Stevens
Third
Player Photo
Graham
Breckon
Second
Player Photo
Scott
Saccary
Lead
Player Photo
Kevin
Saccary
Sutherland


Halifax
Nova Scotia

Skip
No Photo
Chris
Sutherland
Third
Player Photo
Adam
Casey
Second
Player Photo
Glen
MacLeod
Lead
No Photo
Kevin
Ouellette

Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 11:00am ET
Tirinzoni 6th
Inglis
Kim 6th
Kelly
Armstrong 6th
Ladouceur
Mann 6th
Strouse
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm MT
Webb 4th
Libbus  Watch Live Curling!
Tao 5th
Hartung  Watch Live Curling!
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 8:00am ET
Mooibroek Final
Ramsfjell (7)
Colter Final
Horgan (7)
Edin Final
Stocker (6)
Retornaz Final
Schwaller (7)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm ET
Menard 3rd
Wise
Asselin 3rd
Munroe
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am CT
Smith Final
Sigurdson (6)
McDonald Final
Walter (7)
M: Alliston Curling Club Cash Spiel
Alliston, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am ET
Balsdon Final
Bryant (8)
Froud Final
Heggestad (8)
Brackett Final
Heggestad (8)
Hutchinson Final
Pearce (8)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am CT
Ackland Final
Robertson (5)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Late steals help New Brunswick's Andrea Kelly (Photo: Curling Canada) defeat Team Jones for a spot in the Stu Sells Toronto Tankard playoff round.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑