World Curling Report

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 5:30am ET
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 8 -- 8:30am AT
Gim  
Mallais  
Crawford  
Comeau  
Hilliard  
Robichaud  
Birt  
Wang  
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 8 -- 8:30am AT
Thompson  
Jones  
Park  
Roach  
Grattan  
Comeau  
McInnes Cooper  
Murphy  
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 7 -- 5:45pm CT
Tokarz Final
Jacobson (7)
Hartung Final
Fedak (8)
Gamble Final
Franko (4)
Woloschuk Final
Comfort (8)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 4:30pm CT
Dilello Final
Bohn (7)
Wiebe Final
Lyburn (4)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 5:30pm ET
Peterson Final
Clark-Rouire (5)
Ackland Final
Robertson (6)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin Final
Fransson/Koehn (8)
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Meyers Norris Penny Charity Classic -- C Event

Oct 13 - 16, 2006
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Default (ET)

Rhonda Skillen
 
11
Sun 3:00pm
Loser Out
SCORES
  [74]
Joanne Delanoy
Rhonda Skillen
9
Sat 11:00pm
Loser Out
SCORES
  [67]
Joanne Delanoy
13
Sun 9:00pm
Loser Out
SCORES
  [80]
Heather Bedard
Amber Holland
Amber Holland
9
Sat 11:00pm
Loser Out
SCORES
  [68]
Amber Holland
Lisa Johnson
12
Sun 6:00pm
Loser Out
SCORES
  [75]
Patty Hersikorn
Chana Martineau
13
Sun 9:00pm
Loser Out
SCORES
  [81]
7
Sat 4:00pm
Loser Out
SCORES
  [69]
Team Russia
Team Russia
12
Sun 6:00pm
Loser Out
SCORES
  [76]
Cheryl Bernard
Patty Hersikorn
Team China
10
Sun 12:00pm
Loser Out
SCORES
  [70]
Sharleen Gilmour
Sharleen Gilmour
12
Sun 6:00pm
Loser Out
SCORES
  [77]
Crystal Webster
Cheryl Bernard
Atina Johnston
13
Sun 9:00pm
Loser Out
SCORES
  [82]
10
Sun 12:00pm
Loser Out
SCORES
  [71]
Atina Johnston
Vicki Sjolie
12
Sun 6:00pm
Loser Out
SCORES
  [78]
Debbie Folk
Crystal Webster
Diane Foster
13
Sun 9:00pm
Loser Out
SCORES
  [79]
Diane Foster
Jennifer Loudon
Jennifer Loudon
11
Sun 3:00pm
Loser Out
SCORES
  [73]
Team Japan


Loser Out
SCORES
  [9301]
7
Sat 4:00pm
Loser Out
SCORES
  [65]
Diane Foster
Tammy Foster

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 3:30am MT
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 8 -- 8:30am AT
Gim  
Mallais  
Crawford  
Comeau  
Hilliard  
Robichaud  
Birt  
Wang  
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 8 -- 8:30am AT
Thompson  
Jones  
Park  
Roach  
Grattan  
Comeau  
McInnes Cooper  
Murphy  
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 7 -- 5:45pm CT
Tokarz Final
Jacobson (7)
Hartung Final
Fedak (8)
Gamble Final
Franko (4)
Woloschuk Final
Comfort (8)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 4:30pm CT
Dilello Final
Bohn (7)
Wiebe Final
Lyburn (4)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 5:30pm ET
Peterson Final
Clark-Rouire (5)
Ackland Final
Robertson (6)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin Final
Fransson/Koehn (8)
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑