KIOTI Tractor Champions Cup
Curling Scores
KIOTI Tractor Champions Cup
May 3 - 8, 2022
|
| Draw May 6 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rachel Homan Ottawa, ON |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 7 | |||
| Cory Christensen Chaska, MN |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | ||
Event Statistics
Rachel Homan
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.46 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Cory Christensen
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.41 |
| PA/G: | 11.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Rachel Homan
| Games: | 69 |
| Record: | 41W - 28L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 5L |
| PF/G: | 7.83 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Cory Christensen
| Games: | 51 |
| Record: | 27W - 24L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 5W - 3L |
| PF/G: | 7.65 |
| PA/G: | 7.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Rachel Homan
Cory Christensen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















