Curling Scores

W: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 2:30pm AT
Birt 10  Final
Kelly (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 27 -- 12:00pm AT
Roach Final
Thompson (EE)
Kennedy Final
Everist (8)
M: 50th Mile Zero Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 6:45pm PT
Yanagisawa Final
Morozumi (8)
W: Regina Highland SWCT Event
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 4:30pm CT
Barker Final
Anderson (3)
W: Home Again Curling Classic
Listowel, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 5:00pm ET
Brandwood Final
Rozon (7)
M: Stu Sells Cookstown Classic
Cookstown, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 4:30pm ET
Ferris Final
Champ (6)
M: Challenge de Curling Desjardins
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 3:00pm ET
Epping Final
Asselin (8)
: 50th Mile Zero Cashspiel Challenge
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 6:45pm PT
Holland Final
Bruce (8)
M: Challenge de Curling Desjardins OPEN
Charlevoix, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 3:00pm ET
Bellavance Final
Girard (8)
Bornais Final
Maurice (6)
Lawton Final
Begin (8)
Dallaire Final
Maheux (5)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:00pm MT
Crough Final
Wipf (7)
Ballance Final
Duncan (7)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Nov 26 -- 4:30pm MT
Northwood Final
Yurko (6)
McMahon Final
Desormeau (8)
Johnston Final
Abbs (5)
Snideman Final
Martens (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Womens Masters Basel -- A Event

Oct 7 - 9, 2016
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Eve Muirhead
D1 - Fri 8:00am
Loser to 22
SCORES 
  [1]

Eve Muirhead

Isabelle Maillard

Daniela Jentsch
D3 - Fri 2:30pm
Loser to 34
SCORES 
  [13]
Eve Muirhead

D1 - Fri 8:00am
Loser to 22
SCORES 
  [2]

Chiaki Matsumura

Chiaki Matsumura

Margaretha Sigfridsson
D5 - Fri 8:00pm
Loser to 37
SCORES 
  [19]
EunJung Kim

D1 - Fri 8:00am
Loser to 23
SCORES 
  [3]

Margaretha Sigfridsson
Qualifier

Oona Kauste

EunJung Kim
D3 - Fri 2:30pm
Loser to 32
SCORES 
  [14]
EunJung Kim

D1 - Fri 8:00am
Loser to 23
SCORES 
  [4]

EunJung Kim

Melanie Barbezat

Silvana Tirinzoni

D1 - Fri 8:00am
Loser to 24
SCORES 
  [5]

Anna Kubeskova

Anna Kubeskova

Lene Nielsen
D3 - Fri 2:30pm
Loser to 33
SCORES 
  [15]
Anna Kubeskova

D1 - Fri 8:00am
Loser to 24
SCORES 
  [6]

Victoria Moiseeva

Victoria Moiseeva

Ayumi Ogasawara
D5 - Fri 8:00pm
Loser to 36
SCORES 
  [20]
Anna Kubeskova

D1 - Fri 8:00am
Loser to 25
SCORES 
  [7]

Ayumi Ogasawara
Qualifier

Ursi Hegner

Binia Feltscher
D3 - Fri 2:30pm
Loser to 30
SCORES 
  [16]
Ayumi Ogasawara

D1 - Fri 8:00am
Loser to 25
SCORES 
  [8]

Binia Feltscher

Kristin Moen Skaslien

Anna Sidorova

D2 - Fri 11:00am
Loser to 26
SCORES 
  [9]

Anna Sidorova

Lisa Gisler

Hannah Fleming
D3 - Fri 2:30pm
Loser to 33
SCORES 
  [17]
Andrea Schoepp

D2 - Fri 11:00am
Loser to 27
SCORES 
  [10]

Andrea Schoepp

Andrea Schoepp

Anna Hasselborg
D5 - Fri 8:00pm
Loser to 38
SCORES 
  [21]
Andrea Schoepp

D2 - Fri 11:00am
Loser to 28
SCORES 
  [11]

Elena Stern
Qualifier

Elena Stern

Alina Paetz
D3 - Fri 2:30pm
Loser to 31
SCORES 
  [18]
Alina Paetz

D2 - Fri 11:00am
Loser to 29
SCORES 
  [12]

Alina Paetz

Isabella Wrana

Curling Scores

W: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 2:30pm AT
Birt 10  Final
Kelly (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 27 -- 12:00pm AT
Roach Final
Thompson (EE)
Kennedy Final
Everist (8)
M: 50th Mile Zero Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 6:45pm PT
Yanagisawa Final
Morozumi (8)
W: Regina Highland SWCT Event
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 4:30pm CT
Barker Final
Anderson (3)
W: Home Again Curling Classic
Listowel, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 5:00pm ET
Brandwood Final
Rozon (7)
M: Stu Sells Cookstown Classic
Cookstown, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 4:30pm ET
Ferris Final
Champ (6)
M: Challenge de Curling Desjardins
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 3:00pm ET
Epping Final
Asselin (8)
: 50th Mile Zero Cashspiel Challenge
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 6:45pm PT
Holland Final
Bruce (8)
M: Challenge de Curling Desjardins OPEN
Charlevoix, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 27 -- 3:00pm ET
Bellavance Final
Girard (8)
Bornais Final
Maurice (6)
Lawton Final
Begin (8)
Dallaire Final
Maheux (5)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:00pm MT
Crough Final
Wipf (7)
Ballance Final
Duncan (7)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Nov 26 -- 4:30pm MT
Northwood Final
Yurko (6)
McMahon Final
Desormeau (8)
Johnston Final
Abbs (5)
Snideman Final
Martens (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Epping wins Challenge de Curling Desjardins

Epping wins Challenge de Curling Desjardins

Toronto's John Epping is currently riding a 12-game winning streak to back-to-back event titles.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑