Capital Curling Junior Fall Open
Curling Scores
Capital Curling Junior Fall Open
Sep 21 - 24, 2023
|
| Draw Sep 23 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Alicia Millar Buckingham, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
| Norah Smith Ottawa, ON |
![]() |
3 | 3 | 1 | 1 | X | 8 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Alicia Millar
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.22 |
| PA/G: | 15.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.83 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Norah Smith
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 11.33 |
| PA/G: | 5.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.75 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Alicia Millar
Norah Smith
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












