Karuizawa International
Curling Scores
Karuizawa International
|
| Draw Nov 30 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Niklas Edin Karlstad, SWE |
![]() |
3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 6 | ||
| Hayato Sato Sapporo, JPN |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 3 | 2 | X | 9 | |||
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.19 |
| PA/G: | 7.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
| Games: | 71 |
| Record: | 44W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.20 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
| Games: | 52 |
| Record: | 25W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 3L |
| One-Point Games: | 2W - 3L |
| PF/G: | 6.62 |
| PA/G: | 7.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. Christopher Oka (Sep 21, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 5th End vs. Kevin Koe (Oct 20, 2023)
> 4 in 4th End vs. Pat Ferris (Sep 23, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 1st End vs. Joel Retornaz (Oct 19, 2023)
> 4 in 5th End vs. Ross Whyte (Oct 17, 2023)
> 4 in 5th End vs. Yves Stocker (Sep 20, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 4th End vs. Joel Retornaz (Oct 19, 2023)
> 2 in 7th End vs. Marco Hoesli (Oct 14, 2023)
> 2 in 5th End vs. Michael Brunner (Sep 3, 2023)
> 2 in 1st End vs. Kjetil Bjoerke (Sep 2, 2023)
> 2 in 2nd End vs. Michael Brunner (Sep 2, 2023)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Takumi Maeda (Aug 26, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 3rd End vs. Martin Rousse (Sep 29, 2023)
> 4 in 7th End vs. Sandy MacEwan (Sep 15, 2023)
> 4 in 6th End vs. Hiroyuki Honda (Aug 16, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Fukuhiro Ohno (Aug 24, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 7th End vs. Shinya Abe (Aug 26, 2023)
> 4 in 7th End vs. Shinya Abe (Aug 18, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















